اسکرابر بهترین انتخاب برای نظافت مراکز خرید و پاساژها

نظافت پاساژها و مراکز خرید

دستگاه اسکرابر برای نظافت انواع سطوح با مساحت متوسط تا بزرگ در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه صنعتی به یکی از مهم‌ترین راهکارهای نظافتی تبدیل شده که هر واحد تجاری و صنعتی باید از آن استفاده کند. پاساژها، مراکز تجاری و مراکز خرید برای نظافت به اسکرابر نیاز دارند تا بتوانند در کمترین و سریع‌ترین زمان فضای مورد نظر را تمیز نگهدارند.

اسکرابر چیست؟

در تعریف ساده، اسکرابر دستگاهی هست که به منظور شستشوی سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. این دستگاه نام‌های دیگری همچون کف‌شوی برقی و یا زمین‌شوی صنعتی نیز دارد. نحوه عملکرد زمین‌شوی برقی بدین صورت است که، آب و مواد شوینده به واسطه برس‌زنی، عملیات شستشوی کف را به انجام می‌دهند. لازم به ذکر است که علاوه بر شستشو، عمل خشک کردن کف توسط اسکرابر همزمان انجام می‌شود تا در نهایت سطوح را کاملا تمیز و خشک نماید.

اجزای اصلی تشکیل دهنده این دستگاه شامل سیستم برس، مخزن آب تمیز و کثیف، سیستم مکش، سیستم هدایت و لوله تخلیه آب می‌باشد.

انواع اسکرابر

 دستگاه اسکرابر یا زمین شوی برقی یک دستگاه نظافتی است که با استفاده از برس‌ها، مکش و آب پاشی سطح زمین را شستشو و خشک می‌کند. این دستگاه‌ها در ابعاد، منبع انرژی و نوع حرکت متفاوت هستند. اسکرابرها را بر اساس نوع حرکت و هدایت، می‌توان به 2 مدل اشاره کرد:

 • اسکرابر دستی: این نوع اسکرابر توسط کاربر در پشت دستگاه هدایت می‌شود و برای شستشوی سطوح کوچک و متوسط مناسب است. این دستگاه‌ها ممکن است با باتری یا برق کار کنند.
 • اسکرابر سرنشین دار (خودرویی): این نوع اسکرابر دارای یک فضای خودرو مانند است که کاربر در آن نشسته و دستگاه را هدایت می‌کند. این دستگاه‌ها برای شستشوی سطوح بزرگ و گسترده مناسب هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند شارژی و بنزینی یا دیزلی باشند.

منبع تغذیه اسکرابرها

اسکرابرها را می‌توان بر اساس منبع تغذیه به سه دسته تقسیم کرد:

 • اسکرابرهای کابلی: این نوع اسکرابرها با استفاده از یک کابل برق به منبع تغذیه متصل می‌شوند و برای شستشوی سطوح کوچک و متوسط مناسب هستند. از این اسکرابرها می‌توان مدت زمان بالاتری نسبت به اسکرابرهای شارژی استفاده کرد، اما محدودیت در حرکت و نیاز به داشتن پریز برق در محل کار را دارند.
 • اسکرابرهای شارژی: این نوع اسکرابرها با استفاده از یک باتری قابل شارژ کار می‌کنند و برای شستشوی سطوح بزرگ و گسترده مناسب هستند. این اسکرابرها دارای آزادی حرکت بالاتری نسبت به اسکرابرهای کابلی هستند، اما نیاز به شارژ مداوم باتری و تعویض آن در طولانی مدت را دارند.
 • اسکرابرهای بنزینی یا دیزلی: این نوع اسکرابرها با استفاده از یک موتور سوخت‌سوز کار می‌کنند و برای شستشوی سطوح خارجی و فضای باز مناسب هستند. این اسکرابرها دارای قدرت و ظرفیت بالاتری نسبت به اسکرابرهای برقی هستند، اما صدای زیاد، دود و آلودگی تولید می‌کنند.

انواع برس اسکرابرها

اسکرابرها را می‌توان بر اساس نوع برس به سه دسته تقسیم کرد:

 • برس دیسکی: این نوع برس به شکل یک دایره است که با چرخش روی سطح زمین شستشو می‌کند. این برس برای نظافت انواع سطوح صاف و یکنواخت مناسب است. این برس ممکن است از جنس پلی اورتان، نایلون، پلی پروپیلن، فولاد یا سیلیکون باشد. هر جنس برس بسته به میزان سفتی و نرمی خود، کاربرد خاص خود را دارد. برای مثال، برس پلی اورتان برای شستشوی روزانه، برس نایلون برای شستشوی کف های چوبی و کاشی، برس فولاد برای شستشوی کف های فلزی و زبر مناسب است.
 • برس رولی: این نوع برس به شکل یک استوانه است که با حرکت جلو و عقب روی سطح زمین شستشو می کند. این برس علاوه بر شستشو، می تواند خرده زباله های سطح را نیز جمع آوری کند. این برس برای نظافت انواع سطوح خارجی و غیر صاف مناسب است. این برس معمولا از جنس پلی پروپیلن باشد که دارای مقاومت و دوام بالایی است
 • برس اوربیتال: این نوع برس به شکل یک مستطیل است که با حرکت لغزان روی سطح زمین شستشو می کند. این برس برای پولیش و فینیشینگ سطوح مناسب است. این برس باعث می شود که سطح زمین صاف و درخشان شود. این برس معمولا از جنس پلت های فولاد گالوانیزه باشد که دارای قدرت و عملکرد بالایی است .

چرا از اسکرابر باید استفاده کنیم؟

اسکرابر یک دستگاه کاربردی برای نظافت است که سطح زمین را در لحظه شستشو و خشک می‌کند. این دستگاه برای نظافت پاساژها و مراکز خرید چندین مزیت دارد:

 • اسکرابر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نظافت می‌شود. این دستگاه می‌تواند در آن واحد سطح زمین را شستشو و خشک کند، در حالی که روش‌های دستی نظیر تی و سطل نیاز به چندین بار تماس با سطح و زمان بیشتر برای خشک شدن دارند.
 • اسکرابر باعث کاهش نیروی انسانی و کاهش مصرف مواد شوینده می‌شود، در نتیجه هزینه‌ مجموعه‌ها را در امر نظافت به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد..
 • اسکرابر باعث افزایش کیفیت و بهداشت نظافت می‌شود. این دستگاه با استفاده از برس‌های مناسب برای سطوح مختلف، آلودگی‌ها، جرم و رسوبات را به طور کامل از سطح جدا و جمع‌آوری می‌کند. در حالی که روش‌های دستی ممکن است بخشی از آلودگی‌ها را به سطح بازگردانند یا در نقاط دور دست رها کنند.
 • نظافت مکانیزه باعث افزایش کیفیت نظافت و تمیزی پاساژها و مراکز خرید می‌شود. این دستگاه‌ها با شستشو و خشک کردن سطوح، باعث می‌شود که تمامی جرم‌ها و کثیفی از روی سطح و درزهای بین سنگ و سرامیک از بین برود و زمین درخشان و صیقلی شود. در حالی که روش های دستی ممکن است بخش های تیره، لکه دار یا خط و خش روی سطح بگذارند.
 • اسکرابر باعث کاهش حادثه و آسیب دیدگی به دلیل خیس بودن زمین به واسطه استفاده از تی  در محیط می‌شود. اسکرابر سطح زمین را خشک می‌کند و جلوی لغزش و زمین خوردن افراد را می‌گیرد.

اسکرابر باعث افزایش کیفیت، سرعت و رضایت در امر نظافت می‌شود. این دستگاه با کاهش زمان و هزینه نظافت، باعث می‌شود که پاساژها و مراکز خرید بتوانند محیطی پاکیزه و تمیزی را فراهم کنند که نشان دهنده اهمیت به افراد و مشتری‌ها است. رضایت مشتری همیشه در اولویت مجموعه‌ها قرار دارد که نظافت هم جزئی از مواردی است که باعث افزایش رضایت می‌شود.

مشاوره و خرید اسکرابر برای نظافت صنعتی
برای مشاوره با ما در ارتباط باشید
دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش