کاربرد جاروی صنعتی در جداسازی مایعات و جامدات

جاروی صنعتی

صنایع فلزی به عنوان یکی از صنایع کاربردی و ضروری در جوامع بشری نقش مهمی در تولید محصولات مورد نیاز دیگر صنایع و افراد جامعه دارند. مسلمان برش و شکل دهی به فلزات خام نیازمند استفاده از تجهیزات مکانیزه و پیچیده صنعتی می باشد که هزینه های هنگفتی برای تهیه و خریداری آنها صرف شده است. از این رو حفظ و نگهداری از تجهیزات به کار رفته در صنایع فلزی و تراش کاری نه تنها موجب افزایش عمر مفید تجهیزات شده و کاهش در هزینه های تعمیر و نگهداری از آنها را در پی دارد بلکه موجب افزایش و بهبود کیفیت محصولات تولیدی نیز می گردد. در این میان یکی از کاربردی ترین روش ها به منظور حفظ و نگهداری از تجهیزات و ارتقا کیفیت محصولات تولیدی استفاده از مایعات روان کننده و خنک کننده در حین عملیات برش و تراش می باشد. جداسازی و باز یابی این مایعات به منظور استفاده در مراحل بعدی یکی از بزرگترین چالش های پیش رو در صنایع فلزی می باشد که عملا با استفاده از شیوه های سنتی و دستی بسیار زمان بر بوده و هزینه های گزافی را بر دوش مدیران و صاحبان صنایع تحمیل می نماید. این در حالیست که استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات تخصصی چون جاروی صنعتی تخصصی مکش و جداسازی مواد جامد و مایع فرآیند جمع آوری و جداسازی مایعات خنک کننده را از تراشه ها و پلیسه ها به میزان قابل ملاحظه ای تسریع و تسهیل نموده است.ویژگی های اصلی جارو صنعتی

جاروی صنعتیجاروی صنعتی یا مکنده صنعتی دستگاهی تخصصی برای مکش انواع مواد و آلاینده ها می باشد که با توجه به نیاز صنایع در ساختار صنعتی تولید می شود. جاروی صنعتی یا مکنده به منظور مکش انواع مواد و آلاینده های چگال و ریز و درشت مجهز به تجهیزات تخصصی می باشد. دو فاکتور مهم و کلیدی در دستگاه های جاروی صنعتی عبارتند از قدرت مکش و سرعت مکش. هر چه سرعت مکش دستگاه بیشتر باشد سرعت عملیات نظافت یا جمع آوری مواد بیشتر شده و هر چه قدرت مکش بیشتر باشد، توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال تر از فواصل دورتر بیشتر می گردد. استفاده از مکنده هایی با قدرت و سرعت مکش متناسب با نوع عملیات نقش موثری در بهره وری از دستگاه و کاهش زمان و هزینه های مرتبط با فرایند عملیاتی دارد.


اهمیت جداسازی مواد جامد و مایع در صنایع

جاروی صنعتی یا مکنده صنعتیهمانطور که پبش تر اشاره شد مایعات خنک کننده و روان کننده نقش موثری در حفاظت از تجهیزات صنعتی چون دستگاه تراش داشته و موجب افزایش کیفیت محصولات تولیدی می گردند. عدم استفاده از خنک کننده ها و روان کننده ها در صنایع برش و تراش نه تنها موجب کاهش کیفیت محصولات تولیدی می گردند بلکه شکست و آسیب تیغه های فلزی دستگاه را نیز در پی دارند.. استفاده از مواد روان کننده و خنک کننده با کاهش اصطکاک ایجاد شده بین تیغه برش و فلز مورد استفاده موجب کاهش دمای ایجاد شده از فرایند شده و ضامن افزایش عمر مفید دستگاه ها و تجهیزات کاربردی می گردد. جداسازی و بازیابی مایعات روان کننده و خنک کننده و استفاده مجدد از آنها در فرآیند تولید می تواند موجب قابل ملاحظه ایی در هزینه ها گردد.


ویژگی های جاروی صنعتی تخصصی مکش و جداسازی مواد جامد و مایع

جاروی صنعتی یا مکندهدستگاه های جاروی صنعتی تخصصی یا جاروبرقی صنعتی به منظور تامین مداوم و مستمر نیاز های نظافتی محیط های صنعتی مجهز به موتور های توربینی بی نیاز از تعمیر و نگهداری می باشند. تجهیز این دستگاه ها به پمپ های ساید چنل موجب افزایش قدرت مکش این دستگاه ها می گردد. استفاده از سیستم های فیلتراسیون قدرتمند با ممانعت از خروج ذرات ریز و گرد و غبار ضامن سلامتی افراد حاضر در محیط می باشد. یکی از خصیصه های کاربردی و ویژه در دستگاه های تخصصی مکش و جداسازی مواد مایع و جامد، تجهیز این دستگاه های جارو برقی صنعتی به پمپ برقی مستقل به منظور تخلیه سریع و آسان مایعات جمع آوری شده می باشد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش