شستشوی سطوح کف با شیوه های حرفه ای نظافت صنعتی

انتخاب بهترین روش برای تمیز نمودن سطح زمین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد زیرا بیشتر حوادثی که بر اثر لغزندگی به وجود می آید ناشی از آلودگی کف می باشد. با نظافت و شستشوی مؤثر سطوح، آلودگی ها حذف شده و خطر افتادن و لغزش کاهش پیدا می کند. از طرف دیگر تمیز کردن یک سطح با روش های نادرست خود می تواند منجر به افزایش آلودگی شود و در نتیجه آن سطح لغزنده تر می شود. اگر فرآیند نظافت به گونه ای باشد که در طول آن و بعد از نظافت رطوبت بر روی زمین باقی بماند، لغزنده بودن سطح به قوه خود پا برجاست. نظافت سطح زمین کلید پاکیزه بودن یک محیط است که همه اماکن مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، صنعتی و … را در بر می گیرد. به منظور نظافت سطوح کف روش های مختلفی وجود دارد که با برگزیدن بهینه ترین آن ها سطحی تمیز و براق و بنابراین محیطی پاکیزه فراهم می گردد.

خرید اسکرابر و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت

اهمیت پاکیزگی محیط

با نگاه دقیق تر به مسئله نظافت و شستشو در می یابیم که بخش عمده ای از سلامت و امنیت یک محیط به ویژه محیط های کاری به تمیزی وابسته است و انجام نظافت صحیح و دقیق یک فرآیند ارزشمند و تاثیرگذار در فراهم نمودن یک محیط کاری ایده آل به شمار می آید. نظافت سطوح نه تنها به بهداشت و پاکیزگی محیط کمک می کند بلکه سبب افزایش طول عمر کفپوش نیز می گردد.

 

انواع روش های نظافتی سطوح کف

آشنایی با انواع روش های نظافت سطوح، مزایا و معایب آن و هم چنین بررسی شرایط محیطی، دست یابی به بهترین انتخاب را ممکن می سازد. در ادامه به بیان شیوه های نظافت سطوح کف می پردازیم.

 

شیوه های سنتی

روش دستی یا سنتی نظافت سطوح کف همان استفاده از تی های دستی است که به همراه یک سطل آب برای شستشوی کف به کار می رود. روش دستی شاید شیوه ای ارزان و در دسترس تلقی گردد اما هیچ گاه نمی تواند آن چنان که باید زمین را تمیز گرداند و تنها با از بین بردن تراکم آلودگی های موضعی، آن ها را در محیط پراکنده می کند. در نگاه اول به نظر می رسد که سطح تمیز شده حال آن که آلودگی هم چنان در محیط باقی است و آب کثیف شده دوباره و دوباره به چرخه شستشو وارد می شود. تی دستی سطح را به مدت طولانی مرطوب نگه می دارد که سبب تسریع جذب دوباره گرد و خاک و افزایش احتمال سر خوردن افراد می شود. اگر در یک محیط شرایط به گونه ای باشد که به هر دلیلی امکان به کارگیری تجهیزات مکانیزه نظافتی وجود نداشته باشد، استفاده از تجهیزات نظافتی دستی مجهز به دو مخزن جداگانه آب تمیز و کثیف و هم چنین دارای سیستم آبگیر، شیوه ای مناسب خواهد بود که در مقایسه با لوازم نظافتی متداول کیفیت و سرعت نظافت و شستشوی سطح را بهبود می بخشد.

 

دستگاه اسکرابر

اسکرابر یا کف شوی صنعتی یک ابزار مکانیزه یا دستگاه نظافت صنعتی برای شستشوی سطوح کف می باشد که با گسترش روز افزون جوامع و صنایع و هم چنین بزرگ تر شدن ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … طراحی و تولید شده است. در محیط های بزرگ صنعتی و تجاری استفاده از شیوه های سنتی نظافتی وقت گیر، پر هزینه و ناکارآمد خواهد بود و همین امر سبب گردید انواع دستگاه های نظافت صنعتی هم چون اسکرابر صنعتی به بازار عرضه شود و به دلیل تنوع محصولات، کاربران قادر خواهند بود مناسب ترین تجهیزات را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهند. مجتمع های تجاری، کارخانه ها و واحدهای صنعتی، مراکز درمانی، آموزشی و بسیاری از اماکن دیگر به وسیله کفشوی صنعتی به سطح عمیق و مطلوبی از تمیزی و پاکی دست می یابند.

 

 

مزایای زمین شوی صنعتی

اسکرابر به عنوان یک دستگاه نظافت صنعتی دارای سیستم قدرتمند برس زنی است و در نتیجه آلودگی ها را به خوبی از سطح جدا می سازد و از طرف دیگر مصرف آب را به نحو خیره کننده ای کاهش می دهد. در کنار سیستم برس زنی، سامانه مکنده بر روی دستگاه تعبیه شده که هم زمان با شستشو آب و آلودگی باقی مانده را جمع آوری می کند؛ به این ترتیب علاوه بر آن که رد آب و آلودگی بر جای نمی ماند احتمال لغزندگی از بین می رود. اسکرابر صنعتی مجهز به مخازن آب مستقل از هم می باشد که از ورود آب کثیف به چرخه شستشو جلوگیری نموده و مانع از انتقال آلودگی از نقطه به نقطه دیگر می شود. تنوع در ساخت دستگاه های کف شور صنعتی موجب گشته این دستگاه ها در محیط های گوناگون با هر نوع کاربری به کار گرفته شوند و فرآیند شستشو در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت انجام گردد.

 

دستگاه پولیشر

پولیشر یک دستگاه نظافت صنعتی تک برسه می باشد که به منظور جلادهی و شستشوی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. پولیشر با صیقلی ساختن سطوح جلا و درخشندگی به آن می بخشد و به منظور شستشو نیز به کار گرفته می شود. به عنوان مثال اگر با یک فضای بسیار کوچک و محدود رو به رو باشیم، به منظور شستشوی هر چه بهتر آن می توان پولیشر را به کار گرفته تا آلودگی های سخت و چسبناک سطوح از میان برداشته شود. این رده از دستگاه های نظافت صنعتی دارای مخزن آب و با قابلیت افزودن مواد شوینده می باشد. پولیشرها سامانه مکش ندارند و جهت جمع آوری آب و شوینده های باقی مانده جاروبرقی آب و خاک قابل به کارگیری خواهد بود.

 

دستگاه واترجت صنعتی

یکی دیگر از انواع دستگاه های پیشرفته و کارآمد در زمینه نظافت صنعتی دستگاه واترجت صنعتی یا شوینده فشار قوی است که به منظور شستشوی حرفه ای و تأثیر گذار انواع سطوح هموار و ناهموار طراحی و ساخته شده است. به طور معمول سطح زمین در محوطه های باز مانند باغ، حیاط، فضاهای سبز و مانند آن از موزائیک و سنگ فرش پوشیده شده است که آلودگی، دوده و سیاهی در میان خلل و فرج آن باقی مانده و جلوه ناپسندی به محیط می دهد. در هنگام بروز این پدیده بهره مندی از دستگاه واترجت صنعتی می تواند بهترین راه کار نظافتی باشد زیرا که با کمک نیروی آب و انواع نازل ها آلودگی های قدیمی و تثبیت شده با سرعت بالا و کیفیتی خیره کننده از میان برداشته شده و از درون بخش های متخلخل خارج می گردد.

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

پولیشر : فهرستی از محصولات

واترجت صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش