دستورالعمل نظافت مجتمع مسکونی با تجهیزات نظافتی

نظافت مجتمع مسکونی با تجهیزات نظافتی

نظافت مجتمع مسکونی یکی از عوامل مهم در هر ساختمان است. بدلیل تردد های همیشگی و هر روزه ارتباط مستقیمی با سلامت و بهداشت افراد دارد. در این مقاله نکات مهم در نظافت مجتمع مسکونی و اقدامات لازم جهت انجام این فرایند را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ادامه و به صورت مرحله به مرحله تمامی تجهیزات مورد نیاز نظافتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

نظافت سریع و با کیفیت با تجهیزات مکانیزه

ترجیح همه ما در انجام تمامی امور روزمره بهره­گیری از فناوری و تجهیزات پیشرفته است؛ و جایی برای استفاده از تجهیزات دستی وجود ندارد. اگر نظافت مجتمع مسکونی را به واسطه تجهیزات مکانیزه به انجام برسانید، دیگر در رابطه با این موضوع نگرانی نخواهید داشت. و می­توانید مطمئن باشید همه چیز به نحو احسن صورت می­گیرد.

 

نظافت مجتمع مسکونی با زمین شوی یا اسکرابر
نظافت مجتمع مسکونی با زمین شوی

تنظیم برنامه نظافت روزانه، هفتگی و ماهانه

براساس میزان تردد افراد در یک مجتمع مسکونی، لازم است یک برنامه مشخص و دقیق را تعیین و از آن پیروی کنید. بهترین کار ایجاد یک برنامه مشخص است تا محیط مجتمع همیشه پاک و تمیز باشد. این برنامه می­تواند روزانه، هفتگی و یا ماهیانه باشد.

تقسیم وظایف

شما به تجهیزات متنوعی احتیاج خواهید داشت. در نتیجه لازم است تقسیم وظایف کنید و هرکس بخشی از کار را برعهده بگیرد. وظایف نظافتی می­تواند بین ساکنین مجتمع و یا نیروهای خدماتی تقسیم شود.

شستن نما و محوطه، دیوارها

این سه بخش از مهم­ترین و پر رفت آمدترین بخش­های یک مجتمع مسکونی است. جهت نظافت مجتمع مسکونی در تمامی این قسمت­ها، لازم است از تجهیزات صنعتی نظافتی کمک بگیرید.

شستن نما با واترجت

یکی از تجیهزات مهم و ضروری که به آن احتیاج دارید، واترجت یا کارواش صنعتی است. در واقع تنها راهکار موثری که برای تمیز کردن نمای مجتمع وجود دارد، بهر­گیری از آب با فشار قوی است.

شستن کف حیاط و دیوارها با واترجت

در این­جا هم واترجت به کمک شما می­آید. با استفاده این دستگاه مکانیزه صنعتی می­توانید تمامی سنگ فرش ها و دیوار های پارکینگ را شستشوی دهید و حتی عمیق ترین آلودگی ها را با خوبی پاک کرده و از بین ببرید.

کاربرد های کارواش دستی در نظافت مجتمع مسکونی

نظافت لابی

یکی از بخش­هایی که نسبت به سایرین جهت نظافت مجتمع مسکونی بیشتر مورد توجه قرار می­گیرد، لابی یک مجتمع مسکونی است. تمیزی این بخش از مجتمع اهمیت بسیار زیادی دارد. شستشو لابی با دستگاه مکانیزه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی قابل انجام است. اسکرابر دستی کابلی و باتری دار برای شستن لابی­های کوچک گزینه مناسبی خواهد بود.

نظافت پارکینگ

نظافت پارکینگ شامل جمع آوری آلودگی­ ها با جارو و شستشوی کف با اسکرابر یا واترجت صنعتی با و بدون مواد شوینده است. انتخاب با شما است که کدام یک از این روش­ ها را انتخاب کنید. بسته به منطقه­ای که در آن سکونت دارید و بارش باران و تردد اتومبیل ­ها همگی در انتخاب و تصمیم گیری شما دخیل هستند. برای جلادهی و کفسابی سطوح کف لابی، پارکینگ و سایر بخش­های مورد نظر می­توانید از دستگاه پولیشر صنعتی در کنار دیگر تجهیزات استفاده کنید.

نظافت موتور خانه

شستشوی تاسیسات موتورخانه از آن دسته از کارهای پر دردسر است. به خصوص اگر به واسطه تجهیزات غیری مکانیزه انجام شود. بهتر است با واترجت صنعتی و ترجیحا واترجت آب گرم همراه با مواد شوینده این کار انجام گیرد. در این مرحله نظافت مجتمع مسکونی به پایان می­رسد.

تنظیم برنامه نظافت روزانه، هفتگی و ماهانه
نظافت ساختمان و مجتمع مسکونی

 

جمع بندی

اگر به دنبال نظافت سریع و با کیفیت مجتمع مسکونی هستید، این کار با تجهیزات مکانیزه تحقق می یابد. تنظیم برنامه نظافتی روزانه، هفتگی و ماهانه می­تواند خیلی به شما در انجام درست آن کمک کند. تقسیم وظایف هم یکی دیگر از موارد مهم در نظافت مجتمع مسکونی است.

شستن نما و محوطه، دیوارها و سایر بخش­ ها نیازمند دستگاه های نظافتی است. شستن نما با فرآیندی موثر و لذت بخش خواهد بود اگر با دستگاه واترجت انجام گیرد.. همچنین شستن کف حیاط و دیوارها هم با واترجت قابل انجام است. برای نظافت لابی که یکی از مهم ترین بخش­های مجتمع است، باید نهایت دقت را به خرج دهید. شستشو لابی با دستگاه مکانیزه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

اسکرابر دستی کابلی و باتری دار برای شستن لابی ­های کوچک گزینه های ایده آلی هستند. نظافت پارکینگ را هم در برنامه خود بگنجانید. جمع آوری آلودگی­ها با جارو صنعتی به راحتی صورت می­گیرد. شستشوی کف با اسکرابر یا واترجت صنعتی یکی از بهترین اقداماتی است که باید انجام دهید. حتی می­توانید بدون مواد شوینده این کار را انجام دهید.

کفسابی جلادهی و کفسابی سطوح کف لابی، پارکینگ و سایر بخش­های مجتمع با دستگاه پولیشر صنعتی صورت می­گیرد. نظافت موتور خانه و شستشوی تاسیسات با واترجت صنعتی انجام خواهد شد. ترجیحا آب گرم یا آب سرد همراه با مواد شوینده استفاده کنید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش