ویژگی های دستگاه واترجت جهت شستشوی عمیق و موثر

کاربرد های دستگاه واترجت شستشو

امروزه استفاده از انواع دستگاه واترجت برای شستشوی سطوح مختلف بسیار رایج شده است. از این دستگاه در بسیاری از کسب و کارها و محیط‌های صنعتی و حتی در منازل و مجتمع‌های مسکونی استفاده می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص استفاده از این محصول با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند دید شما را در زمینه انواع دستگاه واترجت شستشو گسترش دهد.

دستگاه واترجت صنعتی شستشو را با استفاده پمپ فشار قوی و نازل مخصوص بطور موثر به انجام می‌رساند. این دستگاه از یک موتور الکتریکی یا دیزلی و بنزینی تشکیل شده که وظیفه تامین منبع تغذیه بخش های مختلف را برعهده دارد. واتر جت برای شستن بسیاری از سطوح کاربرد دارد و شما می‌توانید برای شستشوی وسایل نقلیه، تجهیزات صنعتی، محیط خانه و… از آن استفاده کنید.

فهرست

  • واترجت صنعتی بهترین دستگاه برای شستن انواع سطوح
  • چند مشخصه واترجت برای شستشو سطوح گوناگون
  • چرا باید از دستگاه واترجت شستشو استفاده کنیم؟
  • مدل‌های مختلف واترجت شستشو کدامند؟

واتر جت صنعتی بهترین دستگاه برای شستن انواع سطوح

شستشو با فشار بالای آب می‌تواند باعث شود تا انواع آلودگی‌ها از بین برود. از جمله مهم‌ترین این آلودگی‌ها می‌توان به لکه‌های روغنی، چرب و آلودگی عمیق قدیمی در محیط‌های خانگی، تجاری و صنعتی اشاره نمود. دستگاه واترجت شستشو در مدل‌های خانگی و صنعتی با توجه به نیاز شما طراحی شده و قابل استفاده است. آب پر فشار خروجی از دستگاه حذف آلودگی‌ها را در کمترین زمان میسر می‌سازد. از جمله کاربردهای این دستگاه می‌توان به شستشو از کف تا سقف اشاره داشت.

همچنین برای شستشوی قطعات و تجهیزات از دستگاه واترجت شستشو استفاده می‌شود. در محیط خانگی، شستشوی حیاط، خودرو و همچنین موتورسیکلت از مهم‌ترین موارد کاربرد دستگاه واترجت خانگی به شمار می‌رود.

شستشوی سطوح کف با دستگاه واترجت شستشو فرنام

در محیط‌های صنعتی نوع استفاده از کارواش صنعتی کمی متفاوت بوده و بیشتر برای شستن ماشین آلات، شستشوی تجهیزات و قطعات و همچنین حذف آلودگی‌های سطوح کف از واترجت شستشو استفاده می‌شود.

تولید و فروش انواع دستگاه واترجت شستشو با بهترین کیفیت توسط برند های مختلف انجام می گیرد. عوامل مختلفی از جمله نوع آلودگی، محل استفاده و میزان حساسیت سطح مورد نظر به فشار آب، بر روی انتخاب واترجت مناسب تاثیرگذار هستند.

چند مشخصه واترجت برای شستشو سطوح گوناگون

دستگاه واترجت شستشو توسط برند های مختلف و با مشخصه های کاری مشخص عرضه می شوند. فشار کاری مهمترین مشخصه یک واترجت است که در بسیاری از این دستگاه‌ها در یک رنج محدودی قابل تنظیم است. با این حال یک حداکثر فشار کاری برای هر دستگاه واترجت بیان می‌شود که فشار‌های کاری پایین برای امور خانگی و سبک (حدود ۱۲۰ بار و کمتر) و فشار های بالاتر برای فرآیند های شستشو در محیط های صنعتی مناسب هستند. دبی آب مشخصه دیگری است که به معنای جریان آب خروجی از دستگاه واترجت شستشو بر حسب لیتر بر دقیقه می باشد.

از دیگر بخش هایی که در طراحی دستگاه واترجت شستشو مورد توجه است، کیفیت ساخت قطعات مورد استفاده در ساختار دستگاه است. واترجتی که از قطعات با کیفیت ساخته شده باشد و از برند معتبر و تامین کننده باسابقه تهیه شود، قطعا کارایی و طول عمر بالایی خواهد داشت. نازل شستشو از دیگر مشخصه های یک واترجت به حساب می آید. نازل در بخش انتهایی دستگاه واترجت شستشو قرار گرفته و تعیین کننده نحوه پاشش آب بر روی سطوح می‌باشد. انتخاب نازل مناسب برای واترجت بسیار حیاتی و مهم بوده و در کیفیت شستشو و عملیات مد نظر تاثیر گذار است.

انواع پمپ واترجت صنعتی
خرید و قیمت واترجت شستشو

بخوانید:‌ دستورالعمل نظافت محیط کار

مثلا یک نازل با زاویه کوچک مثلا ۱۰ درجه اصلا مناسب شستشوی سطح خودرو نبوده و می تواند حتی باعث آسیب بدنه شود. دستگاه واترجت صنعتی برای شستشو دارای سطح ایمنی بالایی نیز بوده و بخش های الکتریکی،پمپ و اتصالات مربوطه بصورت ایمن طراحی شده اند. در نتیجه در صورت رعایت موارد ایمنی ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه واترجت شستشو، مشکلی متوجه کاربر آن نخواهد شد.

چرا باید از دستگاه واترجت شستشو استفاده کنیم؟

نظافت در هر محیطی دارای اهمیت بسیار زیادی است و بخشی از هزینه ها در هر مجموعه ای باید به بخش نظافت و بهداشت محیط اختصاص پیدا کند. شستن سطوح کف، دیوار ها و سایر بخش ها با استفاده از تجهیزات و ابزار های مختلفی قابل انجام است. استفاده از تجهیزات مکانیزه مانند واترجت شستشو ، کیفیت شستشوی سطوح را افزایش داده و باعث کاهش چشم گیر زمان نظافت می شود.

شستن خودرو با دستگاه واترجت شستشو

واترجت آب پر فشار را بر روی سطوح پاشش می نماید و بنابراین برای استفاده بر روی سطوح حساس کاربردی نیست. همچنین در محیط استفاده از واترجت باید یک خروجی آب وجود داشته باشد.

در بسیاری از محیط‌ها استفاده از واترجت گامی موثر در جهت حذف آلودگی‌های قدیمی و همچنین آلودگی هایست که به راحتی از سطح جدا نمی شوند. استفاده از مواد شوینده همراه با این دستگاه نیز امکان پذیر بوده و افراد می توانند در صورت نیاز (مثلا برای شستن آلودگی‌های کف پارکینگ) از دستگاه واترجت همراه با نازل مخصوص مواد شوینده بهره ببرند.

مدل‌های مختلف واترجت شستشو کدامند؟

کارواش برقی و دیزلی یا بنزینی مدل‌های مختلف دستگاه واترجت شستشو براساس منبع تغذیه هستند. کارواش صنعتی تک فاز یکی از مدل های این دستگاه است که با جریان مستقیم برق شهری کار می کند. این دستگاه با فشار کاری 100 تا 250 بار مناسب شستشوی بسیاری از سطوح از جمله دیوار ها، سطوح کف، قطعات صنعتی، نمای ساختمان، شیشه و وسایل نقلیه می باشد.

بخوانید: ویژگی های منحصر به فرد دستگاه واترجت

در مقابل دستگاه واترجت شستشو سه فاز با اتصال به جریان برق سه فاز کار می‌کند. این دستگاه با توجه به منبع تغذیه مورد نیازش، در محیط های صنعتی دارای برق سه فاز کاربرد دارد. کارواش دیزلی و بنزینی دارای مخزن سوخت مخصوص هستند و برای محوطه‌های وسیع که کابل برق جوابگوی وسعت محیط و حرکت دستگاه نیست، کاربرد دارند. از نظر دمای آب خروجی نیز کارواش آب گرم و آب سرد دسته بندی این دستگاه ها هستند. واترجت آب گرم حذف آلودگی های عمیق و چرب از روی سطوح کف و تجهیزات صنعتی را تسهیل می نماید. جهت اطلاع از قیمت واترجت شستشو و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش