اصول ایمنی شستشوی بدنه قایق با واترجت صنعتی

جاروی صنعتی

قایق ها و کشتی ها از جمله تجهیزاتی هستند که بدنه آنها با توجه به تردد در دریا، دچار انواع باکتری و آلودگی می شود. این آلودگی ها علاوه بر ایجاد ظاهر نازیبا می تواند بر روی حرکت قایق تاثیرگذار باشد. بنابراین حذف خزه ها، جلبک ها و دیگر آلودگی های بدنه آن بایستی برطرف شوند. واترجت صنعتی قادر است تا آلودگی ها را از روی بدنه قایق و کشتی از بین ببرد. واترجت صنعتی بواسطه استفاده از آب پر فشار انواع مختلف سطوح و تجهیزات را عاری از آلودگی می نماید. در این مقاله توضیحات بیشتری در مورد کاربرد های واترجت در شستشوی بدنه قایق و کشتی ارائه می شود.

نکات ایمنی شستشوی بدنه قایق

شستشوی قایق با واترجت صنعتیانجام اصولی فرآیند شستشو با دستگاه واترجت صنعتی تاثیر چشمگیری در ایمنی فرآیند و نتیجه آن دارد. نکته اول یادگیری کاربری دستگاه واترجت توسط کاربر است. سپس باید یک برنامه شستشو تنظیم نمود تا دقیقا مشخص شود که فرآیند از چه بخشی آغاز و به چه بخشی ختم می گردد. در حین استفاده از واترجت برقی یا دیزلی باید توجه داشت که عملیات با دقت و به آرامی و بدون شتاب زدگی صورت گیرد. مراقب سیم های برق باشید و همچنین اطمینان حاصل کنید که آب وارد قایق بخصوص بخش های حساس آن نمی شود. در صورت پخش شدن آلودگی های قایق بر روی سطح پای خود، مراقب باشید که از واترجت برای جدا کردن آنها استفاده نکنید!

شستشوی قایق با واترجت

بعد از مهیا کردن قایق، تعیین سبک انجام فرآیند و آموزش دیدن دقیق انجام کار با دستگاه واترجت صنعتی، نوبت به اجرای عملیات می باشد. عملیات شستشوی سطح با واترجت باید از بالا به پایین و در یک عرض مشخص و محدود باشد. سپس عرض های دیگر از بالا به پایین شستشو شوند. کاربر باید گان واترجت را بصورت عمودی بر روی سطح نگه دارد و آنرا به آرامی به طرفین حرکت دهد. برای پوشش دادن سطح بیشتر بدنه قایق بهتر است با نازل های با زاویه بزرگ حدود ۶۰ تا ۹۰ درجه سطح را شستشو داد. با این نازل ها عملیات شستشو سریع تر انجام می گیرد. اگر از محلول شستشو برای حذف آلودگی های عمیق استفاده می شود، ابتدا یک مرحله باید اجازه داد تا این مواد به مدت زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه بر روی سطح بمانند و سپس شستشو شوند. استفاده از برس شستشوی مخصوص واترجت صنعتی نیز می تواند برای حذف حجم زیاد جلبک ها از بدنه قایق موثر باشد. بعد از پایان فرآیند شستشو، باید اجازه داد تا سطح قایق خشک شود.

نکاتی در جهت موثرتر انجام شدن فرآیند

شستشوی قایق با واترجت صنعتیهنگامی که شما از ماده شوینده برای شستن بدنه قایق استفاده می کنید، باید اطمینان یابید که این ماده با دستگاه واترجت سازگاری دارد. در غیر اینصورت می تواند به تجهیزات دستگاه آسیب وارد کند. شستشوی منظم قایق و کشتی نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. برای نگهداری از این وسیله و افزایش طول عمر آن و همچنین حفظ زیبایی کشتی و ارزش مالی آن، تعیین بازه های زمانی منظم برای حذف آلودگی های بدنه اهمیت دارد. البته این موضع به فصل و محل نگهداری قایق بستگی دارد. اما بعنوان یک اصل و قاعده کلی شستشوی بدنه قایق بهتر است بعد از هر بار استفاده از آن یا بصورت هفتگی باشد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش