پولیشر صنعتی، دستگاهی کاربردی در نظافت انواع سطوح!

پولیشر یک وسیله برای نظافت صنعتی است که برای تمیز کردن سطوح مختلف استفاده می‌‌شود. ویژگی مهم این دستگاه قابل‌حمل بودن آن است که این امکان را می‌دهد تا به راحتی جابجا شود و در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. پولیشر با دارای محور چرخشی دورانی است که به آن دیسک پولیشر نیز گفته می‌شود. دیسک پولیشر ممکن است شامل پدهای مختلفی باشد که برای انجام امرو مختلف مانند تمیز کردن، پولیش زدن و ساب زدن سطوح به کار می‌رود.

پولیشر چیست؟

پولیشر صنعتی یا کف‌ساب صنعتی یک دستگاه کاربردی برای نظافت انواع سطوح است. این دستگاه با استفاده از حرکت چرخشی برس به شما کمک می‌کند تا سطوح مختلف را به سرعت تمیز و براق کنید. پولیشرهای صنعتی معمولاً در همه جا کاربرد دارند، مانند هتل‌ها، واحدهای اداری و صنعتی، کارخانجات، ساختمان‌ها و فضاهای مختلف دیگر استفاده می‌شوند. به‌علاوه، پولیشر صنعتی می‌تواند برای نظافت انواع سطوح از جمله سطوح سخت مانند سرامیک، سنگ، همچنین سطوح نرم مانند فرش، موکت یا پارکت استفاده شود.

کاربرد پولیشر صنعتی

دستگاه نظافتی پولیشر بیشتر برای تمیز کردن و براق کردن سطوح استفاده می‌شود اما کاربردهای دیگر ماننده شستشو و نظافت موکت و فرش را هم دارد. در ادامه به برخی از این کاربردها می‌پردازیم:

پولیشر فرنام صنعت

جلادهی و پرداخت سطوح

این دستگاه با استفاده از پد مخصوص، قادر است به سطوح جلا بدهد و آن‌ها را براق کند. این عمل باعث افزایش زیبایی و ماندگاری سطوح می‌شود. در صورتیکه به مخزن دستگاه واکس یا پولش مناسب اضافه شود، کار جلادهی دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر خواهد شد اما با آب خالی نیز می‌توان سطوحی مثل سنگ، سرامیک را برق انداخت.

تمیز کردن سطوح مختلف

پولیشر معمولاً برای تمیز کردن و نظافت سطوح مختلفی مانند سرامیک، موزاییک، کفپوش‌های ورزشی مثل تاتامی، تشک‌ها، پارکت، موکت و … استفاده می‌شود. با انتخاب برس مناسب، انتخاب سرعت و انجام عملیات شستشو، لکه‌ها و آثار آلودگی‌ها را از سطح پاک می‌کند.

تمیز کردن محیط‌هایی که نمی‌توان از سایر دستگاه‌های نظافتی استفاده کرد

بیشترین دلیل کاربردی بودن پولیشر صنعتی، اندازه کوچک و ارگونومیک بودن طراحی آن است. این طراحی باعث می‌شود که بتوان از این دستگاه در همه محیط‌ها ماننده راه‌پله و یا مکان‌هایی که فضا کم است، استفاده کرد. درواقع برای محیط‌های کوچک که امکان استفاده از اسکرابر نیست، پولیشر یا کف‌ساب یک راهکار بسیار مناسب است.

از بین بردن خط و خش‌های سطحی

با انتخاب برس نرم مخصوص و اضافه کردن کمی واکس یا پولیش، خط و خش‌های سطحی سطح مورد نظرتان رو از بین ببرید. با حرکات دایره‌ای و خوشه‌ای و البته با فشار کم تا متوسط، پولیشر تمام خط و خش‌ها را از بین بروند. 

تمیز کردن فرش

با تعویض برس مخصوص حالا این امکان را دارید تا فرش و موکت‌ها را به بهترین شکل تمیز کنید. با حرکت دستگاه روی فرش و موکت، گرد و غبار و خاک را از بین می‌روند. در نهایت با استفاده از یک جاروبرقی آب و خاک می‌توانید کف و آلودگی‌‌ها را سطح جمع کنید و تا حدود زیادی فرش و موکت را خشک کنید.

موارد استفاده از کف‌ساب

این دستگاه در اکثر محیط‌ها و برای موارد متعددی قابل استفاده است. در زیر به برخی از موارد استفاده از دستگاه نظافتی پولیشر اشاره می‌شود:

  • کفپوش‌های ورزشی مانند تاتامی: بهترین روش برای تمیز کردن تاتامی استفاده از پولیشر است. با حرکات دایره‌ای کف‌ساب، ذرات آلودگی و لکه‌ها را از سطح کفپوش‌های ورشی برداشته و آن‌ها تمیز و براق می‌کند.
  • سطوح چوبی: برای تمیز کردن و پولیش سطوح چوبی نیز می‌توان از دستگاه نظافتی پولیشر استفاده کرد و خط و خش‌ها و لکه‌های روی این سطوح را به حداقل می‌رساند و کف را براق و زیبا می‌کند.
  • شیشه و سطوح صاف: دستگاه نظافتی پولیشر می‌تواند از روی شیشه و سطوح صاف دیگر، اثرات چربی، لکه‌ها و خطوط سطحی را از بین ببرد و سطح را تمیز و براق کند.
  • کفپوش‌های صاف: این دستگاه در تمیز کردن کفپوش‌های صاف مانند سرامیک، سنگ، گرانیت و مرمریت بسیار موثر است. با حرکات چرخشی برس، آلودگی‌ها و لکه‌های سطح را از بین می‌برد.
  • موکت و فرش: با استفاده از این دستگاه کاربردی می‌توان حتی سطوحی مانند موکت و فرش را از آلودگی‌ها پاک نمود و یا گرد و خاک را از داخل تار و پود آن حذف کرد.

استفاده از دستگاه پولیشر نظافتی چه مزیتی دارد؟

  • این دستگاه برای انواع سطوح و محیط‌ها قابل استفاده است. آن را می‌توان بر روی سطوح صاف مانند کف‌پوش‌های چوبی، سرامیکی، سنگی، و حتی سطوح شفاف مانند شیشه یا تشک ورزشی استفاده کرد. همچنین، برخی از مدل‌های پولیشرها قابلیت استفاده بر روی مبلمان، فرش و حتی خودروها را نیز دارند.
  • با استفاده از کف ساب، نیاز به انجام دستی و تکراری حرکات نظافتی کاهش می‌یابد. که این مورد باعث کاهش خستگی و فشار بر روی عضلات و مفاصل بدن می‌شود و نتیجه‌ای بهتر در پی دارد.
  • استفاده از دستگاه پولیشر نظافتی باعث صرفه‌جویی در زمان و کم کردن زحمات می‌شود. این روش نسبت به استفاده از روش‌های سنتی نظافتی زمان کمتری می‌برد و فشار و خستگی کمتری به کاربرد وارد میآورد. همچنین پولیشرها قدرتمندند و همزمان بسیاری از کارهای نظافتی را انجام می‌دهند، از جمله پاک کردن لکه‌های سخت، پاک کردن خط و خش و لکه‌های عمیق و درخشندگی سطوح.
  • دستگاه پولیشر صنعتی قادر است به نحوی عالی سطوح را تمیز کند، به طوری که کار با آن نتیجه‌ی قابل‌توجهی از لحاظ براقیت و نظافت سطوح دارد.
  • استفاده مداوم از پولیشر نظافتی به طور کلی، نیاز به استفاده از مواد شوینده را هم کاهش می‌دهد، بنابراین می‌تواند صرفه‌جویی عالی در پی داشته باشد.

چرا باید به همراه پولیشر از جاروبرقی مخصوص آب و خاک استفاده کرد؟

استفاده از پولیشر برای تمیز کردن نیاز به آب و گاهی مواد شوینده دارد، اما باید بدانیم که این دستگاه دارای سیستم مکش و خشک‌کن نمی‌باشد. بنابراین چنانچه نیاز به خشک شدن سریع باشد، می‌توان به همراه آن از یک جاروبرقی آب و خاک برای جمع آوری مواد باقی‌مانده استفاده شود.
پولیشر و جارو برقی آب و خاک

شرکت فرنام صنعت ارائه‌دهنده انواع تجهیزات نظافتی صنعتی

شرکت فرنام صنعت با سابقه درخشان در ارائه دستگاه‌های نظافت صنعتی و همکاری با برندهای معتبر اروپایی، آماده ارائه مشاوره و فروش دستگاه‌های نظافت صنعتی به مشتریان عزیز است. در شرکت فرنام صنعت شما می‌توانید قبل از خرید تجهیزات نظافتی دستگاه‌ها را تست کنید و از عملکرد آن متناسب با نیازتان مطمئن شوید.

خرید پولیشر صنعتی (کفساب)
برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

پولیشر یا همان کف‌ساب صنعتی می‌تواند برای رفع خط و خش، ایجاد درخشندگی و تمیزکاری انواع سطوح استفاده شود، از جمله سطوح فلزی، سنگی، چوبی، موکت و غیره. این دستگاه دارای یک موتور قدرتمند است که باعث حرکت برس می‌شود. استفاده از پولیشر صنعتی به علت قدرت بالا و سرعت کاری آن، بهبود زمان و کارایی در نظافت صنعتی را فراهم می‌کند.

پولیشر قیمت مناسبی دارد اما کاربردهای بسیاری برای شما خواهد داشت. از این دستگاه در محیط‌های بسیاری استفاده می‌شود که نتیجه آن شگفت‌انگیز است. از دیگر مزایای پولیشر اندازه کوچک آن است که باعث شده بتوان از آن در همه فضاها حتی فضاهای کوچک استفاده نمود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش