راهکار های مهم در افزایش بهره وری دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتی یکی از ابزار های کاربری در شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را شستشو داده و از محیط حذف می نماید. توان بالای این دستگاه در حذف سریع و موثر حجم بالای آلاینده ها موجب افزایش محبوبیت آنها و در نتیجه افزایش کاربرد آنها در انواع عملیات های صنعتی و نظافتی گردیده است. به منظور بهره وری حداکثری از دستگاه کارواش صنعتی و به تبع ان افزایش کیفیت عملیات شستشو و نظافت و هم چنین افزایش عمر مفید دستگاه رعایت دستورالعمل هایی که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم، ضروری می باشد:

 

تخلیه و جا به جایی اشیای با ارزش موجود در محیط

کارواش صنعتیبا توجه به اینکه آب پر فشار از توان بالایی برای شستشو.، لایه برداری و حتی تخریب برخوردار است، به منظور ممانعت از آسیب های احتمالی ناشی از پاشش ناخواسته تاب پر فشار در اولین قدم توصیه می شود اشیا با ارزش موجود ر محیط را تخلیه نمایید.

 

 

 

بررسی و سفت نمودن اتصالات و شیلنگ های دستگاه کارواش صنعتی

شیلنگ کارواش صنعتیجریان آب ورودی به داخل دستگاه واترجت از طریق شیلنگ و دیگر اتصالات وارد شده و در نهایت پس از افزایش فشار از طریق شیلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل ها بر روی سطوح هدف پاشش می شود. با توجه به اینکه وجود نشتی در مسیر انتقال و تبدیل آب کم فشار به آب پر فشار موجب افت فشار شده و در نتیجه کیفیت عملکرد شستشو و نظافت را تحت تاثیر قرار می دهد، بررسی و چک نمودن اتصالات دستگاه پیش از شروع فرآیند شستشو و نظافت موجب ارتقا کیفیت شستشو و نظافت و بهره وری موثر دستگاه می گردد.

 

کنترل و بررسی حجم آب ورودی به دستگاه کارواش سیار

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی

یکی دیگر از عوامل مهمی که پیش از راه اندازی دستگاه اهمیت دارد، توجه به حجم آب ورودی به دستگاه می باشد. مسلما جریان یکنواخت و مناسب آب ضمن بهبود فرآیند نظافت موجب افزایش عمر مفید دستگاه کارواش صنعتی می گردد. جریان منقطع آب ورودی و هم چنین ورود حباب های آب به داخل پمپ دستگاه کارواش صنعتی می تواند اثار مخربی بر روی پمپ دستگاه داشته و هزینه های هنگفت تعمیر و یا تعویض پمپ دستگاه را در پی داشته باشد. به منظور ممانعت از آسیب پمپ دستگاه، بسیاری از واترجت های صنعتی با توجه به حوزه عملکرد و فشار عملیاتی دستگاه مجهز به مخزن کنترل جریان آب ورودی به داخل دستگاه می باشد.

 

استفاده از نازل های مناسب همراه با دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی یا کارواش صنعتینازل های دستگاه واترجت صنعتی وظیفه جهت دهی آب پر قشار خروجی را بر عهده دارند. نازل ها در مدل های متنوعی چون کاردکی، دوار و سوزنی طراحی و تولید می شوند. با توجه به نقش نازل ها در جهت دهی به آب خروجی استفاده از نازل مناسب تاثیر بسزایی در بهره وری از دستگاه و تسریع فرآیند شستشو و نظافت دارد. از این رو توجه به نوع عملیات و ماهیت آلاینده ها و تناسب آن با نازل انتخابی، پیش از شروع عملیات مهم می باشد.

 

استفاده از مواد شوینده همراه با پاشش پر فشار آب

واترجت یا کارواش صنعتیدستگاه های واترجت صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که امکان استفاده و پاشش پر فشار یا کم فشار مواد شوینده ( بسته به ساختار دستگاه واترجت صنعتی) برای کاربر مهیا می نماید. مسلما استفاده از شوینده مناسب برای حذف آلاینده ها در کنار فشار عملیاتی بالای دستگاه کارواش سیار موجب افزایش توان کاری دستگاه و تسریع در فرآیند حذف آلاینده ها به ویژه آلاینده های چرب، روغنی و چسبناک می گردد.

 

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش