مزایای استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در شستشوی نمای ساختمان های مسکونی

از بین بردن جلبک با واترجت صنعتی

شستشو و نظافت و حذف آلاینده ها از محیط کار و زندگی همواره از اهمیت بالایی بر خوردار بوده است. یکی از بخش هایی که همواره در معرض اننواع آلودگی ها قرار داشته و شستشو و نظافت آن دشوار می باشد و از همین رو مورد غفلت و کم توجه ای قرار می گیرد، شستشو و نظافت سطوح نمای ساختمان های اداری و مسکونی می باشد. این سطوح به واسطه تماس مستقیم با فضای بیرون و مجاورت مستمر و پیوسته با فضولات پرندگان، بقایای حشرات و نزولات جوی، بسیار آلوده و کثیف شده و از این رو نیاز مند رسیدگی و نظافت می باشند. اما با توجه به مساحت بالا و مرفع بودن نمای ساختمان ها استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت برای شستشو و نظافت این سطوح بسیار پر خطر و هزینه بر می باشد. یکی از راهکار های مناسب برای شستشو و نظافت نمای ساختمان استفاده از دستگاه کارواش صنعتی می باشد.

 

اهمیت شستشو و نظافت نمای ساختمان ها

شستشوی نمای ساختمان با واترجت صنعتینمای ساختمان ها به عنوان اولین بخش هر ساختمانی می باشد که در نظر مراجعه کنندگان جلب نظر می نماید. مسلما سطوح آلوده و کثیف نمای ساختمان ها می تواند آثار نامطلوبی بر روی مخاطبان داشته باشد. با توجه به اینکه چگونگی رسیدگی به امورات و نحوه رسیدگی به نظافت همواره به عنوان معیاری برای سنجش میزان توانمندی صاحبان و مدیران ساختمان ها در نظر گرفته می شود، شستشو و نظافت نمای ساختمان نیز همانند رسیدگی به امور نظافت داخلی از اهمیت ویژه ای بر خوردار می باشد. ضمن اینکه ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی سطوح نمای ساختمان علاوه بر کاهش جلوه های بصری ساختمان می توان به واسطه خاصیت اسیدی آلاینده ها و تحت تابش مستقیم نور خورشید، خسارات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر روی سطوح نما وارد نموده و در نتیجه هزینه های هنگفتی را بر دوش صاحبان و مدیران مجموعه ها تحمیل نماید.

 

ساز و کار دستگاه واترجت صنعتی

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتیواترجت صنعتی یا کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی از روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد که با استفاده از پاشش آب پر فشار موجب حذف آلاینده ها می گردد. این دستگاه ها به منظور افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه، مجهز به پمپ فشار قوی می باشد. آب وارد شده به داخل پمپ، پس از افزایش فشار از طریق شیلنگ فشار قوی، لنس و نازل به سمت سطوح هدف پاشش می گردد. دو فاکتور مهم در دستگاه های کارواش صنعتی عبارتند از: فشار پاشش و دبی پاشش. هر چه فشار پاشش دستگاه بیشتر باشد توان دستگاه کارواش صنعتی در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر شده و هر چه دبی پاشش بیشتر باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت افزایش می یابد.

 

مزایای استفاده از دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتیشستشو و نظافت سطوح نمای ساختمان با استفاده از شیوه های متداول و سنتی ضمن اینکه بسیار زمان بر می باشد، به هزینه بالایی برای نصب دار بست نیز نیاز دارد. علاوه بر این تعداد بالای نیروی خدماتی و به تبع آن تحمیل هزینه های نیروی خدماتی در کنار مخاطرات پیش رو در استفاده از شیوه های سنتی نظافت هر فردی را ایجاد می کند که از دستگاه های کارواش صنعتی یا همان واترجت صنعتی برای شستشو و نظافت نمای ساختمان استفاده نماید. دستگاه های کارواش صنعتی به واسطه استفاده از سامانه های مکانیزه در مقایسه با شیوه های سنتی سرعت بالایی داشته و از این رو زمان لازم برای نظافت را کاهش می دهند. همچنین قابلیت تجهیز به لنس های بلند و تلسکوپی امکان دسترسی به بخش های دور از دسترس را به راحتی از روی سطح زمین برای کاربر فراهم نموده و از این رو ضامن نظافتی ایمن می باشد. همچنین سرعت عمل بالای دستگاه های کارواش صنعتی موجب کاهش قابل ملاحظه در تعداد نیروی خدماتی و به تبع آن کاهش هزینه ها می گردد. افزایش کیفیت شستشو و نظافت از دیگر مزایای استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی می باشد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش