موارد مهم و کلیدی در انتخاب جاروبرقی صنعتی

ضایعات و آلودگی های ایجاد شده در طی فرآیند تولید امری بدیهی و اجتناب ناپذیر می باشد. حضور آلاینده ها در محیط تولید می تواند کیفیت محصولات را کاهش داده و در نتیجه کاهش سود آوری و بهره وری را در پی داشته باشد. از سوی دیگر نفوذ ذرات ریز آلاینده و گرد و غبار به داخل بخش های داخلی ماشین آلات به کار رفته در صنایع می تواند عملکرد آنها را مختل نموده و هزینه های گزاف تعمیر و یا تعویض قطعات و ماشین آلات را در پی داشته باشد. مسلما توقف خط تولید نقش بسزایی در کاهش سودآوری کسب و کار ایفا می نماید. با توجه به معضلات و مشکلات ایجاد شده توسط آلاینده ها و ضایعاتی که موازی با تولیدات ایجاد می شوند، جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آنها امیر لازم ضروری برای بقای کسب و کار و همچنین تامین استاندارد های بهداشتی محیط می باشد. دستگاه جاروی صنعتی ابزاری کارآمد و تخصصی برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط می باشد که به واسطه استفاده از سامانه های مکانیزه عملیات نظافت را در کوتاه ترین زمان ممکن و ا بالاترین کیفیت به انجام می رساند.

 

جاروبرقی صنعتیدستگاه های مکنده صنعتی یا همان جاروبرقی صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی در بخش های گوناگون صنایع در مدل های متنوع و با ویژگی های منحصر به فردی تولید می شود. با توجه به طیف گسترده مدل های ارائه شده به بازار، انتخاب دستگاه مناسب و متناسب با نیاز های نظافتی محیط امری دشوار می باشد. به منظور انتخاب دستگاهی کارآمد، مقرون به صرفه و مناسب بررسی مواردی که در ادامه ذکر می شود، می تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب دستگاه مناسب باشد.

 

ماهیت آلاینده ها

مکنده بازیابی و جداسازی مواداز آنجایی که مکنده صنعتی در مدل های متنوعی تولید می شود، ماهیت آلاینده ها نقش مهمی در انتخاب دستگاه جاروبرقی مناسب دارند. به منظور جمع آوری آلاینده های مایع، مکنده های آب و خاک مناسب می باشد در حالیکه برای جمع آوری مواد و غبارات اشتعال زا، جاروبرقی های عایق بندی شده و ضد انفجار مورد نیاز است. از این رو ماهیت آلاینده ها نقش مهمی در انتخاب دستگاه مکنده مناسب ایفا می نماید.

 

قدرت مکش دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروی صنعتی یا مکنده صنعتیقدرت مکش دستگاه بیانگر قدرت موتور و پمپ دستگاه در ایجاد میزان خلا می باشد. هر چه میزان خلا ایجاد شده در مخزن دستگاه جاروبرقی صنعتی بیشتر باشد، توان دستگاه مکنده در مکش آلاینده های چگال تر از فاصله دور تر بیشتر می گردد. قدرت مکش دستگاه مکنده معیار مناسبی برای مقایسه قدرت دستگاه با دیگر مکنده ها می باشد.

 

سیستم فیلتراسیون دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتیسیستم فیلتراسیون یکی از بخش های اساسی و مهم در دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد.. فیلتر ها به منظور ممانعت از خروج و باز نشر ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون تراکم بسیار بالایی دارند. فیلتر ها با قرار گرفتن در مقابل موتور دستگاه نه تنها مانع از باز نشر ذرات در فضای پیرامون می شوند بلکه از نفوذ آلاینده ها به داخل پمپ و موتور جاروبرقی ممانعت نموده و در نتیجه ضامن طول عمر دستگاه می باشند. با توجه به ابعاد ریز و درشت آلاینده ها، فیلتر ها در انواع و کلاس های متفاوتی به بازار عرضه می شوند. به عنوان مثال فیلتر های کلاس L برای ذرات با ابعاد 3 میکرون، فیلتر های کلاس M برای ذرات با ابعاد 1 میکرون و فیلتر های کلاس H برای ذرات با ابعاد 0.3 میکرون استفاده می شوند.

 

مخزن دستگاه جارو برقی صنعتی

عملکرد جاروبرقی صنعتیمخزن دستگاه های مکنده صنعتی به منظور جمع آوری حجم بالایی از مواد آلاینده، ظرفیت بالایی داشته و به منظور انتقال، تخلیه آسان و ایمن آلاینده ها مجهز به دسته و چرخ می باشد. مخزن دستگاه از دیگر عوامل مهم در انتخاب دستگاه مناسب می باشد. توجه به جنس مخزن و تناسب آن با ماهیت و جنس آلاینده ها بسیار مهم می باشد. برای استفاده از دستگاه در صنایع غذایی و داروسازی و هم چنین جمع آوری آلاینده های خورنده از مکنده هایی با مخزن استیل ضد زنگ استفاده می شود.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش