نحوه انتخاب زمین شوی دستی یا خودرویی

انتخاب بین زمین شوی دستی یا خودرویی

امروزه نظافت مکان های وسیع مانند محیط های نجاری، صنعتی، نیمه صنعتی و … با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی، از سهولت و کیفیت بالاتری برخوردار است. به همین دلیل است که این تجهیزات در حوزه نظافت بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. یکی از پرکاربردترین دستگاه های نظافتی زمین شوی صنعتی هستند. زمین شوی ها از جمله دستگاه های نظافت صنعتی هستند که به منظور شستشو و نظافت سطوح کف مورد استفاده قرار می گیرند. زمین شوی دستی یا خودرویی دو نوع اسکرابر پرکاربرد هستند که با توجه به ویژگی های هرکدام، مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از سوالات در رابطه با اسکرابرها این است که، زمین شوی دستی یا خودرویی انتخاب نماییم؟ در ادامه قصد داریم شما را با تفاوت و نحوه انتخاب زمین شوی دستی یا خودرویی به طور کامل آشنا کنیم.

زمین شوی دستی یا خودرویی
زمین شوی یا اسکرابر سر نشین دار

انواع کفشوی از نظر نحوه هدایت

اسکرابرها از نظر نحوه هدایت به دو نوع دستی و خودرویی دسته بندی می شوند. که معمولا با توجه به موارد مختلفی مانند وسعت فضا، نیاز نظافتی و … مورد استفاده قرار می گیرند. برای انتخاب زمین شوی دستی یا خودرویی، در ابتدا نیاز است تا با تفاوت میان کفشوی سرنشین دار و کفشوی دستی به طور کامل آشنا شوید. سپس با توجه به ویژگی های هر کدام از دستگاه ها می توانید بهترین و مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید.

زمین شوی دستی مناسب شستشوی کف رستوران
زمین شوی یا کف شوی دستی

تفاوت بین زمین شوی دستی و خودرویی

تفاوت میان زمین شوی دستی یا خودرویی عبارتند از:

• زمین شوی دستی، باطری دار و کابلی است اما خودرویی، باتری دار و دیزلی است. معمولا از نوع باطری دار زمین شوی ها زمانی استفاده می شود که، پریز برق در مکان مورد نظر وجود نداشته باشد. در این صورت تا زمانی که شارژ باتری تمام شود، می توانید عملیات نظافت را ادامه دهید. نوع کابلی و دیزلی قابلیت این را دارند که، به طور مداوم در طولانی مدت کفپوش ها را نظافت نمایند.

• زمین شوی سرنشین دار، پدال گاز و فرمان دارد ولی زمین شوی دستی خیر و با نیروی کاربر حرکت می کند. به همین دلیل برای استفاده از نوع دستی کاربر نیاز به آموزش و مهارت خاصی ندارد و فقط کافی است اسکرابر را به سمت جلو حرکت دهد. اما کاربری که هدایت اسکرابر سرنشین دار را به عهده دارد، باید بتواند ماشین را به حرکت درآورد و آن را کنترل نماید.

• مدل خودرویی دارای موتور جلو برنده است اما تمامی مدل های دستی این ویژگی را ندارند، به همین دلیل هدایت اسکرابرهای دستی نیاز به انرژی انسانی بیشتری دارد.

• از طرفی زمین شوی دستی، عرض کمتری دارد و همچنین فضای کمتری اشغال می کند. در صورتی که اسکرابر سرنشین دار بخش تنظیم سرعت دارد. همچنین به فضای نسبتا زیادی برای مراقبت و نگهداری از آن نیاز است.

• زمین شوی دستی در محیط های کوچک تر و با معابر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که زمین شوی خودرویی عملکرد و کارایی بهتری در محیط های وسیع دارد.

اما به طور کلی اسکرابرهای دستی و خودرویی از ویژگی های مشترکی نیز برخوردار می باشند، که از جمله آن ها می توان به سازگاری با محیط زیست، صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده، نیاز به انرژی انسانی کمتر اشاره نمود. همچنین اسکرابرها در دو نوع دستی و سرنشین دار موجب افزایش سرعت و کیفیت نظافت می شوند. از طرفی کف شوی های صنعتی می توانند علاوه بر شستشوی سطوح کف، همزمان سطوح را نیز خشک نمایند. این موضوع، ایمنی افراد و ماشین آلات را افزایش می دهد. زیرا موجب پیشگیری از لغزندگی کفپوش ها می شود و همچنین از انتقال آلودگی به دیگر بخش ها نیز جلوگیری می نمایند.

زمین شوی دستی مناسب شستشوی کفپوش
کف شوی دستی

راهنمای انتخاب بین زمین شوی دستی یا خودرویی

توجه به تفاوت میان زمین شوی دستی یا خودرویی، از نکات بسیار مهمی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. به طور مثال در صورتی که معابر باریک و کم عرض باشند، کفشوی دستی بهتر است و از طرفی برای فضا های باز و گسترده مدل خودرویی سرنشین دار مناسب است. همچنین اگر محیط بسیار وسیع ولی برخی بخش های معابر کوچک باشد یک دستی و یک خودرویی با هم مورد استفاده قرار می گیرند. اما نکته قابل توجه در رابطه با انتخاب هر کدام از زمین شوی دستی یا خودرویی باید به مواردی مانند معتبر بودن برند اسکرابر، توجه به منبع انرژی مورد نیاز دستگاه و … نیز توجه داشته باشید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش