شستشو و نظافت موکت کتابخانه با استفاده از دستگاه اسپری وک

کتابخانه ها و سالن های مطالعه از جمله مکان هایی می باشند که همواره مورد استقبال تعداد بیشماری از کتاب دوستان می باشند. استفاده از پوشش موکت در کتابخانه ها و امکان عمومی چون سالن های مطالعه، شیوه ای متداول برای کنترل و کاهش صدای محیط است. مسلما تردد افراد بر روی سطوح موکت شده اصلی ترین عامل در انتقال آلودگی ها از فضای بیرون به این محیط ها می باشد. ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی سطوح موکت شده ضمن اینکه جلوه های بصری محیط را کاهش می دهد، موجب انتشار بوی نامطبوع در محیط شده و در نهایت می توند خسارات جبران ناپذیری را بر روی این سطوح وارد نماید. از این رو شستشو و نظافت این کفپوش ها امری لازم و ضروری بوده و نقش بسزایی در میزان رضایت مخاطبان از خدمات ارئه شده توسط این مراکز دارد. با توجه به اینکه استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت برای شستشو و نظافت موکت ها با وسعت بالا گزینه ای مناسب نمی باشد، استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه اسپری وک راه حل مناسب و ایده آلی برای شستشو و نظافت این کفپوش ها می باشد.

 

چگونگی عملکرد دستگاه اسپری وک

اسپری وکاسپری وک دستگاهی کاربردی و تخصصی برای شستشو و نظافت سطوح سخت و نرم می باشد. دستگاه اسپری وک با استفاده از پاشش آب و مواد شوینده تمامی آلاینده ها را از روی سطح جدا می نماید. تجهیز این دستگاه ها به موتور مکنده، با مکش کامل آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو، ضمن اینکه مانع از تجمع آلاینده ها در محیط می شود، بلکه زمان لازم برای خشک شدن را نیز به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده و امکان استفاده از سطوح شسته شده را در کوتاه ترین زمان ممکن برای کاربر مهیا می نماید. مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف از اجزای تشکیل دهنده دستگاه اسپری وک می باشد.

 

ویژگی های دستگاه اسپری وک یا موکت شوی

اسپری وکاسپری وک دستگاهی کاربری برای شستشوی سطوح منسوجات می باشد. استفاده از مواد شوینده و محلول شستشو در این دستگاه ها موجب حذف کامل تمام آلاینده ها شده و در نتیجه سطوحی تمیز و عاری از آلودگی بر جای می گذارد. ضمن اینکه استفاده از موتور های مکنده قدرتمند در دستگاه های اسپری مکش، با مکش کامل آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو مانع از تجمع آلاینده ها در محیط می شوند. ضمنا دستگاه های اسپری وک به واسطه تجهیز به موتور مکنده قابل استفاده به عنوان دستگاه های جاروبرقی آب و خاک نیز بوده و از این رو قابل تجهیز به فیلتر می باشد.

 

مزایای استفاده از دستگاه اسپری وک

اسپری مکشاهمیت شستشو و نظافت بر کسی پوشیده نیست. آنچه مسلم است استفاده از بهترین و کارآمد ترین شیوه شستشو و نظافت می باشد که عمیلات حذف آلاینده ها را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه امکان پذیر نماید. با توجه به اینکه فضای کتابخانه ها و سالن های مطالعه اغلب وسیع بوده و از مساحت های بالای موکت برای پوشش سطوح کف استفاده می شود مسلما استفاده از شیوه های سنتی برای شستشو و نظافت آنها بسیار دشوار و زمان بر می باشد. استفاده از سامانه های مکانیزه و تخصصی یکی از کارآمد ترین شیوه ها برای شستشو و نظافت موکت ها می باشد. در استفاده از دستگاه اسپری وک برای شستشو و نظافت نیازی به جا به جایی موکت ها نبوده و همین امر زمان لازم برای عملیات شستشو را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. ضمن اینکه دستگاه اسپری وک به واسطه قدرت مکش بالا تمامی آلاینده ها را از بخش های زیرین بیرون کشیده و نظافت می نماید. کاهش در زمان لازم برای خشک شدن سطوح و قابلیت استفاده و همچنین کاهش در هزینه های مرتبط با نظافت و شستشو از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه ها می باشد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش