معیارهای خرید شلنگ فشارقوی کارواش صنعتی

کارواش صنعتی

شلنگ های کارواش صنعتی از مهم ترین بخش های این دستگاه می باشد که متناسب با عملیات نظافتی گوناگون از انواع مختلف آن استفاده می شود. عملکرد یک کارواش صنعتی به گونه ای است که شلنگ به طور مداوم تحت فشار بالای آب قرار دارد به مرور زمان دچار اصطکاک و خوردگی می گردد. به همین منظور، در این مقاله به بررسی معیارهای اصلی و مورد توجه جهت انتخاب شلنگ مناسب پرداخته خواهد شد.

 

طول شلنگ کارواش صنعتی

شلنگ های فشار قوی در طول های مختلف تولید می شود که متناسب با نیاز کاربر قابل بهره برداری هستند. طول های متداول در شلنگ های کارواش صنعتی 10، 15، 20، 25 و 30 متر می باشد. در انتخاب طول شلنگ باید توجه داشت که رابطه معکوسی میان طول شلنگ و قدرت مکش واترجت صنعتی برقرار است و هنگام خرید یک شلنگ فشارقوی با طول مشخص می بایست مشخصات فنی دستگاه را نیز مدنظر قرار داد. در صورتی که طول شلنگ مناسب با قدرت و سرعت مکش دستگاه کارواش صنعتی نباشد کارایی دستگاه از حالت ایده آل خود خارج شده و با ضعف در مکش روبرو خواهد شد.

 

قطر شلنگ فشار قوی

واترجت صنعتییکی دیگر از معیارهای اصلی در انتخاب یک شلنگ واترجت ، تعیین میزان قطر شلنگ می باشد. قطر شلنگ نیز مانند طول تاثیر مستقیمی در کارایی دستگاه دارد. انتخاب نادرست ابعاد منجر به افت فشار در انتهای شلنگ می شود و کیفیت نظافت و کارایی دستگاه را به شدت کاهش می دهد. انتخاب قطر شلنگ به معیارهایی مانند دبی جریان دستگاه، طول مورد نیاز کاربر و بیشینه فشار تولیدی توسط دستگاه بستگی دارد. کارواش صنعتی با توجه به کاربردهای متنوعی که در شستشوی سطوح دارد، وابستگی زیادی به شلنگ و ابعاد مناسب آن دارد تا بتواند بهترین نتیجه را ارائه نماید.

 

انواع اتصالات شلنگ واترجت

به طور کلی شلنگ فشار قوی در دستگاه های کارواش صنعتی نیازمند اتصال به پمپ و تفنگی واترجت می باشد. به منظور متصل نمودن شلنگ به این دو قسمت از روش های مختلفی استفاده می شود که لازم است در هنگام خرید شلنگ به نوع اتصال استفاده شده در تفنگی و خروجی دستگاه توجه کرد. محل اتصال پمپ کارواش صنعتی و شلنگ می تواند به دو نوع نری و مادگی یا به صورت اتصال سریع چفتی باشد. در مقابل، محل اتصال شلنگ و تفنگی به نوع اتصال تفنگی بستگی دارد. برخی تفنگی ها اتصال نری دارند که نیازمند شلنگ مادگی متداول در بازار می باشد. برخی از تفنگی ها اتصال مادگی یا نوع سریع چفتی دارند که لازم است تا شلنگ مورد نظر را از شرکت سازنده تفنگی تهیه شود.

 

جنس شلنگ فشار قوی

کارواش صنعتیشلنگ های فشار قوی کارواش صنعتی از لحاظ جنس و مواد به کار رفته در آن به دو دسته لاستیکی و فولادی دسته بندی می شوند. شلنگ های لاستیکی بسیار سبک و انعطاف پذیر بوده و در مقایسه با نوع فولادی بسیار ارزان قیمت است. از شلنگ های لاستیکی نمی توان در محیط های سخت و بتنی استفاده نمود. در مقابل، شلنگ های نوع دیگر از فولاد بافته شده ساخته می شود و مقاوت بالاتری در برابر خوردگی و ضربه دارد. همچنین، انعطاف پذیری این شلنگ ها بسیار بالاست و از همین رو در میان کاربران حرفه ای بسیار محبوب است. این شلنگ از سه لایه لاستیک داخلی، فولاد بافته شده و لاستیک خارجی جهت محافظ تشکیل شده است.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش