اساس عملکرد دستگاه کارواش صنعتی

ساختار دستگاه کارواش صنعتي

دستگاه کارواش صنعتی ابزاری کارآمد و تخصصی برای شستشو و نظافت حجم بالایی از آلاینده های چسبیده بر روی سطوح می باشد. این دستگاه ها با استفاده از نیروی آب پر فشار بر نیروی جاذبه ایجاد شده بین مولکول های سطح و آلاینده ها غلبه نموده و موجب حذف آلاینده ها از محیط می شوند. مسلما استفاده از آب پر فشار در مقایسه با شیوه های سنتی و دستی نظافت از توان بالاتری برای شستشو و حذف آلاینده ها برخوردار بوده و حجم بیشتری از آلاینده ها را در زمانی کوتاه تر و با کیفیت بهتری از محیط حذف می نماید. مسلما افزایش فشار آب به منظور بهره گیری از آن در حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها امر ساده ای نبوده و نیازمند دستگاه های تخصصی می باشد. دستگاه های کارواش صنعتی به واسطه تجهیز به پمپ فشار قوی از توان بالایی در افزایش فشار آب برخوردار بوده و از این رو دستگاه های تخصصی برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشند. در این مقاله ساختار دستگاه کارواش و ویژگی های بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

اساس عملکرد دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتیکارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و نظافت انواع سطوح افقی و عمودی می باشد. دستگاه های واترجت صنعتی یا همان کارواش های سیار با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را شستشو داده و از محیط حذف می نمایند. به طور کلی ساختار دستگاه کارواش صنعتی متشکل از ورودی آب، پمپ فشار قوی، خروجی آب، شیلنگ فشار قوی، تفنگی، لنس ها و نازل ها می باشند. عملکرد مجزا و هماهنگ هر یک از این اجزا موجب افزایش فشار آب ورودی به دستگاه و در نهایت پاشش آب پر فشار بر روی سطوح هدف به منظور حذف لایه های عمیق آلودگی می گردد. دستگاه های کارواش صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون در فشار های گوناگونی طراحی و تولید می شوند.

ویژگی های پمپ دستگاه کارواش سیار

پمپ کارواش صنعتیپمپ های به کار رفته در ساختار دستگاه کارواش صنعتی به منظور فراهم نمودن حداکثر فشار کاری و همچنین افزایش عمر مفید دستگاه در شرایط سخت کاری از مواد مرغوب و ضد زنگ ساخته می شود. به طور معمول پمپ های به کار رفته در واترجت ها پیستونی با سر پمپ های برنجی و پمپ های سرامیکی می باشند. دریچه های به کار رفته در این پمپ ها به منظور افزایش مقاومت در برابر خوردگی از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. هر چه پمپ دستگاه کارواش صنعتی مقاوم تر باشد توان ان در تامین آب پر فشار مورد نیاز بیشتر بوده و از این رو عملیات شستشو و حذف آلاینده ها از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

ویژگی های دیگر اجزای دستگاه کارواش صنعتی

عملکرد سریع و روان کارواش سیار یا واتر جت صنعتیاز آنجایی که دستگاه های کارواش صنعتی در تماس مستقیم با آب قرار دارند استفاده از مواد مقاوم در برابر خوردگی در ساخت قطعات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به طور معمول شیلنگ های به کار رفته در دستگاه های واترجت صنعتی باید از نوع فولاد بافت باشد تا توان تحمل آب پر فشار عبوری را داشته باشد. دیگر اجزای دستگاه واترجت همچون لنس ها و نازل ها نیز از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته می شوند.

سیستم های محافظ

شستن بدنه کشتی با کارواش صنعتیبا توجه به اینکه کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه می باشد، رعایت اصول ایمنی و تجهیز پمپ دستگاه به سیستم های ایمنی چون سیستم تانکر ذخیره آب از پمپ دستگاه در نوسانات جریان آب محافظت نموده و با جلوگیری از ورود حباب به داخل پمپ از آسیب پمپ ممانعت می نماید. ضمن اینکه سیستم هایی چون سیستم های توقف خودکار با خاموش نمودن پمپ دستگاه در مواقعی که از آن استفاده نمی شود، موجب افزایش عمر مفید پمپ دستگاه شده و در نتیجه هزینه های مرتبط با تعمیر و نگهداری از دستگاه را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش