جاروبرقی کارواشی چیست و چه ویژگی هایی دارد

جاروبرقی کارواشی چیست و چه ویژگی هایی دارد

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حوزه های مختلف، روش های نظافتی نیز به سمت مکانیزه شدن پیشروی نموده اند. استفاده نمودن از تجهیزات نظافتی مکانیزه تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت و همچنین سرعت نظافت دارد. یکی از رایج ترین دستگاه های نظافتی، جاروبرقی کارواشی است، که به منظور نظافت فضای داخلی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. انواع این ابزار نظافتی با توجه به موارد استفاده از آن ها در مراکز تجاری تا نیمه صنعتی به مدل های متنوعی دسته بندی می شوند. که با توجه به نیازهای نظافتی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با این جاروبرقی کارواشی و ویژگی های آن، به طور کامل آشنا کنیم.

معرفی جاروبرقی کارواش به منظور نظافت محیط های تجاری تا نیمه صنعتی
معرفی جاروبرقی نظافتی و ویژگی های آن

معرفی جاروبرقی کارواشی

از کاربرد های جاروبرقی می توان به خودروها اشاره کرد، که از جمله وسایل نقلیه ای هستند که امروزه جایگاه پررنگی در زندگی روزمره انسان ها پیدا کرده اند. علاوه بر قسمت خارجی خودروها نظافت فضای داخلی آن ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از جاروبرقی کارواشی به منظور شستشوی فضای داخلی خودروها استفاده می گردد که در مدل های تجاری کوچک تا نیمه صنعتی ارائه شده است. از انواع تجاری پر قدرت آن می توان به منظور نظافت و جمع آوری گرد و غبار و آلاینده های خشک استفاده نمود. همچنین به منظور جمع آوری مایعات از فضای داخلی خودروها می توان از جاروبرقی آب و خاک استفاده نمود.

جاروبرقی کارواشی چیست و چه ویژگی هایی دارد
نظافت داخل خودرو با جاروبرقی کارواشی

بخش های مختلف جاروبرقی کارواش

جاروبرقی کارواشی از بخش های مختلفی نظیر موتور قوی که از نوع بای پس ساخته شده و دارای صدای بسیار پایین می باشد، فیلتر پلی استری که از برگشت دوباره ذرات به محیط نظافت جلوگیری می کند و همچنین پمپ مکش، مخزن، خرطومی و … تشکیل شده است. همچنین جنس بدنه مقاوم جارو برقی کارواش از دیگر بخش های مهم آن ها است. که در ادامه به بررسی دقیق تر آن ها خواهیم پرداخت.

موتور مکنده

موتورها یکی از مهم ترین بخش های جاروبرقی کارواشی هستند که معمولا از نوع کلکتوری تهیه می شوند. این نوع موتور مکنده از نظر قیمت مناسب ترین گزینه نسبت به دیگر موتورها است. همچنین با توجه به این موضوع که جاروبرقی های کارواش به صورت دائم روشن نیستند. موتورها زمان کافی برای خنک شدن و استراحت کردن دارند، به همین دلیل در کارواش ها می توان از موتور کلکتوری تجاری و نیمه صنعتی استفاده نمود.

پمپ مکش

از دیگر بخش های تشکیل دهنده جاروبرقی کارواشی می توان به پمپ مکش اشاره نمود. که قدرت آن تاثیر مستقیم در افزایش کیفیت جاروبرقی دارد. پمپ های مورد استفاده در این جاروبرقی ها معمولا سانتریفیوژال است و در انواع تک موتوره، دو موتوره و سه موتوره مورد استفاده قرار می گیرد. هر چقدر قدرت پمپ مکش جارو برقی های کارواش بیشتر باشد، امکان جمع آوری آلودگی ها در فضاهای کم دسترس تر نیز بیشتر است.

فیلتراسیون جاروبرقی

فیلترها از دیگر بخش های جاروبرقی کارواشی هستند، که از منتقل شدن آلودگی به فضاهای دیگر جلوگیری می نمایند. فیلترهای مورد استفاده در این جاروبرقی ها از دو نوع کیسه ای و کارتریجی می باشد. فیلترهای کیسه ای می توانند هرگونه آلودگی را در فضای داخل خودرو فیلتر نمایند. معمولا از این فیلترها در جاروبرقی های تجاری استفاده می شود. اما فیلترهای کارتریجی از بازگشت کوچک ترین ذرات گرد و غبار به محیط نیز جلوگیری می نمایند. به همین دلیل است که از این فیلترها در جاروبرقی های نیمه صنعتی بیشتر استفاده می گردد.

قسمت های مختلف جاروبرقی کارواش و ویژگی های آن
بخش های مختلف جاروبرقی کارواش

مخزن

مخزن جاروبرقی های کارواش نیز با توجه به مدل تجاری و نیمه صنعتی آن، از ابعاد مختلفی برخوردار است. که معمولا با توجه به میزان مقاومت مورد نیاز آن ها از مواد استیل، پلاستیک و یا فولاد ضخیم ساخته می شود.

تجهیزات جانبی

از تجهیزات جانبی جاروبرقی کارواشی می توان به نازل ها اشاره نمود. که از پرکاربردترین آن ها می توان به نازل سرتخت اشاره نمود. استفاده از این نازل ها موجب نظافت فضاهایی با دسترسی کم مانند زیر صندلی ها و فضای میان صندلی ها می شود. همچنین خرطومی و کابل های مورد استفاده در این جارو برقی ها از دیگر تجهیزات جانبی آن ها است که از طول و قطر مناسب برخوردار هستند.

تجهیزات جانبی جاروبرقی کارواشی برای نظافت انواع محیط
تجهیزات جانبی جاروبرقی کارواشی

ویژگی های یک جاروبرقی کارواش مناسب

• سهولت در جابجایی و حرکت در محیط

• جنس بدنه محکم و مقاوم

• وجود موتور قدرتمند که موجب طول عمر بالا جاروبرقی می شود

• دارای تجهیزات جانبی کامل

• استفاده از فیلتراسیون قوی

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش