بهترین روش نظافت با اسکرابر چگونه است؟

برای استفاده درست و بهینه از دستگاه اسکرابر، مهم است که اطلاعات کافی درباره دستگاه زمین شوی خود داشته باشید. در این مقاله، می‌خواهیم به شما بگوییم که اصولی‌ترین روش نظافت با اسکرابر چگونه است؟ 

اسکرابر مناسب محیط حود را انتخاب کنید

همیشه به یاد داشته باشید که هر مکان نیازهای خاص نظافت دارد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، انتخاب نوع اسکرابر باتوجه به سطح و وسهت آن ضروری است. اگز هنوز دستگاه نظافت صنعتی و اسکرابر تهیه نکردید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقاله راهنمایی در انتخاب دستگاه اسکرابر مناسب را مطالعه کنید و بعد از این مقاله بخوانید.

آماده‌سازی اسکرابر برای شروع نظافت

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، مکانی است که می‌خواهید در آن از زمین شوی برقی استفاده کنید. باید زمین را از هرگونه اجسام و خورد جمع کنید. اگر مقدار آن زیاد است می‌بایست ابتدا زمین را جارو بزنید (البته اگر فضا زیاد بزرگ نباشد) چرا که ممکن است مکش این اجسام به سیستم مکنده دستگاه اسکرابر شما آسیب برساند.

اگر اسکرابر شما از نوع شارژی است، مطمئن شوید که دستگاه بیش از 50 درصد شارژ داشته باشد. سپس باید تی و برس‌ها یا پدهای دستگاه را بررسی کنید. نکته مهم در استفاده از برس‌ها و پد‌ها این است که همیشه از نوع مناسب برس (زبر یا نرم بودن برس) برای سطح مورد نظر استفاده کنید تا باعث خراب شدن سطح شما نشود.

در نهایت، مخزن دستگاه را از آب پر کنید و سپس با استفاده از قیف اندازه‌گیری محلول شوینده را اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که از محلول‌های مناسب و مورد تایید شرکت استفاده کنید تا باعث صدمه دیدن به دستگاه یا سطح مورد نظر نشوید.

شروع نظاف دستگاه

اسکرابر  را روشن کنید، مطمئن شوید که تی خشک کننده دستگاه به صورت یکنواختی با کف در تماس است. سیستم خشک کن را فعال کنید. اگر زمین شوی شما امکان تنظیم فشار برس را دارد، با توجه به نوع سطح و میزان آلودگی آن فشار برس را تنظیم کنید.

مسیر نظافت

مسیر نظافت را طوری تنظیم کنید که وقتی کمی تی خشک کن بر منطقه تمیز تماس داشته باشد تا جایی از قلم نیوفتد که مجبور شوید به آن قسمت دوباره برگردید. مسیر که برای نظافت با اسکرابر دستی پیشنهاد می‌شود یا اسکرابرهای از نوع شارژی متفاوت است.

  • برای اسکرابرهای شارژی (باطری‌دار)، از نزدیک دیوار شروع کنید و همانند تصویر پایین در هر مسیر یک دور کامل محیط خود را بزنید تا  در نهایت به مرکز محیط برسید و سعی کنید از منحنی‌های تنگ خودداری کنید.
  • برای اسکرابرهای کابلی (دستی)، همیشه از نزدیک دیوار شروع کنید اما با حرکت‌های خطی رفت و برگشتی مسیر را ادامه دهید و همیشه به کابل برق توجه داشته باشید.

در پایان، یک نکته در مورد استفاده از ماشین خشک کن سطح خود در هنگام کارکرد ماشین: باید تمامی سطحی که در حال تمیز کردن آن هستید را تمیز کنید و هیچ نقطه‌ای را نپردهید. این به این معنی است که نباید از جایی که به تمیز شدن رسیده‌اید پا به عقب بردارید و همچنین نباید به جلوی کف تمیز شده برگردید. با تکمیل تمیزکاری، ماشین خشک کن سطح را خاموش کنید و مناطق دسترس‌پذیر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز به همراه شما نمانده است.

چطور سطوح با آلودگی بالا با اسکرابر را تمیز کنیم؟

محیط‌هایی که آلودگی زیادی دارد مثل کارگاه‌ها، گاراژ‌ها و مکان‌های شلوغ می‌توانید برای کسب بهترین نتیجه از نظافت با دستگاه اسکرابر، می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید که تی دستگاه را بالا گذاشته و با انتخاب برس مناسب قسمت‌های مختلف سطح آلوده را شستشو دهید. حتی می‌توانید از موارد شوینده و محلول‌های مخصوص برای نظافت بهتر استفاده کنید. در نهایت تی دستگاه را پایین بیاورید و سیستم مکنده دستگاه را روشن کنید و شروع به جمع‌آوری آلودگی‌ها شوید. بدین ترتیب می‌توانید سخت‌ترین آلودگی‌ها را از محیط خود پاکسازی کنید.

پایان کار

در پایان کار لازم است تا عملیات تمیزکاری ماشین اسکرابر خود را انجام دهید. با خالی کردن و تمیز کردن مخازن آب تمیز و آب کثیف شروع کنید. سپس فیلتر مکش دستگاه و قسمت‌های ورودی آن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید. سپس نوبت به نظافت تی دستگاه‌ میشود. اگر از اسکرابر RCM استفاده می‌کنید، به یاد داشته باشید که لاستیک‌های تی را می‌توانید از هر دو طرف استفاده کنید.

در نهایت، اسکرابر را در یک منطقه مناسب نگهداری کنید که به دور از آفتاب مستقیم خورشید و منبع حرارت باشد. اگر اسکرابر شما از نوع باطری‌دار است، حتما شارژ آن را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را به شارژ بزنید.

چرا آموزش استفاده از اسکرابر مهم است؟

اکنون که توضیح دادیم چطور از دستگاه اسکرابر به طور صحیح استفاده کنید، مهم است بدانید چرا آموزش استفاده صحیح از آن اهمیت بالایی دارد. استفاده صحیح و نگهداری صحیح از دستگاه، باعث افزایش عمر مفید تجهیزات و طول عمر خود دستگاه می‌شود. بدین معنا که باعث صرفه‌جویی در زمان و پول شما خواهد شد. اما آخرین و مهم‌ترین نکته این است که استفاده صحیح از اسکرابر به شما این امکان را می‌دهد تا همیشه محیطی تمیز، بهداشتی و  عاری از هرگونه آلودگی داشته باشید. پس سعی کنید همواره به اپراتورهایی که با دستگاه کار می‌کنند، آموزش صحیح در خصوص آماده‌سازی، تمیز کردن و نگهداری از دستگاه را بدهید.

برای مشاوره خرید و بازدید رایگان از مجموعه شما
با ما در ارتباط باشید
دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش