8 راهکار مهم برای استفاده بهینه‌تر از زمین شوی برقی

اگر شما در استفاده از دستگاه زمین شوی برقی با چالش روبرو هستید و می‌خواهید به صورت حرفه‌ای به امر نظافت محیط خود بپردازید، راهکارهایی وجود دارد که شناخت آن به شما کمک می‌کند تا چالش‌های نظافت صنعتی پیش رو را پشت‌سر بگذارید. این چالش‌ها صرفا با داشتن تجهیزات حرفه‌ای نظافت صنعتی مثل اسکرابر قابل انجام نیست بلکه باید با دانستن و انجام یکسری کارها، سطح کیفی نظافت محیط خود را ارتقا بخشید.

این راهکارها ساده اما ضروری هستند. به شما کمک می‌کند از حداکثر ظرفت ماشین زمین شوی برقی خود بهره‌برداری کنید. البته دانستن این نکات به باعث می‌شود دستگاه اسکرابر شما طول عمر بیشتری هم داشته باشد.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این پست شما را با راهکارهای حرفه‌ای نظافتی با دستگاه اسکرابر آشنا کنیم.

این 8 راهکار شما چه مواردی است؟

  1. راهکار نظافت با اولیه با برس دستگاه
  2. به یاد داشته باشید که کف را تمیز کنید
  3. نگهداری مناسب ماشین خشک کن
  4. بیش از حد سریع نرید
  5. هنگامی که ماشین در حال کار است، به موجبات دستگاه توجه کنید
  6. به محلول تمیزکاری توجه کنید
  7. برس‌ها را تنظیم کنید
  8. شیب مکنده را تنظیم کنید

1) راهکار نظافت با اولیه با برس دستگاه

اگر زمین به شدن کثیف است و آلودگی زیادی دارد بهترین راهکار این است که تی دستگاه را از زمین جدا کنید و با برس دستگاه به همراه آب و مواد شونده محل‌های مورد نظر را شستشو دهید و در نهایت تی دستگاه را پایین بیاورید تا آب و آلودگی‌های سطح توسط تی و مکنده آن جمع‌آوری شود. به این نکته توجه کنید که از مکنده و خشک کن دستگاه به عنوان جاروب استفاده نکنید چرا که این سیستم برای جمع‌آوری آب موجود در مخزن خود طراحی شده نه برای جمع‌آوری آب‌های اضافه.

2) تمیز بودن سطح از ذرات درشت

قبل از شروع کار با زمین‌شوی برقی، سطح زمین را از نوع آلودگی ارزیابی کنید. اگر ذرات جامد وجود داشته باشد حتما ابتدا این ذرات را از سطح زمین جمع‌آوری کنید.، در غیر این صورت این آلودگی‌ها ممکن است در مکنده گیر کند و موجب اختلال در عملکرد سیستم مکش و خشک‌کننده شود.

3) از دستگاه اسکرابر به خوبی نگهداری کنید

برای افزایش عمر دستگاه و کاهش خرابی لازم است تا به درستی از دستگاه نگهداری کنید و به طور منظم سرویس‌های دستگاه را انجام دهید. روش استفاده صحیح از دستگاه در حین انجام کار، قبل و بعد از انجام را به اپراتور دستگاه به درستی آموزش دهید و از انجام دقیق آن مطلع باشید. به یاد داشته باشید که همیشه فقط به تکنسین‌های حرفه‌ای و مجاز برای نگهداری استثنایی اعتماد کنید.

4) بیش از حد دستگاه را سریع حرکت ندهید

اسکرابرها، به خصوص مدل‌های خودکار و باسرنشین می‌توانند سرعت‌های قابل توجهی داشته باشند. اگر در مناطق بزرگ، با آلودگی بالا کار کنید، توصیه می‌کنیم که بیش از حد سریع با دستگاه حرکت نکنید. استفاده از ماشین خشک کن سطح با سرعت معتدل، کمی زمان کار را افزایش می‌دهد، اما به شما اطمینان می‌دهد تا نظافت سطح و خشک کردن آن را به نحوه احسن انجام دهد.

5) پس از انجام کار برس دستگاه بالا قرار دهید

پس از اتمام کار با دستگاه، خصوصا زمانی که قرار است مدتی دستگاه کار نکند، حتما برس دستگاه‌ها را به سمت بالا بیاورید تا از زمین فاصله داشته باشد و فشار و وزن دستگاه روی برس‌ها نیوفتد. با این کار از خم شدگی و کیفیت برس‌ها جلوگیری می‌شود و عمر برس دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

6) بیش از حد از مواد شوینده استفاده نکنید

غلظت مواد شونده نباید بسیار زیاد باشد، این کار می‌تواند به کیفیت نظافت شما آسیب بزند. همیشه دستورالعمل‌های شرکت سازنده را رعایت کنید تا به نتایج تمیزکاری خوبی برسید.

7) برس‌ها را نتظیم کنید

بسیاری از افراد این مورد را نمی‌دانند که برس دستگاه‌های زمین شوی قابل تنظیم است. این موضوع برای اسکرابرهای دستی که موتور جلورنده ندارند بسیار حائز اهمیت است… چرا که تنظیم درست برس می‌تواند حرکت دستگاه را برای شما آسان‌تر کند.

8) خیس کردن سطح قبل از شروع نظافت

برخی از دستگاه‌های اسکرابر قابلیت پاشش آب برو روی سطح قبل از عملیات شستشو و خشک کردن را دارند که کمک بسیار زیادی به نظافت هرچه بهتر سطوح شما می‌کند. اما در دستگاه‌هایی که این قابلیت را ندارند، پیشنهاد می‌کنیم به صورت دستی اینکار را انجام دهید تا عملیات نظافت به بهترین حالت انجام شود.

در نهایت همیشه دستورالعمل‌های شرکت سازنده دستگاه کف شوی برقی خود را به عنوان یک اصل مهم درنظر بگیرید. مطمئن باشید رعایت نکات گفته شده در دفترچه دستگاه و کارشناس آن مجموعه بهترین و حرفه‌ای‌ترین  کنید و از تجربه و راهنمایی حرفه‌ایان تمیزکاری استفاده کنید تا به بهترین نتیجه دست یابید.

برای مشاوره خرید و بازدید رایگان از مجموعه شما
با ما در ارتباط باشید
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش