همه چیز درباره دستگاه واترجت صنعتی

نتایج حاصل از شستشو با دستگاه واترجت صنعتی بسیار چشمگیر و خیره کننده می باشد و با استفاده از این وسیله تقریباً تمامی سطوح موجود در فضاهای باز و بسیاری از سطوح در فضاهای بسته قابل شستشو خواهد بود. انواع دستگاه های واترجت یعنی مدل های الکتریکی و دیزلی دارای پمپی هستند که جریان آب فشار قوی تولید می کند و هر چه میزان فشار ایجاد شده بیشتر باشد به منظور انجام فرآیندهای سخت تر به کار می رود. مدل های سبک تر نیز جهت شستشوهای سبک در رده های خانگی و تجاری بسیار مناسب هستند. واترجت هایی که موتور دیزلی و یا بنزینی دارند در محیط هایی که به برق دسترسی ندارند به کار می روند.

شوینده فشار قوی جهت انجام چه اموری به کار می رود؟

با استفاده از دستگاه واتر جت صنعتی ساده ترین تا دشوارترین عملیات ها را به انجام می رساند که برخی از آن ها عبارت اند از:

شستشوی خودرو

شستشوی محوطه

شستشوی نمای ساختمان، حیاط، حصارهای چوبی، پیاده رو، نیمکت و …

شستشوی سطوح بتنی

حذف رنگ های فرسوده

حذف آلودگی های چرب و روغنی

و …

استفاده و نگه داری از واترجت صنعتی

در هنگام به کار گیری دستگاه های شوینده فشار قوی لازم است نکات و اصولی رعایت گردد تا علاوه بر حفظ ایمنی کاربر واتر جت به بهترین سطح از کارایی خود برسد. به منظور جلوگیری از ایجاد آسیب به دستگاه توجه به تنظیمات صحیح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و این امر در ارتباط با خاموش کردن و نگه داری از دستگاه نیز صدق می کند.

مراحل آماده سازی واترجت صنعتی

اتصال شلنگ آب به دستگاه

اتصال شلنگ فشار قوی به دستگاه و هم چنین به دسته تفنگی

روشن نمودن منبع آب به تنهایی

فشردن ماشه تفنگی به مدت 20 الی 30 ثانیه جهت از بین رفتن حباب های هوا و ایجاد جریان پیوسته آب

روشن نمودن دستگاه

مراحل پایان دادن به کار واترجت صنعتی

خاموش نمودن دستگاه

بستن منبع آب

فشردن زبانه تفنگی به منظور تخلیه آب باقی مانده در شلنگ فشار قوی

جدا سازی شلنگ منبع آب

انجام تمامی مراحل راه اندازی و خاموش نمودن دستگاه هر چند ساده به نظر می رسند اما با رعایت آن ها می توان به طول عمر بالای دستگاه و عملکرد بهینه آن دست یافت.

ویژگی های واترجت صنعتی آب گرم

شوینده های فشار قوی یا کارواش صنعتی در انواع آب سرد و آب گرم طراحی و تولید شده اند که برای شستشوهای سطحی و عمیق مناسب هستند. برتری آب گرم به آب سرد به روشنی قابل مشاهده می باشد و قدرت پاک کنندگی آب گرم بیشتر از آب سرد است، بنابراین برای از بین بردن آلودگی های عمیق تر مانند آلودگی های چرب و روغنی به کارگیری دستگاه شوینده فشار قوی آب گرم انتخابی مناسب تر و معقول تر خواهد بود. دستگاه های واتر جت صنعتی آب گرم مجهز به گرمکنی هستند که با دریافت جریان آب با دمای معمولی سبب افزایش دمای آن می گردد و هنگامی که آب گرم به سطح مورد نظر پاشش می شود، آلودگی ها با قدرت بیشتری از سطح جدا خواهند شد.

 

تاثیر نازل بر فرآیند شستشو

جریان آب فشار قوی تولید شده توسط پمپ واتر جت صنعتی از طریق شلنگ و لنس هدایت شده و در نهایت از طریق نازل پاشش می گردد. نازل های دارای انواع گوناگونی هستند که هر یک برای فعالیت های منحصر به فردی مناسب می باشند. نازل تخت برای شستشوی انواع سطوح به کار می رود، نازل دوار یا توربو، نازلی است که دارای حرکت چرخشی بوده و جهت جدا سازی آلودگی های سخت تر و عمیق تر مورد استفاده قرار می گیرد. انواع دیگر نازل ها نیز طراحی و به بازار ارائه شده اند و کاربران متناسب با نوع عملیات نازل مورد نظر را انتخاب می نمایند.

 

لینک های مفید:

واترجت : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش