اقدامات اساسی قبل از استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی

اسکرابر خودرویی

اسکرابر یا کفشوی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح هموار کف به ویژه در فضا های سرپوشیده می باشد. اسکرابر ها با استفاده از سامانه های مکانیزه ای چون سیستم های برس زنی و مکش تمامی آلاینده هایی را که به سطح چسبیده و یا در خلل و فرج و شیار های کفپوش ها نفوذ نموده اند را از سطح جدا نموده و با استفاده از سیستم تی و موتور مکنده نصب شده در دستگاه تمامی آلاینده ها و مایعات آلوده ناشی از شستشو را از محیط حذف می نماید. تجهیز دستگاه های کفشور صنعتی به مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف موجب می شود که در شستشو با دستگاه های کف شوی همواره از آب تمیز استفاده شود که همین امر ارتقا در کیفیت شستشو و نظافت را در پی دارد.

 

مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر

اسکرابر صنعتیبر خلاف شیوه های سنتی و دستی نظافت که با استفاده از ابزار دستی و نیروی اعمال شده توسط کاربر اقدام به شستشو .و حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح می کردند، در شیوه های نوین، به واسطه استفاده از سیستم های مکانیزه و طراحی های مهندسی شده، نیروی اعمال شده بر روی سطوح به منظور شستشو و حذف آلاینده ها کاملا مستقل از نیروی کاربر بوده و از این رو به نحو مطلوب و ارزنده ای آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را بر طرف می نماید. ضمن اینکه دستگاه های اسکرابر صنعتی مجهز به سیستم های برس زنی بوده و الیاف برس دستگاه با نفوذ به داخل خلل و فرج و شیار های موجود در بین کفپوش ها تمامی آلاینده های نفوذ کرده در این بین را بیرون کشیده و نظافت می نماید. در شیوه های سنتی متداول شستشو و نظافت سطوح کف، تنها با رطوبت حاصل از تی انجام شده و در نهایت سطوح مرطوب به منظور خشک شدن نیازمند گذر زمان می باشند در حالیکه در شیوه های مدرن با استفاده از پاشش آب تمیز بر روی برس ها، آلاینده ها را شستشو داده و در نهایت با استفاده از سیستم تی و موتور مکنده نصب شده در بخش انتهایی دستگاه تمامی آلاینده ها به داخل مخزن آب کثیف منتقل می شود. از این رو با یک عبور دستگاه کف شور از روی سطوح نه تنها آلاینده ها حذف می شوند بلکه تمامی مایعات آلوده نیز جمع آوری شده و سطوحی کاملا تمیز و عاری از آلودگی بر جای می ماند.

 

اقدامات اساسی قبل از استفاده از دستگاه کف شوی

زمین شویبه منظور بهره وری حداکثری از دستگاه اسکرابر صنعتی و شستشوی مناسب و ایده آل بهتر است تا پیش از شستشو، موانع و اشیا موجود در محیط همانند میز ها و صندلی ها در صورت قابلیت جا به جایی، جا به جا شده و محیط کاملا خالی از موانع باشد. این کار نه تنها سرعت انجام عملیات شستشو و نظافت را افزایش می دهد بلکه به واسطه ممانعت از برخورد های احتمالی دستگاه با اشیای موجود در محیط، از دستگاه و اجزای داخلی آن محافظت می نماید. علاوه بر این جمع آوری آلاینده ها از روی سطح از دیگر اقدامات ضروری قبل از استفاده از دستگاه های اسکرابر می باشد. با توجه به اینکه آلاینده ها در داخل الیاف برس یا شیار تی لاستیک به دام می افتند نه تنها می توانند به کف پوش ها آسیب برسانند بلکه موجب آسیب دستگاه نیز می شوند. از دیگر موارد اساسی پیش از عملیات شستشو و نظافت سطوح توسط اسکرابر ها، شارژ باتری ها می باشد. با توجه به اینکه نیروی حرکتی و عملیاتی لازم در اسکرابر های باتری دار از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تامین می شود، شارژ کامل باتری دستگاه امکان عملکرد طولانی را برای کاربر فراهم میم نماید. از دیگر موارد مهم قبلا از شروع عملیات می توان به کنترل اتصالات و خرطومی ها اشاره نمود. اتصال دقیق و درست خرطومی ها و شیلنگ های دستگاه تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت شستشو و نظافت دارد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش