استفاده از اسکرابر صنعتی در محیط های مختلف

تمیزی سطوح کف در هر محیطی اعم از خانگی ، تجاری ، صنعتی و .. اهمیت دارد. سطل آب ، اسفنج و تی ، ساده ترین ابزار ها برای شستشوی کف به حساب می آیند. راه کار جدید جهت انجام این امور ، استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی می باشد که موجب سرعت بخشی به عملیات شده و نظافت را در محیط های وسیع ساده تر نموده است. این دستگاه بوسیله سامانه برس زنی و پاشش آب ، آلودگی ها را بصورت مکانیزه و بدون دخالت دست ، از سطح جدا می کند. در این مقاله به اثربخشی کفشوی در تمیزی و پاکیزگی محیط های مختلف و مزایای این دستگاه بر هر کدام از آن ها پرداخته می شود.

مزایای استفاده از کفشوی صنعتی

کفشوی صنعتینظافت و شستشوی سطوح کف در محیط های مختلف صنعتی ، تجاری و .. تنها به منظور حفظ تمیزی و پاکیزگی محیط انجام نمی شود. جلوگیری از حوادث احتمالی ، حفظ استاندارد های بهداشتی محیط و افزایش طول عمر کفپوش نیز با شستشوی سطوح کف تضمین می شود. امروزه بعضی از مراکز صنعتی ، کارخانجات ، فروشگاه ها و مراکز تجاری از مزایای شستشوی مکانیزه سطح بی خبر بوده و صاحبان ان ها ، خرید تجهیزات نظافتی را دور ریختن پول می دانند. در حالیکه اگر از یک ابزار نظافتی با کیفیت استفاده شود ، تمامی مزایای ذکر شده ، بدست می آید. زمین شوی صنعتی بعنوان یکی از متداول ترین دستگاه های نظافتی ، توانسته است به خوبی از پس شستشوی سطوح کف در محیط های مختلف بر بیاید.

کاربرد کف شوی صنعتی در محیط های مختلف

کفشوی صنعتی با شستشو و خشک کردن همزمان سطح و ارائه سرعت و کیفیت بالا ، در بسیاری از محیط ها مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به بعضی از آن ها پرداخته می شود.

نمایشگاه اتومبیل

اسکرابر صنعتی - نمایشگاه اتوموبیلدر نمایشگاه اتومبیل بخش مهمی از کسب و کار باید به تمیزی و نظافت اختصاص داده شود. پاکیزگی سطوح کف در این محیط ها ، موجب جذب مشتری بیشتر شده و سود کسب و کار را افزایش می دهد. با استفاده از دستگاه اسکرابر در نمایشگاه ماشین ، سطوح کف به بهترین وجه تمیز و براق می شود. خشک بودن سطح بلافاصله بعد از پایان عملیات نیز شرایط را برای تردد ایمن مشتری ها و صاحب نمایشگاه فراهم نموده است. جهت شستشوی کف نمایشگاه های کم وسعت با فضای کم بین خودرو ها ، کفشوی دستی کوچک و برای نمایشگاه های وسیع تر، اسکرابر دستی متوسط کاربرد دارد.

صنایع غذایی و داروسازی

بهداشت و تمیزی کف در خطوط تولید ، بسته بندی و حتی اداری صنایع غذایی و دارویی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دستیابی به سطح بالای بهداشت و در نتیجه ارتقای کیفیت محصولات ، دستگاه های اسکرابر گزینه مناسبی برای شستشوی سطوح کف در این محیط ها می باشند. جهت شستشوی کف انبار ها معمولا کفشوی خودرویی یا کفشوی دستی بزرگ با توجه به معابر و راهرو ها و برای شستشوی سطح در محیط تولید و بسته بندی ، کفشوی دستی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مراکز درمانی

اسکرابر مراکز درمانیدر مراکز درمانی ، حفظ بهداشت محیط در سرعت بخشی به فرآیند بهبود بیماران و جلوگیری از بیمار شدن افراد سالم تاثیر گذار است. استفاده از دستگاه کفشو در این مراکز می تواند محیط بهداشتی تری را فراهم کرده و نیاز به نیروی خدماتی را به حداقل برساند. با توجه به خشک شدن سطح در حین عملیات شستشو نیز ، تردد افراد بطور ایمن و بدون انتشار آلودگی انجام می شود. وسعت محیط و عرض راهرو ها تعیین کننده مدل زمین شوی مناسب برای شستشوی کف مراکز درمانی است.

مراکز آموزشی

میزان پاکیزگی سطح مراکز آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها ، به نوع تجهیزات نظافتی مورد استفاده بستگی دارد. لزوم نظافت روزانه و حضور چند ساعته دانش آموزان و دانشجو ها در این محیط ها سبب می شود تا تجهیزات نظافتی با این محدودیت زمانی و محدودیت نیروی کار مطابقت داشته باشند. استفاده از کفشوی صنعتی علاوه بر برآورده ساختن این موارد ، به تمیز ، بهداشتی و ایمن نمودن محیط آموزشی منجر می شود. کاهش مصرف آب و ماده شوینده و بهبود سطح یادگیری دیگر مزایای اسکرابر برای مراکز آموزشی می باشد. با توجه به موانع و راهروهای موجود و وسعت محیط، از کفشو های دستی کوچک یا متوسط می توان استفاده کرد.

رستوران و هتل

کفشوی صنعتیصاحبان رستوران ها و هتل ها به منظور افزایش سطح بهداشت محیط و همچنین افزایش مشتری و مراجعه کننده ، باید اهمیت زیادی به تمیزی بدهند. یک رستوران یا هتل شیک و تمیز با سطح براق ، مطمئنا نظر افراد را به خود جلب خواهد کرد. کفشوی صنعتی قادر است به خوبی از پس عملیات شستشوی سطوح کف در این اماکن بر بیاید و موجب کاهش نیروی خدماتی و افزایش سود دهی کسب و کار شود. توانایی عبور از بین میز ها، مبل ها و دیگر موانع می بایست در انتخاب اسکرابر مناسب برای هتل و رستوران مد نظر قرار گیرد.

مراکز صنعتی و تولیدی

مراکز صنعتی و تولیدی معمولا دارای سوله ها و انبار ها و خطوط تولید وسیعی هستند. رفع آلودگی های سطوح کف این محیط ها ، با توجه به وسعت زیادشان بوسیله اسکرابر های صنعتی امکان پذیر است. این کف شو ها در زمان نیروی خدماتی صرفه جویی نموده و موجب افزایش تمیزی سطوح و در نتیجه افزایش نشاط نیرو های کار می شوند. آلودگی های سخت ، جرم ها، روغن و آلودگی های چسبیده به سطح محیط کاری ، بوسیله این دستگاه ها از بین می روند. مدل های خودرویی اسکرابر با توجه به کارایی بالا تر ، سهولت کاربری و مخازن آب بزرگتر در مراکز تولیدی و صنعتی کاربردی ترند.

مراکز تجاری و فروشگاهی

نظافت فروشگاه با اسکرابرمراکز تجاری و فروشگاهی از پرطرفدار ترین محیط های شهری هستند که در طول روز پذیرای افراد زیادی هستند. در نتیجه می بایست به طور روزانه و حتی چند بار در روز ، سطوح کف آن ها را تمیز نمود. تمیزی این محیط ها موجب جلب مشتری بیشتر و افزایش سطح بهداشت می گردد. دستگاه اسکرابر صنعتی با کاهش مصرف آب و ماده شوینده ، صرفه جویی در هزینه های استخدام نیروی خدماتی ، افزایش سرعت و کیفیت شستشو و کاهش خطرات ناشی از سر خوردن ، کاملا مناسب شستشوی مراکز تجاری و فروشگاهی است. وسعت ، میزان کارایی مد نظر و موانع موجود در محیط تعیین کننده نوع اسکرابر مناسب برای چنین محیط هایی می باشد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش