چرا دستگاه اسکرابر باید جایگزین نظافت سنتی شود؟

دستگاه اسکرابر جایگزین نظافت سنتی

دستگاه اسکرابر یا زمین‌شوی برقی به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند جایگزین مناسبی برای نظافت سنتی باشد. چرا که اسکرابرها با پاشش آب و مواد شوینده و همزمان چرخش برس روی زمین، سطح مورد نظر را به خوبی تمیز می‌کنند و پس از آن با تی و مکنده به سرعت زمین را خشک می‌کنند، در نهایت نظافتی بسیار سریع‌تر، بهتر و با کیفیت‌تر از نظافت سنتی را تجربه خواهید کرد. دستگاه اسکرابر قابلیت تمیز کردن عمیق‌تر هم دارد، با تعویض برس و انتخاب نوع سخت‌تر می‌تواند آلودگی‌ها و کثیفی‌های سخت را از روی سطوح پاک کنید. این قابلیت موجب می‌شود که نظافت با استفاده از این دستگاه، تأثیر بیشتری روی کثیفی و لکه‌های سخت داشته باشد. علاوه بر این اسکرابر باعث کاهش مصرف آب و مواد شوینده می‌شود. در ادامه می‌خواهیم بیشتر به بررسی کف‌شوی برقی و علل کارآمدی آن بپردازیم.

اسکرابر چیست؟

اسکرابر یا کف‌شوی برقی دستگاهی است که برای تمیز کردن انواع سطوح از جمله سنگ، سرامیک، پوشش‌های لمینت و حتی با تعویض برس امکان استفاده برای شستشوی فرش و موکت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با مکانیزمی که دارد آب و موارد شوینده را به صورت هم‌زمان بر روی سطوح پاشش می‌کند و با برس سطح مورد نظر را تمیز کرده و پس از آن به سرعت خشک می‌کند. این عملیات باعث کاهش زمان تمیز کردن و افزایش کیفیت نظافت می‌شود.

اگرچه ماشین‌های اسکرابر در ابعاد و قیمت‌های متفاوتی تولید می‌شوند، اما در نهایت همه این دستگاه‌ها کاربرد یکسانی دارند و انتخاب آن‌ها صرفا بر اساس نوع کاربرد، مکان مورد استفاده و وسعت فضای نظافت انتخاب می‌شوند. البته بعضی از ماشین‌های اسکرابر برای استفاده در محیط‌های خاص می‌بایست بدنه آنتی باکتریال داشته باشند که باعث افزایش آلودگی محیط نشوند.

نحوه کار اسکرابر

به صورت کلی اسکرابرها آب و موارد شوینده را بر روی سطوح پاشش می‌کنند و پس از آن عملیات برس‌زنی را انجام می‌دهند تا سطح مورد نظر کاملا شستشوی داده شود. در نهایت با تی دستگاه که در عقب قرار گرفته آب و آلودگی‌های سطح رو جمع آوری کرده و با سیستم مکش که در جلوی تی قرار دارد، آن را جمع آوری می‌کند، بدون آنکه هیچ ردی از خود بر جای بگذارد.

نحوه کار با دستگاه اسکرابر بسیار ساده است. کافیست آب و موارد شوینده را درون مخزن بریزید، دستگاه را روشن کنید و برس آن آزاد کنید و دستگاه شروع به حرکت می‌کند. با حرکت دستگاه رو به جلو به صورت خطی تمام سطوح مورد نظر را تمیز خواهید کرد. توجه داشته باشید، هنگامی که می‌خواهید دستگاه را عقب بیاورید حتما تی دستگاه بالا باشد.

معایب نظافت سنتی

نظافت در محیط‌های صنعتی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که برای حفظ بهداشت، سلامت کارگران و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها می‌باشد. با این حال، در محیط‌های صنعتی که دارای تجهیزات و فضاهای بزرگی هستند، انجام نظافت به روش سنتی می‌تواند زمان‌بر و دشوار باشد. به همین دلیل، امروزه اکثر شرکت‌های صنعتی از روش‌های مکانیزه و خودکار برای نظافت صنعتی استفاده می‌کنند. این روش‌ها شامل استفاده از ماشین‌های شستشوی برقی، اسکرابرها، سوئیپرها و ربات‌های تمیز کننده می‌شوند. هدف از استفاده از این روش‌ها، بهبود کیفیت نظافت، کاهش زمان و هزینه‌های مرتبط با نظافت، بهبود بهره‌وری و کاهش حوادث ناشی از خطاهای انسانی است.

نظافت به روزش سنتی معایبی دارد که به شرح زیر است:

 • زمان‌بر بودن
 • مصرف زیاد آب
 • نیاز به نیروی انسانی زیاد
 • عدم نظافت کامل و اصولی
 • سختی کار
 • هزینه زیاد

مزایای استفاده از اسکرابر در نظافت

استفاده از اسکرابر در نظافت صنعتی بسیار کارآمدتر از روش‌های سنتی است. در ادامه به چندین مزیت آن می‌پردازیم.

 1. نظافت بهتر: اسکرابرها در مقایسه با روش‌های سنتی، می‌توانند نظافت بهتر و عمیق‌تری را ارائه می‌دهند. این دستگاه‌ها قادر به حذف آلودگی‌های عمیق و لکه‌های سخت از سطوح هستند.
 2. صرفه‌جویی در زمان و انرژی: استفاده از زمین‌شوی برقی می‌تواند به صرفه‌جویی در زمان و انرژی منجر شود. زیرا این دستگاه‌ها با سرعت بالا کار می‌کنند و نیروی انسانی کمتری را درگیر می‌کند.
 3. عدم نیاز به خشک کردن سطوح: نظافت با دستگاه اسکرابر‌ باعث می‌شود تا بلافاصله پس از شستشو و نظافت، سطحی خشک و عاری از هرگونه رطوبت را داشته باشید و نیازی به معطلی برای خشک شدن نخواهید داشت.
 4. نظافت انوع سطوح: اسکرابرها می‌توانند انواع سطوح و کفپوش از جنس سنگ، سرامیک، پارکت بتن، اپوکسی را شسنشو و خشک نماید.
 5. کاهش هزینه‌ها: استفاده از دستگاه های اسکرابر باعث کاهش هزینه‌های نظافتی می‌شود و در زمان کوتاهی بازگشت سرمایه هزینه شده برای تهیه اسکرابر قابل برگشت است.

روش صحیح استفاده از اسکرابر

پس از انتخاب کف‌شوی برقی مناسب، لازم است به کمک کارشناسان متخصص طرز استفاده از آن را آموزش ببینید. در ابتدا بهتر است با ساز و کار دستگاه آشنا شوید و در ادامه به کار کردن و استفاده از آن مسلط شوید.

هر اسکرابر دارای 2 مخزن یکی آب تمیز و دیگری آب کثیف است. در مخزن تمیز آب به همراه محلول شوینده مناسب برای سطح مورد نظر را داخل آن می‌ریزید. در ادامه دستگاه را روشن می‌کنید و برس آن پایین می‌آورید. حرکت برس باعث حراکت راحت‌تر دستگاه به سمت جلو می‌شود و شما با کمی هل دادن دستگاه شروع به شستشوی سطح مورد نظر می‌کنید. مکنده دستگاه، آب و آلودگی‌های را جمع‌آوری می‌کند و در ادامه تی دستگاه سطح را به طور کامل خشک می‌کند. بدین ترتیب سطحی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و رطوبت را خواهید داشت.

در نهایت پس از استفاده از اسکرابر، لازم است مخزن، برس و تی آن را تمیز کنید تا دستگاه سالم‌تر بماند و البته برای استفاده بعدی آماده باشد. اگر دستگاه شما باطری‌دار است لازم است شارژ دستگاه را چک کنید و در صورت نیاز آن را فول شارژ کنید.

خرید اسکرابر فرنام صنعت

استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مثل اسکرابرها و زمین‌شوی‌های برقی برای نظافت سطوح مختلف سیار کارآمد است. این دستگاه‌ها نظافت را آسان می‌کند و هزینه خدمات مجموعه‌ها را کاهش می‌دهد. اسکرابرها به عنوان یک راه‌حل مناسب برای پاک کردن لکه‌های چربی و سخت از سطوح مختلف باشد. استفاده از ماشین‌های نظافت صنعتی مثل اسکرابر و کفشی برقی برای نظافت سطوح به شرطی که به طور صحیح و اصولی آن را انجام دهید، در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند و کیفیت مطلوب و بسیار خوبی را به شما ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و خرید اسکرابر با شرکت فرنام صنعت تماس بگیرید و مشاوره رایگان از کارشناسان فروش این مجموعه دریافت کنید. شرکت فرنام صنعت ارائه دهنده انواع دستگاه‌های نظافت صنعتی در ایران از مشاوره تا تست دستگاه در محل در خدمت شماست.

برای مشاوره خرید و بازدید رایگان از مجموعه شما
با ما در ارتباط باشید
دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش