معیار های خرید جاروبرقی کدامند؟

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی ها دستگاه های نظافتی هستند که در محیط های مختلف خانگی ، تجاری و صنعتی استفاده می شوند. جمع آوری آلودگی ها از سطوح کف و دستگاه ها و تجهیزات کاربرد اصلی جاروبرقی است. پمپ مکش و سیستم فیلتراسیون از بخش های مهم این دستگاه ها به حساب می آید. برای خرید جاروبرقی مناسب، علاوه بر توجه به این دو مورد ، نیاز کاربر و موارد دیگری نیز اهمیت دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود.

 

اهمیت خرید جاروبرقی مناسب

مکنده صنعتیجاروبرقی مانند هر دستگاه دیگری در وهله اول باید با نیاز کاربر مطابقت داشته باشد. مثلا در یک محیط خانگی استفاده از یک جاروبرقی با سطح صدای بالا، آرامش آن محیط را بر هم می زند. یا بعنوان مثال در بعضی از محیط ها ، افراد از آلرژی یا مشکلات تنفسی رنج می برند و بنابراین جاروبرقی باید از یک سیستم فیلتراسیون قوی بهره مند باشد. بعلاوه یک جارو برقی با سهولت کاربری، افراد را کم تر دچار خستگی و آسیب فیزیکی می نماید. انتخاب جارو برقی مناسب محیط نیز از نظر صرفه اقتصادی و نتیجه بخش بودن فرآیند اهمیت دارد. مثلا یک جاروبرقی خانگی با فیلتر معمولی به هیچ عنوان مناسب یک محیط صنعتی پر از گرد و غبار نیست.

 

معیار های خرید جاروبرقی صنعتی یا مکنده مناسب

قدرت مکش، کیفیت بالای قطعات ، نوع سیستم فیلتراسیون و طراحی از جمله موارد مهم برای خرید جاروبرقی مناسب هستند.

 

تجاری یا صنعتی

جاروبرقی تجاریمعیار اول در خرید جاروبرقی ، نوع کاربرد می باشد. جارو برقی تجاری و خانگی با ابعاد کوچک، چرخ های روان، سیستم فیلتراسیون موثر و موتور غیر دائم کار به منظور نظافت محیط در خانه و مراکز تجاری، مساجد و .. استفاده می شوند. برای کاربرد های صنعتی، دستگاه مکنده باید دارای ساختار صنعتی با مقاومت و استحکام بالا، سیستم فیلتراسیون قوی، پمپ مکش قدرتمند، سهولت کاربری و برای کاربرد های خاص دارای موتور دائم کار باشد.

 

ثابت یا متحرک

جاروبرقی صنعتی می تواند بصورت متحرک یا ثابت باشد. درصورتیکه نیاز نظافتی افراد به گونه ای است که عملیات تنها به مکان های مشخص مانند چند خط تولید ثابت محدود می شود، استفاده از جاروبرقی مرکزی با لوله کشی به هر یک از محیط های کاری، ارجحیت دارد. اما بیشتر صنایع نیاز به دستگاه انعطاف پذیر و متحرکی دارند که بتواند در محیط حرکت کند و بخش های زیادی از کارخانه را نظافت کند. برای این صنایع، مکنده صنعتی متحرک انتخاب مناسبی است.

 

قدرت مکش

جاروبرقی صنعتیمکش ذرات به داخل مخزن بعلت عملکرد پمپ مکش صورت می پذیرد. هرچه پمپ مکش در ایجاد خلا در مخزن بهتر عمل کند، قدرت مکش جاروبرقی بهتر خواهد بود. سبک طراحی جاروبرقی نیز در قدرت مکش جارو برقی تاثیر گذار است. مثلا اگر طول خرطومی بیش از حدود 2 متر شود، قدرت مکش دچار افت می گردد. درز هوا از اطراف بدنه، عامل دیگری در کاهش این کمیت است. بنابراین عایق بندی مناسب جارو برقی می تواند به قدرت مکش آن بیفزاید.

 

تولید کننده

خرید جاروبرقی از یک برند معتبر اکیدا توصیه می شود. البته برند های دیگر نیز در صورت اطمینان از کیفیت محصول، گارانتی طولانی و خدمات پس از فروش مناسب، مورد تایید هستند. خرید دستگاه های با کیفیت با گارانتی طولانی مدت از دستگاه های ارزان قیمت با کیفیت نه چندان مطلوب، به مدت طولانی تری افراد را یاری می نماید.

 

سیستم فیلتراسیون

فیلتر مکندهقدرت فیلتر های جاروبرقی از چند جهت دارای اهمیت است. برای یک جاروبرقی که در خانه استفاده می شود، فیلتر مناسب از تشدید بیماری افراد مبتلا به آسم یا مشکلات تنفسی جلوگیری می نماید. فیلتر از بازگشت ذرات ریز به محیط جلوگیری نموده و سلامت محیط را تضمین می نماید. در یک محیط صنعتی حساس مانند صنایع غذایی نیز، فیلتر قوی و با کیفیت ذرات ریز را از محیط جمع آوری می کند. مکنده های مجهز به فیلتر هپا با قابلیت به دام انداختن 97/99 درصد ذرات ریز به کوچکی 3 دهم میکرون، برای استفاده خانگی مناسب اند. درصورتیکه برای یک محیط صنعتی با ذرات و گرد و غبار ریز ، می بایست در ساختار مکنده ، فیلتر های HEPA و حتی ULPA بکار رفته باشد. به کمک فیلتر ULPA، ذرات در اندازه 12 صدم میکرون نیز به دام می افتند. دستگاه های با فیلتر چند مرحله ای بعلت جلوگیری از انسداد فیلتر ایمنی هپا یا ULPA در این زمینه بهتر و کاربردی ترند.

 

طراحی

طراحی مناسب دستگاه، از دیگر معیار های مهم در خرید جاروبرقی است. طراحی به وزن و ابعاد دستگاه، سهولت کاربری و قدرت مانور بر می گردد. مثلا نازل انتهایی بهتر است به گونه ای باشد که زیر مبل ها و قفسه ها رفته بدون آنکه آسیبی به آن ها برساند. وزن مناسب جارو برقی فاکتور دیگری است که موجب سهولت در جابجایی دستگاه می باشد. البته وجود چرخ های روان می تواند تا حدودی مشکل وزن بالا را حل کند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش