دستگاه های اسکرابر خودرویی، دارای چه ویژگی ها و مزایایی هستند؟

کفشوی سرنشین دار

عملیات شستشوی کف، در تمامی محیط های تجاری، صنعتی، اداری، آموزشی و .. دارای اهمیت است. بی توجهی به این امر سطحی آلوده و غیر بهداشتی ایجاد می کند که بر روی سلامت افراد و زیبایی محیط تاثیر گذار است. دستگاه های کفشوی امروزه رایج ترین و کارآمد ترین تجهیزات شستشوی کف در این محیط ها به حساب می آیند. در این بین کف شوی خودرویی، مزایای ویژه ای را بخصوص برای محیط های وسیع فراهم آورده است. در این مقاله مزایا و ویژگی های این نوع اسکرابر ها شرح داده می شود.

 

نحوه هدایت کفشوی خودرویی

هدایت کفشوی خودروییدستگاه های اسکرابر یا کفشوی، تجهیزات کارآمدی جهت شستشوی کف هستند که از نظر نحوه هدایت به دو دسته خودرویی و دستی تقسیم می گردند. در این مقاله سعی داریم تا به ویژگی ها و مزایایی کفشوی خودرویی بپردازیم. برای هدایت این دستگاه ها، کاربر بر روی صندلی آن نشسته و بوسیله فرمان و کلید ها و اهرم های تعبیه شده در بخش جلویی و کناری اسکرابر، محیط را شستشو و نظافت می نماید. عملیات بالا و پایین بردن برس ها و تی دستگاه، میزان پاشش آب، سرعت دستگاه و … با استفاده از این کلید ها و اهرم ها انجام می شود.

 

عملیات شستشوی کف با اسکرابر سرنشین دار

در اسکرابر های خودرویی، برس یا برس های دستگاه به همراه سامانه پاشش آب و محلول شوینده وظیفه جدا نمودن آلودگی ها از سطح را دارند و تی خشک کن نیز به همراه موتور مکش عهده دار جمع نمودن آب و انتقال آن به مخزن آب کثیف را بر عهده دارد. قبل از انجام عملیات بهتر است مخزن آب تمیز پر شده و در پایان نیز مخزن آب کثیف تخلیه و سپس به خوبی شستشو و تمیز شود.

 

منبع تغذیه

اسکرابر سرنشین دارکفشوی خودرویی در بیشتر مدل ها از باتری جهت تامین منبع تغذیه خود بهره می برند. این باتری ها عموما از نوع ژل بوده که طول عمر بالایی داشته و به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد. کاربر یا مسئول دستگاه می بایست هنگام جاسازی باتری های دستگاه و اتصال کابل های آن ، دستورالعمل ها و نکات ایمنی دفترچه راهنما را رعایت نماید. بعد از هر بار استفاده نیز بهتر است باتری به شارژ زده شود تا در عملیات های بعدی وقفه ای در کار ایجاد نکند. میزان شارژ دهی باتری اسکرابر های خودرویی در مدل های مختلف متفاوت بوده اما معمولا بین 3 تا 4 ساعت می باشد.

 

ابعاد دستگاه

مدل های مختلف کف شوی سرنشین دار، در ابعاد متفاوتی تولید شده اند. دستگاه های کوچک با پهنای شستشوی کم و عموما تک برس، برای شستشوی محیط های کم وسعت و یا محیط هایی با ورودی ها و راهروهای کم عرض مناسب اند. کفشوی های بزرگ با پهنای شستشوی عریض، مخازن آب بزرگ و تی پهن نیز در محیط های وسیع مانند سوله های بزرگ صنعتی، صحن اماکن مذهبی و مراکز تجاری و فروشگاهی بکار می آیند.

 

کاربری و آموزش عملکرد

اسکرابر صنعتییکی از ویژگی های مهم و مثبت کفشوی خودرویی، سهولت کاربری و طراحی کاربر پسند است. در حین عملیات شستشو، کاربر بر روی صندلی دستگاه می نشیند و تا اتمام شارژ باتری نیز دچار خستگی چندانی نمی شود. آموزش عملکرد های دستگاه و نکات ایمنی جلوگیری از خطرات احتمالی نیز ساده بوده و کاربر با مطالعه دفترچه راهنما و کمک گرفتن از متخصصین فنی شرکت ارائه دهنده دستگاه یا کاربران آموزش دیده می تواند در یک مدت زمان کم، به دستگاه مسلط شود.

 

مصرف آب و مواد شوینده

با توجه به چرخش برس های دستگاه و تماس کامل آن ها با زمین، رفع آلودگی های سطحی و نه چندان عمیق تنها با استفاده از پاشش آب امکان پذیر است. بنابراین این دستگاه ها نیاز به مصرف مواد شوینده را کاهش می دهند. از طرف دیگر، مصرف آب این دستگاه ها نسبت به روش های دستی کم تر است. بنابراین کفشوی خودرویی کاملا سازگار با محیط زیست طراحی شده است.

 

خشک کردن سطح

کفشوی سرنشین داراز قابلیت های مهم کفشور خودرویی، خشک کردن سطح زمین و مهیا ساختن آن برای استفاده می باشد. این امر بوسیله تی خشک کن عریض و موتور مکنده قوی این دستگاه انجام می شود. تی دستگاه، آب آلوده را به خوبی از اطراف جمع می نماید و موتور مکش از طریق یک شلنگ و با قدرت بالا آن ها را به داخل مخزن آب کثیف انتقال می دهد.

 

بهره وری

در مجموع باید گفت، اسکرابر خودرویی قادر است فضاهای وسیع را به سرعت و بدون کم ترین خستگی برای کاربر آن تمیز نماید. در نتیجه کاربر ها زمان کم تری به امور نظافتی پرداخته و می توانند وقت بیشتری را به امور دیگر اختصاص دهند. بنابراین کفشوی خودرویی دارای بهره وری بالایی می باشد.

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش