آشنایی با کاربرد های دستگاه پولیشر صنعتی

معرفی و کاربرد پولیشر صنعتی

امروزه استفاده نمودن از تجهیزات نظافت صنعتی در فضاهای مختلف، کاربرد فراوانی دارد. از طرفی استفاده نمودن از این تجهیزات موجب می شود تا در کوتاه ترین زمان، بتوان عملکرد بسیار با کیفیتی در فرآیند نظافتی داشت. یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات نظافتی دستگاه پولیشر است. که می تواند در نظافت و جلادهی سطوح نقش بسیار موثری داشته باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با کاربرد پولیشر صنعتی در فضاهای مختلف، به طور کامل آشنا کنیم.

پولیشر صنعتی چیست

پولیشر صنعتی، یک دستگاه مکانیزه نظافتی است که به پد یا برس مجهز است که می توان بطور همزمان برای جلادهی و شستشوی سطح کفپوش ها و سطوح مختلف از جمله تاتامی، سنگ و حتی موکت استفاده نمود. اما معمولا به دلیل کاربرد پولیشر صنعتی در درخشنده نمودن و جلادهی سطوح از این دستگاه استقبال می شود. پولیشر صنعتی علاوه بر درخشان نمودن سطوح، در از بین بردن جرم و رسوب های ایجاد شده روی کفپوش ها نیز بسیار موثر است. همچنین از دیگر کاربرد پولیشر صنعتی می توان به کفسابی سطوح نیز اشاره نمود. به همین دلیل است که از این دستگاه نظافتی در مراکز درمانی، تجاری، اداری، فرهنگی، هتل ها و … به وفور استفاده می شود.

کاربرد پولیشر صنعتی به گونه ای است که، معمولا به کمک یک کاربر و به صورت دستی هدایت می شود. به همین دلیل است که برای استفاده نمودن از آن نیازی به آموزش نیست و افراد مبتدی نیز می توانند به راحتی هدایت آن را به عهده بگیرند. از آنجایی که این دستگاه های نظافتی با اتصال به پریز برق کار می کنند و باتری ندارند، وزن بسیار پایینی دارند و هدایت آن ها کار نسبتا راحتی است. دسته کنترلی روی پولیشرها موجب راحتی کاربر جهت هدایت این دستگاه ها است.

پولیشر صنعتی چییست
معرفی پولیشر صنعتی

کاربرد پولیشر در شستشو و جلادهی سطوح

یکی از مهم ترین و محبوب ترین کاربرد پولیشر صنعتی، استفاده نمودن از آن برای جلادهی سطوح است. معمولا از اصلی ترین کاربرد پولیشر صنعتی، براق کردن سطح با چرخش دورانی برس پولیشر بر روی سطح موردنظر است. به همین دلیل است که استفاده نمودن از این دستگاه های نظافت صنعتی کاملا مناسب همه محیط ها مانند مجتمع های تجاری و ساختمان ها به منظور کاهش نیاز به تعمیر و نوسازی و همچنین جلوگیری از آسیب های جدی به کفپوش ها می باشد.

زیرا استفاده نمودن از دستگاه های پولیشر صنعتی مناسب برای تمامی سطوح با متریال های سنگ، موزاییک، سرامیک، بتن، کاشی و … است. همچنین شستشوی سطوح به کمک پولیشرها می تواند آلودگی های سطحی و عمیق روی سطوح را نیز از بین ببرد. از آنجایی که این دستگاه های نظافتی جرم و رسوبات روی سطح کفپوش ها را از بین می برند، استفاده نمودن از آن ها می تواند از پوسیدگی و فرسایش کفپوش ها جلوگیری نماید.

 پولیشر یا اسکرابر؟ کدام را باید انتخاب کنم؟

کاربرد پولیشر در کفسابی

از دیگر کاربرد پولیشر صنعتی، می توان به کفسابی نمودن سطوح اشاره نمود. ساییده شدن سطح کفپوش ها به کمک پولیشرهای صنعتی می تواند به برطرف شدن خط و خش و همچنین جرم های عمیق روی سطح کفپوش ها کمک نماید. این لایه برداری سطوح موجب صاف و صیقلی شدن سطح کفپوش ها نیز می شود. به همین دلیل تاثیر بسیار زیادی در افزایش جذابیت و طول عمر مفید کفپوش ها خواهد داشت. به همین دلیل است که از این دستگاه نظافتی به عنوان کف ساب های صنعتی نیز نام برده می شود.

کاریردهای پلیشر صنعتی  در جلادهی و شستشوی سطوح
کاریردهای پلیشر صنعتی در جلادهی و شستشوی سطوح

سایر کاربردهای پولیشر

از دیگر کاربرد پولیشر صنعتی می توان به شستشوی راحت و با کیفیت محیط های کوچک، شستشوی فرش و موکت و همچنین تاتامی اشاره نمود. از طرفی مزایای بسیار زیاد پولیشرهای صنعتی موجب شده تا در تمامی فضاها با کاربری های مختلف، از این دستگاه های نظافتی استفاده شود. از برتری های کاربرد پولیشر صنعتی نسبت به روش های سنتی نظافت می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• نیاز به نیروی انسانی کمتر جهت شستشو و جلادهی سطوح

• احساس خستگی کمتر کاربر هنگام استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی

• قابلیت برطرف نمودن جرم، رسوبات و آلودگی های عمیق از روی سطح کفپوش ها

• بهبود بخشیدن به کیفیت نظافت

• افزایش سرعت نظافت

• سهولت در استفاده نمودن از دستگاه پولیشر صنعتی

• صرفه جویی نمودن در هزینه های نظافت

• کاربرد بسیار زیاد این دستگاه ها در محیط های پرتردد و گسترده

• تنوع بالای کاربرد این تجهیزات مانند جلادهی، کفسابی، لایه برداری، شستشو و …

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش