کاربرد موثر واترجت در صنایع کشاورزی و دام پروری

شستن ماشین آلات با کارواش صنعتی

کشاورزی تشکیل دهنده اساس زندگی همه انسان ها در سرتاسر دنیا بوده و از همین رو کیفیت و کارایی ماشین آلات و ابزارهای به کار گرفته شده در این فعالیت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. به منظور تولید مواد غذایی تمیز و با کیفیت باید ماشین آلات و دیگر تجهیزات به طور مرتب تمیز شوند و آلودگی های باقی مانده در سطوحی که با مواد اولیه تماس دارند، از میان برداشته شوند. قوانین و مقررات دقیق بهداشتی وضع شده مربوط به تولید مواد غذایی حاکی از اهمیت بالای پاکیزگی در صنایع کشاورزی و هم چنین پرورش و دام و طیور خواهد بود. در این شرایط بهره مندی از تکنولوژی جریان آب فشار قوی یعنی واترجت می تواند یک پاسخ گوی مناسب برای نیازهای نظافتی باشد.

 

نظافت ماشین آلات، انبارها و سیلوها با واترجت

دستگاه های واترجت صنعتی یا شوینده های فشار قوی ابزارهای کارآمد و انعطاف پذیری هستند که در محیط های مختلف کاربردهای گوناگونی را ارائه می دهند. ماشین آلات کشاورزی، سیلوها و انبارهای ذخیره سازی مواد اولیه و محصول نهایی به وسیله واتر جت های صنعتی قابل شستشو خواهند بود. این دستگاه از قابلیت تنظیم فشار و تغییر نازل برخوردار هستند و از همین رو برای شستشوی ماشین آلات مختلف با شدت آلودگی های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

 

شستشو و ضد عفونی کردن محیط در صنایع دام و طیور

شوینده های فشار قوی نه تنها نتایج بسیار مطلوبی در پاک سازی سطوح بر جای می گذارد بلکه سبب حفظ ارزش سطوح می گردد و به سطح آسیبی وارد نمی کند. تمیز نمودن ماشین آلات کشاورزی و انبارها هر دو دارای اهمیت فراوان هستند و مهم تر از آن محیط های پرورش دام و طیور نیز همواره به شستشوی عمیق و ضد عفونی شدن نیاز دارند. به دلیل حفظ سلامت دام ها و محصولات، محیط باید به شیوه ای کاملاً مطمئن تمیز گردد. دستگاه های واترجت صنعتی فرآیند شستشو را با استفاده از آب تمیز به انجام می رسانند و بنابراین برای این منظور ابزارهای ایده آلی به شمار می آیند. به این ترتیب علاوه بر این که نگرانی های مربوط به حفاظت از محیط زیست از بین می رود، نکات بهداشتی حیوانات را نیز در بر می گیرد.

 

 

ایجاد تفاوت در شستشو با واترجت صنعتی

هنگامی که درباره فرآیند تمیز نمودن مناطق کشاورزی و ماشین آلات وابسته به آن صحبت به میان می آید، هیچ جایگزین واقعی برای دستگاه جت واش وجود نخواهد داشت. شستشو با شیلنگ های معمولی و یا حتی استفاده از برس های فلزی نمی تواند همان نتیجه حاصل از جریان پر فشار آب را داشته باشد. از طرف دیگر راحتی کاربرد واترجت و صرفه جویی در زمان از مزیت های بزرگ این دستگاه ها بوده که بدون تردید مورد توجه صاحبان صنایع و کاربران قرار دارد. در صورت به کارگیری از واترجت های صنعتی آب گرم آلودگی ها به ویژه آلاینده های چرب به خوبی حذف شده و به دلیل حرارت بالای آب امکان کشتن باکتری ها در محیط فراهم می شود و این یک روش کاملاً مدرن و کارآمد در صنایع کشاورزی و دام پروری می باشد.

 

 

 

کاربرد کارواش صنعتی برای شستشوی انواع سطوح هموار و ناهموار

انواع دستگاه ها و ماشین آلات ساخته شده برای کشاورزی مکانیزه در اثر تماس با خاک و دیگر مواد آلوده می شوند و باقی ماندن این آلاینده ها در خلل و فرج و بخش های دارای محدودیت دسترسی، افت کارایی دستگاه ها و هم چنین تنزل کیفیت محصولات را به همراه دارد. تنها شیوه مناسب برای نظافت بخش های دور از دسترس کلیه ماشین آلات شوینده فشار قوی دارای عملکرد مؤثر بوده و با اصابت به نقطه مورد نظر تمامی آلاینده های سخت و قدیمی را جدا می سازد. از طرف دیگر سطح زمین و دیوارها در انبارها، سیلوها و محیط های نگه داری از دام به وسیله واتر جت صنعتی قابل شستشو هستند.

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش