مشاوره خرید دستگاه های مکنده های صنعتی

جاروبرقی صنعتی تابلو برق

مکنده های صنعتی از تجهیزات مکانیزه نظافت پر کاربرد به حساب می آیند. این تجیزهات برای جمع آوری آلودگی ها و پسماندهای مختلف استفاده می شوند. قدرت مکش بسیار قوی و ظرفیت بالای مخزن این دستگاه، آن را از دیگر تمیزه کننده ها متمایز می کند. برای خرید این دستگاه باید به نوع آلودگی، حجم و ابعاد آن توجه کرد. در این مقاله مزایا و ویژگی های مکنده های صنعتی با جزئیات بیشتر تشریح می شود.

مکنده های صنعتی

مکنده های صنعتی و کاربرد های آنمکنده صنعتی یا جاروبرقی صنعتی یکی از انواع تجهیزات نظافتی صنعتی است که برای جمع آوری حجم بالایی از پسماند و آلودگی ها و جذب گرد و غبار کاربرد دارد. این دستگاه بسته به نوع مشخصات فنی مانند تعداد موتور، قدرت، ظرفیت مخزن و سطح مقطع فیلتر دارای کارکردهای متعددی می باشد که متناسب با وسعت و حجم آلودگی مورد استفاده قرار می گیرند. طرز کار این دستگاه ها مشابه جارو برقی های نیمه صنعتی و تجاری می باشد، با این تفاوت که این مکنده ها برای شرایط کاری پیوسته در شرایط سخت تولید و طراحی شده اند. بنابراین تجهیزات بکار رفته در مکنده های صنعتی از کیفیت و استحکام بالاتری برخوردار هستند. برای طراحی و تولید این محصول، بین شرکت های بزرگ دنیا رقابت قابل توجهی وجود دارد. از جمله شرکت هایی که سهم چشمگیری از تقاضا را به سمت خود روانه کردند، شرکت های master vac و RCM می باشند که با بکارگیری فناوری روز دنیا بهترین و با کیفیت ترین محصولات مکانیزه را وارد باز می کنند. محصولات این شرکت ها به ویژه مکنده های صنعتی به واسطه شرکت فرنام صنعت پاکسا وارد ایران و در بازار با قیمت مناسب توزیع می گردد.

مکنده های صنعتی چه تفاوتی با جاروبرقی های خانگی دارند؟

مکنده های صنعتی از لحاظ عملکرد شباهت زیادی به جاروبرقی های نیمه صنعتی و خانگی دارند و بدلیل قابلیت ها و قدرت بیشتر، از تفاوت های قابل توجهی برخوردار می باشند. این تفاوت ها مربوط به تجهیزات بکار رفته در این دستگاه ها از جمله: نوع پمپ مکش، ظرفیت و حجم مخزن، سیستم فیلتراسیون، و نوع آلیاژ و فلزی است که در بدنه آن ها بکار می رود. مخازن این دستگاه ها دارای قابلیت اتصال به مخازن رابط است. این دستگاه ها با تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولیده شده که با جارو برقی های مدل خانگی و تجاری متفاوت است و مزایای زیادی نسبت به آن ها دارند که عبارت اند از:

  • دارای قابلیت مکش همزمان پسماندهای جامد و مایع
  • دارای بدنه فولادی،
  • نظافت اتوماتیک فیلترها
  • دارای فیلتراسیون بسیار قوی
  • قدرت مکش فوق العاده
  • جمع آوری آلودگی های سنگین وزن

مکنده های صنعتی در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

مکنده های صنعتی و کاربرد های آنمکنده صنعتی قدرت مکش، حجم مخزن و استحکام بالایی دارد. بر همین اساس از این دستگاه در محیط های بزرگ در شرایط کاری سخت استفاده می شود. قدرت مکش این دستگاه، توانایی مکش آلودگی های سنگین مانند پسماند های نفتی، زباله و ضایعات کارخانه ها، تولیدی ها، و حتی گندله و سنگ ریزه را دارد و عملکرد قابل قبولی از خود به جای می گذارد. دهانه بزرگ مکش این دستگاه های نظافتی، سرعت مکش فوق العاده بالا و مخزن بزگ، این دستگاه را به ابزار مناسب و یک راه حل عالی در امور نظافت روزانه و کنترل و حذف موثر گرد و غبار در صنایع مختلف تبدیل کرده است. بر اساس ویژگی ها و قابلیت های ذکر شده، مکنده های صنعتی را می توان در صنایع مختلف از جمله کارخانه های سیمان، فولاد، تولیدی های مواد پودری مانند آرد، مواد شیمیایی، کارخانه های خودرو سازی، شیشه سازی، پالایشگاه ها و تاسیسات تصفیه آب و فاضلاب استفاده نمود. این مکنده ها به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: پرتابل یا قابل حمل، مرکزی و ثابت و مکنده های کامیونی. که هر کدام از آن ها مزایا و قابلیت های خاص خود را دارا می باشند. برای انتخاب و خرید یک مکنده صنعتی باید به نوع آلودگی، ابعاد و حجم آن توجه ویژه داشت.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش