تجهیزات کارواش صنعتی شامل چه مواردی می شوند؟

تجهیزات جانبی کارواش صنعتی

در نظافت صنعتی با استفاده از تجهیزات مکانیزه سرعت و کیفیت شستشو و نظافت محیط بالا می رود. کارواش صنعتی یکی از تجهیزات کاربردی نظافت صنعتی است که کاربرد های متنوع و بسیاری در محیط های مختلف دارد.

این دستگاه از آب پر فشار برای حذف آلودگی ها و برطرف کردن آن‌ها استفاده می نمایند. هریک از این دستگاه ها دارای تجهیزاتی هستند که باعث افزایش بازدهی دستگاه و یا حفظ طول عمر آن ها می شوند. تجهیزات کارواش صنعتی شامل قطعات یدکی و بعضی تجهیزات جانبی برای افزایش کارایی دستگاه هستند. در این مقاله بیشتر در مورد این تجهیزات و کاربرد های آنها توضیح می دهیم.

راهنمای خرید دستگاه کارواش صنعتی تک فاز و مشاوره با کارشناسان

کارواش صنعتی چیست؟

دستگاه کارواش صنعتی

دستگاه کارواش صنعتی یک دستگاه مکانیزه برای شستشوی انواع مختلف سطوح می باشد. این دستگاه از پمپ فشار قوی برای افزایش فشار آب و اثر بخشی فرآیند شستشو بهره می برد. کارواش صنعتی به جز فرآیند های شستشو، عملیات های دیگری مانند رنگ بری و لایه برداری را نیز انجام می دهد.

واتر جت صنعتی برای شستن سطوحی مناسب است که در برابر فشار آب مقاوم هستند. پمپ فشار قوی دستگاه با قابلیت تنظیم فشار در بسیاری از مدل‌ها، امکان شستشوی انواع سطوح و آلودگی‌ها را فراهم می‌نماید. منبع تغذیه این دستگاه از طریق جریان مستقیم برق یا سوخت فسیلی تامین می‌شود.

تجهیزات کارواش صنعتی کدامند؟

تجهیزات کارواش صنعتی شامل چه مواردی می شود؟ به طور کلی می توان گفت که هرگونه تجهیزاتی که در کنار کارواش صنعتی بتواند کارایی این دستگاه را کامل کند، از تجهیزات کارواش صنعتی به شمار می رود. البته قطعات یدکی دستگاه از جمله لنس و شلنگ فشار قوی نیز بعنوان تجهیزات جانبی کارواش به حساب می آیند.

این مطلب را از دست ندهید! انواع نازل مورد استفاده در واترجت

بطور جزئی‌تر از پمپ فشار قوی گرفته تا شلنگ، لنس، نازل و تفنگی را می‌توانیم از تجهیزات همراه این دستگاه بدانیم. چرا باید تجهیزات جانبی قابل خریداری را مورد استفاده قرار دهیم؟ در جواب به این سوال باید بدانیم که این دستگاه دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد و شما می‌توانید با استفاده از این تجهیزات کارایی کلی دستگاه را بسیار گسترش دهید.

دسته‌بندی کلی این تجهیزات شامل تجهیزات همراه دستگاه واترجت و تجهیزات قابل خریداری برای دو منظور یعنی افزایش کارایی و تعویض قطعات فرسوده می‌شود.

تجهیزات همراه واترجت صنعتی

واترجت با نازل تیغه ای

تجهیزاتی همراه کارواش صنعتی سه فاز باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کیفیت و طول عمر بالا در کنار برآورده کردن کارایی مد نظر از ویژگی های تجهیزات واترجت صنعتی به شمار می آیند. این تجهیزات در هنگام خریداری دستگاه به شما ارائه شده و شامل شلنگ فشار قوی، نازل، لنس، تفنگی و سایر تجهیزات می گردند.

کیفیت بالای تجهیزات کارواش باعث حفظ عملکرد بهینه دستگاه و کاهش نیاز به تعویض آن‌ها می شود. نازل یکی از مهم‌ترین تجهیزات همراه کارواش صنعتی است که معمولا نوع کاردکی یا تیغه‌ای آن همراه با دستگاه ارائه می‌گردد. هر یک از تجهیزات همراه دستگاه از جمله نازل، لنس و اتصالات ممکن است به مرور زمان خراب شده و نیازمند تعویض باشند.

تجهیزات جانبی کارواش صنعتی

چرا باید از تجهیزات جانبی کارواش صنعتی استفاده داشته باشیم؟ به طور کلی می توان گفت که این تجهیزات می توانند عملکرد یک کارواش صنعتی را بهبود ببخشند. ضمن اینکه برخی تجهیزات باعث افزودن یک کارایی به دستگاه می شوند، بطوریکه می توان از دستگاه استفاده دیگری نیز داشت.

ضمن اینکه تجهیزات کارواش صنعتی را می توان یکی از ملزومات برای هر مرکز شستشوی خودرو شخصی و عمومی دانست که با کیفیت بسیار زیادی در بازار عرضه می شود و شما می توانید از آن استفاده داشته باشید. دسته بندی مشخصی برای این تجهیزات وجود ندارد، اما می‌توان آن‌ها را در دسته‌های نازل شستشو، برس، لنس، شلنگ فشار قوی و سایر تجهیزات طبقه بندی کرد.

بخوانید! کاربرد نازل چرخشی واترجت در حذف آلاینده های سخت

نازل های شستشو شامل انواع نازل های تیغه ای، متغیر، دوار و نازل های مخصوص عملیات های مختلف مثل نازل زمین شوی، نازل لجن کش و… می شوند. برس شستشوی مخصوص خودرو و دیوار یکی دیگر از تجهیزات کارواش صنعتی می باشد. شلنگ فشار قوی با استحکام بالا و مقاومت در برابر فشار آب، قرقره شلنگ جمع کن و… سایر تجهیزات این دستگاه به حساب می آیند.

نازل کارواش صنعتی

بخش مهم کارواش صنعتی که تعیین کننده نحوه پاشش آب بر روی سطح است، نازل می باشد. نازل دستگاه کارواش صنعتی در مدل های متنوع ارائه شده و وظیفه آن تعیین چگونگی پاشش آب از دستگاه است.

بنابراین نازل نقش مهمی در حذف آلودگی های سطوح دارد. نازل واترجت صنعتی مخصوص شستشو یا مخصوص عملیات های مختلف مانند لایه برداری می‌باشد. نازل مخصوص شستشو از تجهیزات کارواش صنعتی است که زاویه آن از صفر تا حدود ۶۰ درجه متغیر است.

بعضی از این تجهیزات بصورت کاردکی یا تیغه‌ای و بعضی دیگر بصورت دوار یا متغیر هستند. نازل‌های مخصوص عملیات‌های تخصصی نیز در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که نازل لجن کش، نازل سندبلاست از جمله این تجهیزات کارواش صنعتی هستند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش