همه چیز در مورد تی مکش دستگاه اسکرابر

تی مکش اسکرابر

دستگاه اسکرابر از جمله پر کاربرد ترین تجهیزات نظافتی جهت شستشوی سطوح کف به حساب می آید. این دستگاه با بهره مندی از سامانه پاشش آب و برس های خود ، آلودگی ها را از سطح جدا می نماید. یکی از بخش های مهم کف شوی ، سامانه خشک کن می باشد. این سامانه به کمک تی مکش آب آلوده را جمع آوری نموده تا در نهایت این آلودگی ها از طریق موتور مکنده به داخل مخزن آب کثیف انتقال یابند. در این مقاله قصد داریم تا به طور به تمامی موارد مربوط به تی خشک کن کفشوی بپردازیم.

اهمیت بخش تی مکنده کف شوی

دستگاه کفشوییکی از بخش های مهم دستگاه کف شور تی مکنده آن می باشد که اغلب در انتهای دستگاه تعبیه شده است. تی مکش با تجهیز به دو لبه لاستیک تی ، آب آلوده را از روی زمین جمع آوری می نماید. در نتیجه سطح لغزنده باقی مانده و ایمنی افراد در حال تردد تضمین می گردد. البته اگر لاستیک تی به خوبی انتخاب نشود و لبه های آن دچار فرسودگی شده باشد ، آب و آلودگی ها به خوبی از سطح جمع نشده و در نتیجه با تردد افراد ، عملیات شستشو اثربخشی خود را نخواهد داشت.

 

 

نصب و تنظیم تی مکش اسکرابر

تی مکش اسکرابر ، در ابتدای خریداری دستگاه می بایست با توجه به دستورالعمل های مربوطه به دستگاه متصل شود. برای انجام اینکار می بایست تی را در داخل گیرنده آن در پشت دستگاه قرار داد و به کمک اهرم های بسته شونده ، تی را محکم کرد. برای فعال کردن تی خشک کن کاربر کافیست آنرا به کمک یک اهرم پایین بیاورد. میزان فشار وارده از طرف تی بر روی سطح در بعضی از مدل های کف شوی به کمک یک پیچ ستاره ای تنظیم می شود. برای حرکت رو به عقب کفشوی های خودرویی نیاز است تا تی مکش دوباره به بالا انتقال یابد.

مشخصات ظاهری و فیزیکی تی مکش

تی مکش اسکرابر صنعتیتی مکش دارای پهنایی با عرض کمی بیشتر از عرض دستگاه می باشد. عریض بودن تی در نگاه اول می تواند موجب افزایش سرعت خشک شدن شود درحالیکه ممکن است بخش تی از معابر و راهرو ها عبور نکند. بنابراین در انتخاب اسکرابر صنعتی حتما می بایست امکان رد شدن دستگاه از راهرو ها و ورودی ها در نظر گرفته شود. با توجه به احتمال برخورد تی با موانع مختلف ، حفاظ و اتصالات تی می بایست دارای مقاومت بالایی باشند. لاستیک های تی اسکرابر که وظیفه جمع نمودن آب را بر عهده دارند نیز باید در برابر آسیب هایی چون سایش بر روی سطح و مواد شیمیایی مقاوم باشند. تی مکنده دارای دو لاستیک یا تیغه است که هر کدام دارای دو لبه هستند. در صورت فرسوده شدن لبه های یک طرف می توان آنرا برعکس و دوباره از همان لاستیک استفاده کرد. هندسه و شکل نکته مهم دیگری در مورد مشخصات ظاهری تی مکنده می باشد. شکل تی باید به گونه ای طراحی شده باشد که آب را به خوبی از اطراف جمع نماید. بنابراین تی های قوسی یا U شکل بهترین عملکرد را داشته و از توانایی به مراتب بالاتری نسبت به مدل های V شکل برخوردارند.

 

انواع مختلف لاستیک تی

انواع مختلف لاستیک تی اسکرابرلاستیک های تی در جنس های مختلف پلی اورتان ، لیناتکس یا لاستیک صمغی موجود است. نمونه های پلی یورتانی بهترین کیفیت را داشته و در برابر روغن، مواد شیمایی و دمای خیلی کم تا حدود 30- درجه یا خیلی زیاد تا حدود 70 درجه مقاوم هستند. لاستیک های لیناتکس از نظر اقتصادی به صرفه هستند. این نوع لاستیک ها دارای انعطاف پذیری بالایی بوده و در برابر سایش مقاوم است. اما لیناتکس ( با 95 درصد لاستیک طبیعی) در برابر روغن مقاوم نیست. لاستیک صمغی نیز برای نظافت سطوح کم تردد مناسب بوده و از دیگر انواع لاستیک ها سریع تر عمل می کنند.

 

نگهداری از تی مکش کف شوی

تی مکش اسکرابر در اثر تماس با سطح زمین ، به آلودگی های ریزی دچار می شود. این ذرات ریز در حین حرکت دستگاه به دنبال تی آمده و می توانند سبب خط و خش بر روی کفپوش شوند. همچنین وجود آلودگی بر روی تی سبب جمع آوری نا مناسب آب و آلودگی ها می گردد. در نتیجه بهتر است کاربر دستگاه زمین شوی بعد از هر بار استفاده ، تی مکش را با یک دستمال تمیز نماید. در صورت فرسودگی لاستیک تی در گذشت زمان ، می بایست لاستیک را برعکس یا تعویض نمود تا عملکرد مکش دچار اختلال نگردد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش