کاربردهای بی رقیب واترجت در صنایع غذایی

واترجت صنعتی

محصولات غذایی به ویژه محصولات لبنی همواره در معرض آلودگی قرار دارند و به همین دلیل تمیز نمودن و ضد عفونی کردن در بخش های گوناگون کارخانه مانند خطوط تولید، سالن های تولید، مخازن و … ضروری است. علاوه بر تأسیسات و تجهیزات صنعتی سطوح کف و دیوارها نیز باید شستشو و تمیزکاری شوند زیرا گرد و غبار، چربی ها و سایر آلاینده های چسبیده به کف و دیواره ها مشکلات بهداشتی فراوانی را به بار می آورند. بنابراین سرمایه گذاری برای تهیه ماشین آلات مکانیزه نظافتی هم چون واترجت صنعتی با کیفیت بالا در واقع سرمایه گذاری در حفظ ارزش، بهبود کارایی و ایمنی به شمار می آید.

واترجت شیوه ای تائید شده برای شستشو در صنایع غذایی

صنایع تولیدی مواد غذایی و تمامی بخش های مربوط به آن که با روغن و چربی های گیاهی و حیوانی سر و کار دارند، سطح بالایی از بهداشت، تمیزی و ایمنی را خواستار هستند. دستگاه های شوینده فشار قوی یا واترجت برای شستشو و حذف چنین آلاینده هایی ایده آل و کارآمد می باشند و با برخورداری از طراحی مدرن و خلاقانه به طرز مؤثر، قابل اعتماد و مقرون به صرفه ای فرآیند شستشوی حرفه ای و با کیفیت را به انجام می رسانند. با بهره مندی از واتر جت مصرف آب و مواد شیمیایی به حداقل کاهش پیدا کرده که سبب افزایش کیفیت محصولات نهایی، حفظ سلامت محیط کار، کاهش خطرات زیست محیطی و … می گردد.

 

 

اهمیت تعمیر و نگهداری تجهیزات صنعتی

در همه واحدهای صنعتی فرآیند سرویس و نگهداری بدون وقفه تولید یک امر حیاتی تلقی می شود و شستشوی تجهیزات صنعتی بدون توقف خط تولید نیز یکی از بخش های مهم عملیات تعمیر و نگهداری کارخانه صنایع غذایی خواهد بود. شستشوی صحیح و به موقع تأسیسات و تجهیزات بر طول عمر مفید و کارایی آن ها می افزاید و مواد زائد را حذف می گرداند.

 

 

 

بهداشت محیط و تجهیزات با دستگاه کارواش صنعتی

نظافت های روزانه و دوره ای عمیق کارخانه های تولید و فرآوری مواد غذایی دست یابی به استاندارهای بهداشتی و محیط کاری ایمن را تضمین می نماید. امروزه طیف گسترده ای از دستگاه های واترجت صنعتی طراحی و ساخته شده اند که متناسب با شرایط کاری و شدت آلودگی مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان تجهیزاتی با دوام طولانی مدت در دسترس کاربران هستند.

 

 

 

کاربرد واترجت آب گرم در صنایع غذایی

دستگاه جت واش آب گرم به دلیل پاشش جریان آب پر فشار با دمای بالا و توانایی تولید بخار آب داغ علاوه بر از بین بردن آلودگی ها سبب ضد عفونی شدن سطوح و حذف میکروب ها و باکتری ها نیز می گردد. هم چنین یکی از راه کارهای بسیار مؤثر و کارآمد برای از میان برداشتن آلودگی های روغنی، چربی های حیوانی، مواد پروتئینی، چربی حاصل از دانه های روغنی و مشابه آن بهره مندی از دستگاه واترجت آب گرم می باشد. در حقیقت مواد روغنی ماندگاری بالایی دارند و برای شستشوی سطوح آغشته به این مواد ابزار پر قدرتی مانند واترجت صنعتی به کار می رود. گرد و خاک و میکروب بر روی هر سطحی قرار گرفته و در همه جا پنهان می شود؛ شوینده های فشار قوی آب سرد یا آب گرم تمیزی سطح مختلف با خلل و فرج زیاد را ضمانت می کند. قدرت پاک کنندگی بالای آب گرم به صرفه جویی قابل توجه در زمان می انجامد.

 

مقابله با انواع آلاینده ها توسط دستگاه واترجت

در طول فرآیندهای مختلف تولید مواد غذایی بسته به نوع محصول آلاینده های خشک و تر، چربی، دوده، بخار و … در محیط به وجود می آید و در میان بندها، شکاف ها، بخش های غیر قابل دسترس ماشین آلات و دیگر سطوح به دام می افتند. در چنین شرایطی هیچ وسیله ای به اندازه دستگاه های نظافت صنعتی مانند واتر جت صنعتی نمی تواند نقش مؤثر در شستشوی کامل و بدون نیاز به استفاده از مواد شیمیایی داشته باشد. دیوارها، کف سالن ها، مخازن و هر سطح مقاوم به آب به سادگی و با کیفیت هر چه تمام تر شستشو می گردد.

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش