ویژگی های بخش های اصلی جاروبرقی صنعتی

جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط های صنعتی و کارخانه ها با توجه به مساحت بالای این اماکن و نوع آلاینده ها با استفاده از شیوه های سنتی امری دشوار و تقریبا غیر ممکن می باشد. حجم بالای آلاینده ها در این صنایع که در حین تولید محصولات اصلی ایجاد می شوند، مانع از کارآمدی شیوه های دستی و سنتی در نظافت این اماکن می باشد. از سوی دیگر ناز به تعداد بالای نیروی خدماتی در نظافت به شیوه های سنتی از جمله عواملی می باشد که هزینه های زیادی را بر دوش صاحبان و مدیران این مجموعه ها تحمیل می نماید. در حالیکه استفاده از تجهیزات مکانیزه نه تنها نظافت مطلوب و با کیفیت را در زمان کوتاه تری انجام می دهد بلکه به واسطه کاهش در تعداد نیروی خدماتی موجب کاهش هزینه ها و افزایش سود آوری و بهره وری می گردد. جاروبرقی صنعتی یکی از تجهیزات مکانیزه و تخصصی برا نظافت می باشد که به واسطه خصوصیات ویژه و منحصر به فرد، کاربرد گسترده ای در جمع آوری آلاینده ها دارد.


مکانیسم عمل جاروی صنعتی

جاروبرقی صنعتیاساس عملکرد دستگاه های مکنده صنعتی کاملا مشابه با انواع جاروبرقی های خانگی می باشد. در تمایم انواع جاروبرقی ها ایجاد فشار منفی در داخل مخزن موجب ورود هوا از فضای پبرامون به داخل مخزن می گردد. جریان هوای ورودی به داخل مخزن با حمل آلاینده ها موجب انتقال آنها به داخل مخزن می گردد. سرعت مکش و قدرت مکش دو فاکتور مهم و کلیدی در دستگاه های جاروبرقی صنعتی می باشند. هر چه قدرت مکش دستگاه جاروبرقی صنعتی بیشتر شود توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال تر افزایش می یابد و هر چه سرعت مکش دستگاه جاروبرقی صنعتی بیشتر، سرعت عملیات نظافت بیشتر شده و در نهایت عملیات در زمان کوتاه تری انجام می گیرد.

موتور و پمپ دستگاه جارو برقی صنعتی

جاروی صنعتی یا مکنده صنعتیاز آنجایی که مکنده های صنعتی به منظور جمع آوری و انتقال آلاینده ها یا مواد در حجم بالا تولید شده اند، بر خلاف مدل های خانگی یا تجاری جاروبرقی مجهز به موتور های توربینی و پمپ های ساید چنل می باشد. استفاده از موتور های توربینی دائم کار و بی نیاز از تعمیر و نگهداری علاوه بر اینکه استفاده مدام و پیوسته از دستگاه جاروبرقی صنعتی را فراهم می نماید، موجب سهولت در تعمیر و نگهداری دستگاه نیز می گردد.

سیستم فیلتراسیون در جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یا جاروی صنعتیبا توجه به نوع آلاینده ها در صنایع گوناگون و در نظر گرفت ماهیت سمی و ریز اغلب مواد پودری که به عنوان مواد اولیه در تولید محصولات به کار گرفته می شوند و یا به نوعی آلاینده های تولید شده در فرآیند تولید محصولات می باشد، سیستم فیلتراسیون یکی از بخش های اصلی و مهم در دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی می باشد. فیلتر دستگاه جاروبرقی صنعتی با به دام انداختن ذرات ریز گرد و غبار مانع از باز نشر آنها در هوای پیرامون شده و در نتیجه موجب بهبود کیفیت هوای محیط می شود. فیلتر های به کار رفته در دستگاه های جاروبرقی در مدل ها و طبقه بندی های متنوع و با توانمندی های منحصر به فردی تولید می شوند. استفاده از فیلتر مناسب و منطبق با ماهیت و ابعاد ذرات آلاینده نقش به سزایی در افزایش کیفیت هوای محیط، نظافت موثر و ایمنی محیط ایفا می نماید.

سیستم نظافت فیلتر

فیلتر ستاره ایدستگاه های جاروبرقی صنعتی به منظور بهبود عملکرد سیستم فیلتراسیون و ارتقا کیفیت عملکرد دستگاه، مجهز به سیستم های نظافت فیلتر دستی یا الکتریکی هستند. سیستم های نظافت فیلتر موجب باز شدن منافذ مسدود شده ناشی از به دام افتادن ذرات ریز شده و از این رو موجب بهبود عملکرد سیستم فیلتراسیون می شوند.مخازن دستگاه های مکنده صنعتی

مکنده صنعتیمخزن دستگاه جاروبرقی صنعتی به منظور جمع آوری حجم بالای آلاینده ها طراحی و تولید شده است. از این رو ظرفیت مخزن در این مکنده ها با لا بوده و به منظور سهولت در جا به جایی و تخلیه به صورت چرخ دار و همراه با دسته تولید می شوند. استفاده از مواد مقاوم در ساختار مخزن دستگاه نقش مهمی در حفظ کیفیت و طول عمر آن دارد. مخزن برخی از مدل های دستگاه جا رو برقی به گونه ایی طراحی شده است که امکان استفاده از کیسه های یکبار مصرف را نیز برای کاربر مهیا نموده است.

 

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش