هفت پرسشی که باید قبل از انتخاب جاروبرقی صنعتی از خود بپرسید

اگر شما یک مرکز تولید مواد غذایی ،کارخانه تولید دارو،یا فروشگاه فلزات را مدیریت می کنید، جاروبرقی صنعتی به شما در نظافت عمومی کمک می کند و اطمینان پیدا می کنید که محیط کار امنی دارید.

جاروبرقی های صنعتی برای کاربردهای متفاوت و محیطهای گوناگونی طراحی شده اند.دراین بخش پاسخ به هفت سوال داده خواهد شده که به شما در انتخاب جاروبرقی صنعتی کمک خواهد کرد.

1-شما جاروبرقی را برای چه استفاده ای نیاز دارید؟

قبل از اینکه شروع کنید به بررسی ویژگی هایی در جاروبرقی مانند ظرفیت و انواع فیلترها شما باید بدانید چه نیازی از این وسیله دارید.

جاروبرقی صنعتیآیا می خواهی گرد و خاک را با آن پاک کنید یا پودر، مایعات برروی زمین ریخته شده چطور؟

آیا با موادی که کار می کنید خطرناک هستند؟

پاسخ به این سوالات برای انتخاب جاروبرقی صنعتی باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

2-آیا نیاز هست که استانداردهای نظارتی رعایت شوند؟

در بسیاری از صنایع مانند کارخانجات تولید مواد غذایی و داروییی نظافت عمومی با یک استاندارد انجام می گیرد.

اگر در یک کارخانه مواد غذایی کار می کنید که تحت گواهی USDA نیستند. احتمالا باید از گواهی FSMA پیروی کنید.

درصنعت داروسازی استاندادرد اصلی GMPF می باشد. حتی اگر خارج از این صنایع فعالیت می کنید،احتمالا با استاندارد NFPA مواجه شده اید.این استاندارد راجع به جلوگیری از آتش سوزی وسیله نظافت به دلیل گرد وغبارهای آتش زا می باشد.

جاروبرقی صنعتی3-آیا جاروبرقی صنعتی به صورت دائم یا متناوب می تواند اسفاده شود؟

اگر جارو برقرقی به صورت متناوب کار می کند،مثلا در پایان هرروز نظافت دستگاه خاموش می شود،ما پیشنهاد می کنیم از یک جاروبرقی تک فاز استفاده کنید.این برای یک برنامه زمان بندی و عمومی نظافت عالی می باشد، وهمچنین تمیز کردن اطراف خط تولید.

از سوی دیگر اگر دستگاه به صورت دائم استفاده شود،مثل تجهیزات تولیدی که باید 24 ساعت دروز و هفت روز در هفته روشن باشند،پیشنهاد ما استفاده از یک موتور سه فاز می باشد.این نوع برای استفاده مستمر، مقرون به صرفه تر و دارای انرژی بسیار بیشتری هستند.

4-چه گنجایشی را نیاز دارید؟

جاروبرقی با یه سایز مشخص برای هر کاری وجود ندارد

جاروبرقی صنعتیبرای مثال جاروبرقی های صنعتی در یک برند خاص ظرفیتی از ¼ 3 الی 100 لیتر را دارند.اگر جاروبرقی با مخزن بیش از حد بزرگ خریداری کنید بازده کار پایین می آید،ازسوی دیگر اگر ظرفیت بیش از اندازه کوچک باشد دائما باید زمان زیادی را صرف خالی کردن مخزن کنید.

5-چه نوعی از فیلتر تصویه را نیاز دارید

یک سیستم فیلتراسیون ایده آل به این بستگی دارد که چه نوع موادی را می خواهید جمع آوری کنید و همچنین چه استانداری در صنعت خود برای نظافت دارید.

دونوع فیلتر HEPA و ULPA در صنعت کاربرد دارد.

فیلترهای High-efficiency particulate air (HEPA) که 99.97درصد ذرات به اندازه 0.3 میکرون را در خود نگهداری می کنند.

فیلترهای Ultra-low particulate air (ULPA) که 99.999درصد ذرات به اندازه 0.12 میکرون را در خود نگه می دارند.

جاروبرقی صنعتی6-آیا نیاز خاصی را می خواهید مانند ضد انفجار بودن یا ضد الکتریسیته ساکن

در مکانهای خطرناک مانند جاهایی که گرد و غبار قابل احتراق در آنجا وجود دارد توصیه می شود از جاروبرقی ضدانفجار استفاده شود.

صنایع خاص نیازمندی های خاصی را دارند، برای مثال مطابق استانداردNFPA ،سیستم های جاروبرقی مرکزی درصنایع تولید مواد غذایی باید تجهیزات نظافتی ضد الکتریسیته ساکن باشند(رسانا باشند).دراین صنایع جاروبرقی های صنعتی باید از جنس استیل ضدزنگ می باشند. به طوری که به راحتی آلودگی ها را ازبین ببرند بدون اینکه هیچ اثری از باقی مانده مواد غذایی به جا به نماند.درصنعت داروسازی باید با GMFP سازگار باشند به این معنی که موادی که نیاز هست به آسانی پاک و ضدعفونی شوند.

7- چه نوعی از شلنگ خرطومی و یا تجهیزات جانبی را نیاز دارید

بالخره جاروبرقی یک راه حل اصلی است ،ولی تمام راه حل نیست.انتخاب شیلنگ خرطومی و لوازم جانبی این اطمینان را به شما می دهد که بهره وری بهتری از دستگاه خود خواهید داشت می توانید به مناطقی که دسترسی سختی دارند به راحتی نظافت کنید.به عنوان مثال تمیز کردن یک نانوایی تجاری نیاز به تجهیزاتی دارد که در دمای بالا دوام داشته باشند مانند این که شیلنگ خرطومی در درجه بالا ذوب یا پاره نشود .

جارویرقی صنعتیهمانطور که در پاسخ سوال قبلی گفته شد پعضی از صنایع مقررات خاصی دارند برای ساخت ابزار نظافت و شیلنگ های خرطومی.

جاروبرقی های صنعتی بهترین سلاح هستند برای مبارزه دربرابر مواد خطرناک،آلودگی و محیط کار نامن.اطمینان حاصل کنید که شما باید ابزار مناسبی را انتخاب کنید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش