دستگاه پولیشرصنعتی چگونه سطوح را براق و درخشان می نماید ؟

دستگاه پولیشرصنعتی به عنوان وسیله ای جهت شستشوی سطوح و براق کردن و جلا بخشیدن کف محیط های تجاری ، صنعتی ، اداری و … به کار می رود. به طور کلی پولیشر های صنعتی مسئولیت صیقل دادن و درخشان کردن انواع سطوح سنگی ، سرامیکی ، موزاییکی و … را به خوبی به انجام رسانده و به کمک چرخش برس و یا پد خود ، ضمن سایش دادن کف ، خط و خش ها را از بین برده و به عنوان وسیله ای جهت واکس زنی کف به کار می رود. پولیشر ها تماماً دارای یک عدد برس می باشند که ساختار آن به شکل عمودی بوده و کاربر قابلیت کنترل سرعت و مسیر حرکت پولیشر را دارا می باشد . کنترل سرعت چرخش برس ها در دستگاه پولیشر صنعتی بسته به شرایط و نیاز کاربر در سرعت های زیاد و کم قابل تنظیم است. در ادامه به ویژگی های پولیشرصنعتی و قابلیت های گسترده ی این دستگاه خواهیم پرداخت :

 

کاربردهای دستگاه پولیشرصنعتی

دستگاه پولیشر صنعتی به طور کلی قابلیت انجام عملیات شستشوی سطوح و نیز براق کردن سطح (جلا بخشیدن) را دارا می باشد. از این رو از پولیشر در صنایع مختلف و محیط های گوناگون جهت پولیش کردن سطوحی با پوشش سنگ ، سیمان ، سرامیک ، انواع کف پوش ها نظیراپوکسی به کار می رود و بدون آنکه آسیبی از خود بر جا گذارد ، در پاکیزگی و درخشان شدن سطوح نقش مهمی ایفا می نماید. در ادامه به بررسی دقیق تر این دو کاربرد خواهیم پرداخت :

 

1- قابلیت شستشوی انواع سطوح

پلیشر

دستگاه های پلیشرصنعتی با امکان افزودن مخزن 10 لیتری به دستگاه ، توانایی اعمال آب و مواد شوینده را به سطح زمین داشته تا دستگاه با پولیش کردن سطح ، ضمن از بین بردن آلودگی ها و لکه ها ، سطحی پاکیزه و درخشان را پدید آورد. البته به طور کلی شستشوی سطح توسط اعمال آب و مواد شوینده وظیفه ی دستگاه اسکرابر می باشد اما در محیط هایی که اسکرابر قدرت مانور اندکی دارد و بهره بری از ان دشوار و یا به سبب چسبندگی و خشن وبودن آلودگی بی فایده می باشد ، استفاده از پولیشر صنعتی در کنار مکنده ی آب و خاک ، ضمن شستشو دادن سطح عملیات خشک کردن را نیز به خوبی صورت داده و زمینه را جهت دستیابی به بالاترین کیفیت نظلفتی و سلامت محیطی فراهم سازد.

 

2- استفاده به عنوان دستگاه جلا دهنده

پلیشرصنعتی

دیگر کاربرد حائز اهمیت دستگاه پولیشرصنعتی ، قابلیت افزودن واکس به مخزن دستگاه جهت جلا بخشیدن و براق ساختن سطوح می باشد. البته در صورت عدم استفاده از واکس نیز این اتفاق رخ می دهد به طوری که برس های دستگاه به سبب چرخش خود با سرعت بالا ، به کمک حرارتی که به وجود می اید امکان جدا سازی ذرات الودگی از سطح را داشته و از نفوذ این ذرات به داخل سطح جلوگیری به عمل می آورد. امکان تغییر سرعت چرخش برس ها به طور کلی نقش موثری در عملکرد دستگاه پلیشر صنعتی ایفا می نماید به گونه ای که کاربر با بهره مندی از سرعت پایین چرخش برس و پد ، با مصرف پایین انرژی مواجه بوده و کنترل به مراتب بهتری بر دستگاه خواهد داشت اما در صورت بهره گیری از سرعت بالای چرخش برس ، جلا بخشی در سطح و کیفیتی ایده آل بدست آمده و درخشندگی سطح را تضمین می نماید.

 

مزایای بهره مندی از دستگاه پولیشر صنعتی جهت شستشو و درخشندگی سطوح

 

منبع تامین انرژی

پولیشردستگاه های پولیشرصنعتی کابلی بوده ، به طور مستقیم از برق شهری تغذیه می کنند. نتیجه و ویژگی مهمی که از این طریق برای دستگاه پدید می آید ، عدم وجود نگرانی بابت اتمام شارژ باتری است زیرا انرژی مورد نیاز دستگاه ، پیوسته در حال تامین می باشد. همچنین عدم وجود باتری و منبع تغذیه بر روی دستگاه ، وزن پولیشر نیز بسیار سبک بوده و انتقال و جابه جایی آن ها نیازمند صرف انرژی به مراتب کمتری می باشد.

 

 

ساختار صنعتی مکانیکی

پولیشرصنعتیدر طراحی پولیشر ها از سامانه های متعددی استفاده می گردد. پایه طراحی در برخی از پولیشر ها و دستگاه های اسکرابرصنعتی، مکانیکی و در برخی دیگر الکترونیکی می باشد. سامانه های الکترونیکی علاوه بر میزان خرابی بالاتر و هزینه های سنگین تعمیر و نگهداری ، از نظر کارکرد نیز دارای پیچیدگی زیادی میباشند. در اسکرابر ها و پولیشر های صنعتی به سبب نیاز به بیشینه سازی طول عمر دستگاه و همچنین کاهش حداکثری هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری ، اولویت طراحی ، استفاده از سیستم های مکانیکی می باشد. این امر موجب کاهش هزینه ها و نیز سهولت کارکر دستگاه برای کاربر می باشد.

 

سطح صدای پایین دستگاه

پولیشراستفاده از دستگاه های پولیشر در بیمارستان ها ، محیط های آموزشی و اداری ملزم به حفظ آرامش محیط می باشد. لذا سطح صدای پایین پلیشر ، امکان بهره مندی از این دستگاه جهت شستشوی و درخشنده سازی سطح را فراهم می سازد.

 

 

 

قابلیت بهره مندی از انواع برس و پد های شستشوی

پولیشر صنعتیساز و کار تمامی پلیشر ها یکسان می باشد و تفاوت آن ها در قدرت و انرژی مصرفی و ابعاد دستگاه می باشد. از این رو به منظور استفاده ی گستردع از دستگاه پلیشر و انجام امور مختلف نظافتی ، امکان بهره مندی کاربر از انواع برس و پد را فراهم ساخته و سطوح مختلف با پوشش سیمان ، سنگ ، سرامیک و انواع کف پوش را به خوبی پولیش می نماید. برای مثال : پد های الماس لایه بردار ، پد های شستشوی ، برس های سیمی ، برس های پولیش از جنس موی اسب ، برس های نرم پلی اورتان و برس های خشن ، از جمله برس ها و پد هایی می باشند که قابلیت استفاده در دستگاه پولیشرصنعتی را دارا می باشد.

 

کنترل و هدایت دستی پلیشر

پولیشردستگاه پولیشرصنعتی به صورت دستی و توسط کاربر یا اپراتور هدایت می گردد. وزن کم دستگاه به سبب کابلی بودن پلیشر ، امر هدایت آن را ساده تر می نماید. اما نکته ای دیگری که در کنترل دستگاه نقش دارد، سرعت چرخش برس است که در صورت عدم تسلط کافی کاربر بر دستگاه ممکن است آسیب های فراوانی را به وجود آورد.

 

لینک های مفید:

پلیشرصنعتی : فهرستی از دستگاه های پلیشرصنعتی

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش