7 راه حل مهم برای افزایش طول عمر جاروبرقی

نگهداری جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی ها متناسب با هر نیاز و نوع محیط متفاوت هستند. تصور بسیاری از افراد این است که نظافت یک محیط صنعتی با یک جاروبرقی تجاری ساده امکان پذیر است؛ در حالی که چنین عملی باعث می شود که فیلتر را در فواصل زمانی کوتاه تعویض نمود و یا حتی کل دستگاه را چندین بار در سال نظافت نمود. بدیهی است در هنگام خرید یک جاروبرقی صنعتی با کیفیت، علاوه بر کاربرد و اندازه دستگاه، استحکام آن بسیار مهم می باشد. اما راهکارهایی نیز وجود دارد که موجب افزایش طول عمر دستگاه می گردد.جاروبرقی ها متناسب با هر نیاز و نوع محیط متفاوت هستند. تصور بسیاری از افراد این است که نظافت یک محیط صنعتی با یک جاروبرقی تجاری ساده امکان پذیر است؛ در حالی که چنین عملی باعث می شود که فیلتر را در فواصل زمانی کوتاه تعویض نمود و یا حتی کل دستگاه را چندین بار در سال نظافت نمود. بدیهی است در هنگام خرید یک جاروبرقی صنعتی با کیفیت، علاوه بر کاربرد و اندازه دستگاه، استحکام آن بسیار مهم می باشد. اما راهکارهایی نیز وجود دارد که موجب افزایش طول عمر دستگاه می گردد.

 

روش های نگهداری از جاروبرقی صنعتی

در این جا چند راهنما وجود دارد که به افزایش طول عمر جارو برقی صنعتی کمک می نماید. در صورت رعایت این نکات علاوه بر افزایش کارایی دستگاه، طول عمر آن نیز افزایش می آید و احتمال خطرات و آسیب های وارد شده به دستگاه به حداقل مقدار کاهش می یابد.

1- دقت در انتخاب جاروبرقی

باید جاروبرقی متناسب با هر محیط انتخاب گردد و این تصور اشتباهی است که می توان یک محیط صنعتی را با یک جاروبرقی ساده نظافت نمود. عدم انتخاب درست دستگاه، موجب بروز مشکلاتی برای جاروبرقی می گردد. به طور مثال برای جمع آوری مایعات باید از دستگاه های مناسب با این عمل استفاده نمود.

2- نگهداری دستگاه در یک مکان امن

روش های نگهداری و انتخاب جاروبرقی صنعتیبه این دلیل که جاروبرقی صنعتی در کارخانه استفاده می شود، بهتر از نظافت شده و در یک مکان و امن و تمیز نگهداری شود. حتی متناسب با محیط نیز می توان جاروبرقی را در یک پوشش محافظتی قرار داد.

3- خالی کردن مخزن جاروبرقی به طور منظم

تجمع مواد مختلف علاوه بر این که می تواند به دستگاه آسیب برساند، موجب کاهش کارایی آن شده و احتمال خطر انفجار یا آتش سوزی را نیز بالا می برد.

4- استفاده از لوازم جانبی متناسب با جاروبرقی و محیط

جاروبرقی Mastervac متناسب با هر نیاز دارای فیلتر مخصوصی می باشد. انتخاب نادرست فیلتر و یا لوازم جانبی مختلف می تواند موجب به خطر افتادم جاروبرقی گردد.

5- نظافت منظم فیلتر

انتخاب مکنده صنعتی مناسبگرچه فیلتر جاروبرقی های این شرکت کارایی کافی را دارند و دارای گواهینامه هایی هستند که کیفیت آن ها را تضمین می نماید (MONEX، HEPA، Class M, L)، در هنگامی از پر از گرد و خاک هستند هیچ کارایی ندارند. نظافت فیلتر در دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است. برخی دارای اهرم دستی هستند که باعث ایجاد لرزش در فیلتر شده و گرد و خاک آن گرفته می شود، برخی نیز دارای سیستم پنوماتیک هستند که موجب نظافت خودکار فیلتر می گردد.

6- جایگزین نمودن تجهیزات ساییده شده

متناسب با نیاز و میزان استفاده، برخی از تجهیزات بیش از سایرین مورد استفاده قرار گرفته و ساییده می شوند. تجهیزات فرسوده مانند فلیتر، نازل، خرطومی، سری ها و سایر لوازم ممکن است اثربخشی و یکپارچگی جاروبرقی را به خطر بیندازند که باید سریعا تعویض گردند.

7- استفاده درست و به جا از جاروبرقی صنعتی

به نظر می رسد جاروبرقی صنعتی به دلیل قدرت بالایی که دارد در هر شرایطی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما این کار بسیار اشتباه است و در دراز مدت، موجب صدمه به دستگاه می گردد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش