عوامل موثر در انتخاب جاروبرقی صنعتی مناسب

جاروبرقی مناسب صنایع

ایجاد و حضور آلاینده ها در محیط کار و زندگی امری بدیهی واجتناب ناپذیر می باشد. آنچه که مسلم است استفاده از شیوه ای مناسب و قابل قبول برای جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از محیط می باشد. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت تا حدودی می تواند نیاز های نظافت می محیط را بر طرف سازد اما از توان لازم و کافی در حذف موثر و با ککیفیت آلاینده ها بر خوردار نبوده و نمی تواند تمامی نیاز های نظافیت محیط را به شیوه ای مطلوب و در خور توجه بر طرف نماید استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت با انتشار حجم بالایی از آلاینده ها و گرد و غبار ریز در هوای پیرامون همراه می باشد که همین امر تاثیر بسزایی در کاهش استاندارد های بهداشتی و سلامت محیط داشته و می تواند سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط را به مخاطره بی اندازد. در این میان استفاده از تجهیزات مکانیزه ای چون دستگاه های جاروبرقی صنعتی گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه برای جمع آوری و حذف موثر، با کیفیت و ایمن آلاینده ها از محیط می باشد.

 

مزایای استفاده از جاروی صنعتی

جاروبرقی صنعتیجاروبرقی صنعتی یا همان مکنده صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط می باشد. این دستگاه ها به واسطه ایجاد فشار منفی در مخزن دستگاه و به نوعی نیروی مکش در مخزن دستگاه تمایم آلاینده های ریز و درشت را مکش نموده و مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرام می شوند. اگر چه این دستگاه ها به طور خاص برای نظافت سطوح کف طراحی شده اند اما توان بالای این دستگاه ها در مکش و جمع آوری آلاینده ها در کنار استفاده از تجهیزات جانبی کاربردی موجب افزایش کارآیی این دستگاه ها در مکشو حذف آلاینده های انباشته از روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی گردیده است. سرعت عمل بالا، ‌کاهش هزینه ها، افزایش ایمنی محیط و تضمین سلامت افراد از دیگر مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی می باشد. ضمن اینکه این دستگاه ها با کاهش در تعداد نیروی خدماتی موجب کاهش قابل ملاحظه هزینه ها مرتبط با نظافت شده و از این رو افزایش در بهره وری و سود آوری را در پی دارد. در هنکام تهیه و خرید جاروبرقی صنعتی توجه به نکات زیر می تواند راهنمای مناسبی باشد:

نوع موتور دستگاه مکنده

موتور جاروبرقی صنعتیدستگاه های مکنده به واسطه نوع کارکرد و فعالیت می توانند مجهز به موتور های توربینی یا ساید چنل باشند. توجه به نوع عملیات و مدت زمان لازم برای استفاده از دستگاه مکنده در حین انجام عملیات اهمیت ویژه ای در انتخاب نوع موتور دارد. موتور های توربینی بی نیاز از تعمیر و نگهداری بوده و از این رو امکان نظافت 24 ساعته و بدون وقفه را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. از این رو در محیط هایی که نیاز مند استفاده مداوم از دستگاه جاروبرقی می باشند، استفاده از نمونه های مجهز به موتور توربینی گزینه ای مناسب و ایده ال می باشد.

سیستم فیلتراسیون

جاروبرقی صنعتیسیستم فیلتراسیون بخش مهمی از دستگاه های مکنده می باشد. قابلیت به دام انداختن و ممانعت از خروج کوچک ترین ذرات آلاینده در محیط های صنعتی به ویژه محیط هایی که دارای حجم بالای از آلاینده های سمی و آتش زا می باشند، اهمیت ویژه ای دارد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی در محیط های گوناگون با حجم های مختلفی از آلودگی مجهز به فیلتر هایی با مشخصات گوناگون می باشند. تطابق فیلتر به کار رفته در دستگاه مکنده با نوع آلاینده ها اهمیت بسزایی در کیفیت نظافت و تضمین سلامت افراد شاغل و حاضر در محیط دارد.

پمپ دستگاه مکنده

جاروب صنعتیپمپ دستگاه جاروبرقی صنعتی به عنوان قلب دستگاه وظیفه ایجاد خلا را بر عهده دارد. مداول ترین پمپ های به کار رفته در مکنده ها شامل پمپ های سانتریفوژال و ساید چنل می باشند. نمونه های ساید چنل در مقایسه با پمپ های سانتریفوژال توان بیشتری در ایجاد خلا داشته و از این رو گزینه مناسبی برای دستگاه های جاروبرقی صنعتی می باشند که به منظور مکش آلاینده های چگال و حجیم به کار گرفته می شوند.

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش