کاربرد اسکرابر در تامین نظافت پایانه ها

دستگاه اسکرابر صنعتی

پایانه های مسافربری و ایستگاه های راه آهن از جمله مکان های پر ترددی می باشند که همواره با انبوه جمعیت مسافران رو به رو بوده و به واسطه تردد بالا و حضور بعضا بلند مدت افراد مستعد انواع آلودگی ها می باشند. مسلما شستشو و نظافت این محیط ها علاوه بر اینکه جلوه های بصری محیط را افزایش داده و آرامش خاطر مسافران را تضمین می نماید، با فراهم نمودن محیطی تمیز و عاری از آلودگی ضامن سلامت افراد حاضر در محیط نیز می باشد. با توجه به وسعت بالای ترمینال ها و پایانه ها و همچنین تردد بالای افراد در طول ساعات کاری، شستشو و نظافت سطوح کف این محیط ها با استفاده از شیوه های سنتی نظافت بسیار دشوار و زمان بر می باشد. با توجه به شرایط محیطی و هم چنین دشواری های استفاده از شیوه های سنتی تی کشی استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های اسکرابر صنعتی گزینه ای مناسب و ایده آل برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد.چگونگی ساز و کار دستگاه اسکرابر

اسکرابر صنعتی یا کفشور صنعتیاسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد. اسکرابر ها به منظور شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح از سیستم برس زنی و پاشش آب استفاده می نمایند. کفشوی های صنعتی به منظور ارتقا کیفیت شستشو و نظافت مجهز به مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف بوده و به منظور شستشوی آلاینده ها، همواره از پاشش آب تمیز استفاده می نمایند. تجهیز دستگاه های اسکرابر صنعتی به سیستم مکنده و لاستیک تی نصب شده در بخش انتهایی دستگاه، تمامی مایعات الوده ناشی از شستشو را از روی سطوح جمع آوره نموده و سطوحی کاملا خشک و عاری از آلودگی بر جای می گذارد.

ویژگی های دستگاه های کفشور صنعتی

اسکرابر یا کفشور صنعتیهمزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح یکی از بزرگترین و مهم ترین ویژگی های دستگاه های کف شور صنعتی می باشد. سرعت عمل بالای این دستگاه ها در شستشو و نظافت سطوح موجب افزایش سرعت عملیات نظافت شده و در نتیجه فرایند شستشو و نظافت در زمان کوتاه تری پایان می یابد. اسکرابر ها برای شستشو و نظافت سطوح کف از سیستم برس زنی استفاده می نمایند. الیاف برس ها با نفوذ به داخل خلل و فرج کف پوش ها تمامی آلاینده های انباشته در این بخش ها را بیرون کشیده و شستشو می دهند. جمع آوری کامل اب و مایعات الوده ناشی از شستشو مانع از تجمع آلاینده ها در محیط شده و در نتیجه کیفیت شستشو و نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

مزایای استفاده از اسکرابر ها در نظافت پایانه ها

مزایای استفاده از اسکرابربا توجه به اینکه پایانه ها و ایستگاه ها وسعت بالایی دارند، شستشو و نظافت سطوح کف آنها با استفاده از شیوه های سنتی به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد. علاوه بر این شیوه های سنتی نظافت قادر به خشک نمودن سطوح نبوده و تا مادامی که سطوح مرطوب می باشند دسترسی افراد به نقاط شسته شده محدود می گردد. ضمن اینکه مرطوب بودن سطوح با افزایش لغزندگی سطوح احتمال سقوط لغزندگی و در نتیجه سقوط افراد را افزایش می دهند. این در حالیست که همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح کف در اسکرابر ها هیچ گونه محدودیتی در دسترسی افراد به نقاط شسته شده ایجاد نکرده و در نتیجه با یک عبور دستگاه سطوحی تمیز و عاری از آلودگی بر جای می ماند. صرفه جویی در منابع تاب و انرژی از دیگر مزایای استفاده از اسکرابر ها است که موجب سازگاری بالای این دستگاه ها با محیط زیست می گردد. علاوه براین استفاده از سامانه های مکانیزه در اسکرابر ها و سرعت عمل بالای آنها موجب کاهش در تعداد نیروی خدماتی شده و همین امر تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های مرتبط با بخش نظافت و در نتیجه افزایش بهره وری و سود آوری کسب و کار دارد. ارتقا کیفیت شستشو و ممانعت از انتشار و توزیع آلاینده ها به دیگر بخش ها از دیگر مزایای استفاده از کفشوی های صنعتی در نظافت می باشد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش