کاربرد واترجت در ناوگان ریلی

شستشوی ماشین آْلات با واترجت صنعتی

قطار یکی از قدیمی ترین وسایل حمل و نقل عمومی است و امروزه نیز از مهم ترین وسایل جا به جایی افراد و کالاهای مختلف به شمار می آید. قطارها، شبکه های راه آهن، ایستگاه ها، سالن های تعمیر و نگهداری، واگن های ذخیره سازی مواد و … دارای وسعت فراوانی هستند. موضوع حائز اهمیت این است که به طور مداوم و منظم به نظافت و شستشوی بخش های یاد شده پرداخته شود تا زیبایی، ارزش و ایمنی آن ها حفظ گردد. با توجه به تنوع تجهیزات و ماشین آلات در صنایع ریلی تکنولوژی تمیز کردن باید بسیار انعطاف پذیر باشد؛ بنابراین هیچ ابزاری بهتر و کارآمدتر از دستگاه واترجت نخواهد بود.ویژگی واترجت صنعتی در شستشوی حرفه ای

دستگاه شوینده فشار قوی یا واترجت دارای کارایی فوق العاده، قابلیت اطمینان، کاربرد چند منظوره، جا به جایی آسان و … می باشد که امکان دست یابی به بهترین و حرفه ای ترین نتایج را فراهم می آورد. علاوه بر این شوینده های فشار قوی با بهره مندی از نیروی بالای آب فرآیند تمیزی را به انجام می رسانند که سبب کاهش قابل توجه مصرف آب شده و به دلیل کاهش مصرف مواد شوینده اثرات سوء زیست محیطی بر جای نمی گذارد. با استفاده از دستگاه جت واش صنعتی حتی سر سخت ترین آلودگی ها، آلاینده های حاوی روغن و گریس و … با کمک آب و بدون هیچ گونه مانعی حذف می شوند و برای از میان برداشتن چنین آلودگی هایی واتر جت های آب گرم کاربرد دارد.

 

 

واتر جت آب گرم

دستگاه های کارواش صنعتی با قابلیت پاشش آب گرم به طور میانگین دمای آب را تا 150 درجه سانتی گراد افزایش می دهند و به منظور شستشوی سطوح دارای آلودگی های چرب و الکترواستاتیک مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت آب گرم راه کاری ایمن، ساده، موثر و کارآمد برای شستشوی تجهیزات راه آهن می باشد و از طرفی فرآیند شستشو یکی از اقدامات لازم برای تعمیر و نگهداری ناوگان ریلی خواهد بود. لوکوموتیو و قطارهای مخصوص حمل و نقل سوخت و مواد نفتی نسبت به سایر وسایل حمل و نقل بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند.

 

 

شستشوی ناوگان ریلی با دستگاه کارواش صنعتی

با توجه به این که دستگاه های جت واتر صنعتی از قابلیت تنظیم فشار آب خروجی برخوردار هستند و در کنار آن امکان تعویض نازل بر اساس نوع عملیات وجود دارد، حتی می توان کوچک ترین شکاف ها و نواحی دور از دسترس را بدون آسیب رساندن به سطح شستشو داد. در قطارها و واگن های باربری و مسافربری چنین بخش هایی به وفور یافت می شود که به وسیله دستگاه های شوینده فشار قوی قابل شستشو و پاک سازی خواهند بود. این دستگاه چند منظوره و پر کاربرد برای شستشوی بدنه قطار، پنجره ها، اجزای صنعتی، حذف مایعات نشتی و … به کار می رود. این شیوه برای شستشوی واگن های باربری بسیار مناسب است که مخازن را از گرد و خاک، مواد باقی مانده و سایر آلاینده ها پاک می کند که سبب افزایش طول عمر تجهیزات و حفظ کیفیت مواد حمل شونده، می گردند.

 

شستشوی لوکوموتیو با واتر جت صنعتی

لوکوموتیو دیزلی یکی از بخش های مهم و اصلی قطارهای باربری و مسافربری می باشد و شستشوی آن می تواند بزرگ ترین چالش به شمار آید. نشت روغن از موتور، سوختی که در هنگام پر شدن و حمل به اطراف می ریزد و دود خارج شده از اگزوز که به همه جا می رود، از منابع عمده آلودگی لوکوموتیو هستند. لوکوموتیو نسبت به سایر واحدها حساسیت بیشتری داشته که شستشوی آن را دشوارتر می سازد، حال آن که با بهره مندی از دستگاه واترجت صنعتی آب گرم عملیات شستشوی لوکوموتیو با سرعت و سهولت انجام می پذیرد. در حقیقت بهترین روش برای شکستن پیوندهای آلودگی خواهد بود.

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش