انوع لوازم جانبی متداول شوینده فشار قوی

شوینده فشار قوی

شوینده فشار قوی یکی از کاربردی ترین ابزارهای نظافتی است که به وسیله آب با فشار بالا به شستشوی سطوح گوناگون مانند زمین، دیواره، خودرو و ماشین آلات صنعتی می پردازد. کارواش صنعتی به طور کلی شامل بخش های مختلفی مانند پمپ فشار قوی، شلنگ، لنس و نازل می باشد. اما به منظور بهبود و ارتقا هرچه بیشتر کیفیت و کارایی این شوینده فشار قوی در عملیات نظافت و شستشوی سطوح می توان از لوازم جانبی و تجهیزات دیگر استفاده نمود. در این مقاله به معرفی مختصر برخی از این تجهیزات پرداخته می شود.

 

لوازم جانبی شوینده فشار قوی

تجهیزات جانبی کارواش صنعتیدر دستگاه  واترجت صنعتی ، می توان از تجهیزات جانبی به همراه شلنگ فشار قوی، نازل ها و لنس استفاده نمود. این لوازم جانبی به منظور انجام عملیات های تخصصی و ارتقا کیفیت شستشوی در شرایط خاص و در مقابل آلاینده های مختلف کاربرد دارند. شوینده فشار قوی دارای انواع نازل، لنس، رابط، تفنگی و برس های شستشو به منظور شستشو و نظافت در موقعیت های خاص و مطابق با نیاز مشتری می باشد. هر دستگاه کارواش صنعتی دارای مشخصات ویژه ای است و استفاده از یک تجهیز جانبی خاص منوط به سازگار بودن دستگاه شوینده فشار قوی با آن تجهیز است.

 

نازل های شستشو

واترجت صنعتیاین بخش از واترجت به نحوی آخرین بخش از فرآیند یک دستگاه کارواش صنعتی محسوب می شود. آب فشار قوی از طریق مجرای نازل به بیرون پاشیده می شود. نازل های شستشو دارای انواع گوناگونی هستند که هر نوع به منظور کاربرد در شرایط مختلف طراحی شده است. نازل دوار، به گونه ای طراحی شده اند که آب به صورت دورانی از آن خارجش شده و این امر به افزایش قدرت پاک کنندگی آن می افزاید. نازل های تیغه ای، آب را به صورت مایل و با زاویه مشخص به روی سطوح می پاشد که این نازل بر روی دستگاه شوینده فشار قوی نصب می شود و مناسب برای شستشوی سطوح وسیع مانند بدنه ماشین و زمین است. به منظور ایجاد برش بر روی سطوح گوناگون از نازل های سوزنی استفاده می شود که فشار آب را بر روی یک نقطه متمرکز می کند و نیروی بسیار بالایی را تولید می کند.

 

نازل های خاص

کارواش صنعتیعلاوه بر نازل های شستشو که معرفی شدند، به منظور شستشو در شرایط و کاربرد های خاص، نازل هایی با طراحی های متفاوت ساخته می شوند. این نازل ها دارای انواع گوناگون مانند نازل لوله باز کن، زمین شوی، لجن کش و پاشش مواد شونده هستند. نازل زمین شوی، به طور تخصصی برای حذف و شستشوی آلاینده های سطوح کف زمین و لایه های عمیق میان آن در محیط های صنعتی به کار می رود. نازل لجن کش یکی دیگر از تجهیزات جانبی شوینده فشار قوی است که به منظور مکش گل و لای و لجن موجود در چاه های فاضلاب و استخرها استفاده می گردد. همچنین، جهت حذف آلاینده های درون لوله ها که موجب گرفتگی می شوند می توان از نازل تخصصی لوله بازکن استفاده نمود. نازل پاشش مواد شوینده، ابزاری پرکاربرد جهت پاشش مواد شیمیایی پاک کننده به همراه آب با فشار بالا است که می تواند قدرت پاک کنندگی را به طور چشم گیری افزایش دهد.

 

لنس ها

دستگاه کارواش صنعتیاین قطعه یک رابط میان تفنگی و نازل می باشد که به منظور دسترسی راحت تر به نقاطی که در دسترس نیستند استفاده می شود. لنس انحنادار برای دسترسی به نقاطی که به طور مستقیم قابل دسترس نیستن استفاده می شود. نازل زیرشویی جهت شستشوی سطوح زیر خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. لنس های دوتایی دارای دو مجرای خروجی آب هستند و می توانند در شرایط خاصی جهت تقسیم دلخواه فشار آب به دو جریان کاربرد دارد. همچنین می توان بر روی لنس های شوینده فشار قوی یک برس شستشو نیز نصب کرد که کاربرد آن در شستشوی سطوح بدنه خودرو و درها می باشد. این برس چرخشی دارای برس می باشد و همزمان با پاشش آب بر روی سطوح می چرخد تا حذف آلودگی ها به راحتی انجام پذیرد

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش