خرید یا اجاره ماشین آلات مکانیزه نظافتی؟

یک سطح تمیز نشان دهنده یک عملیات حرفه ای است. اگرچه دستگاه های مکانیزه نظافتی مانند اسکرابر و سوییپر نسبت به ابزارهای دستی نظافت قیمت بالاتری دارد اما به یک محیط کاری تصویری حرفه ای می دهد، در عین حال که نظافت در مدت زمان کوتاه تر و بدون نیاز به فعالیت فیزیکی از سوی کاربر انجام می پذیرد. هم چنین لازم به یادآوری است که کف شوی صنعتی ، سطحی بسیار پاکیزه و زیبا بر جای می گذارد. برای استفاده از دستگاه های مکانیزه نظافتی امکان خرید و اجاره این تجهیزات وجود دارد و اکنون می خواهیم بدانیم که خرید یا اجاره دستگاه بهینه تر خواهد بود. ماشین آلات نظافت کف در محیط های گوناگون همانند مدارس، مراکز خرید، بیمارستان ها، رستوران ها و دیگر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، سالن های ورزشی، انبارها و سوله های صنعتی، کارخانه ها، دفاتر اداری و بسیاری دیگر از اماکن مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکرابر یا سوییپر؟

دستگاه اسکرابر دستیبرای تمیز نمودن سطح زمین در یک محیط مشخص ابتدا باید ویژگی های آن بررسی گردد؛ به این معنا که لازم است برای انتخاب دستگاه مناسب یعنی کف شوی و سوییپر تصمیم گیری دقیق صورت گیرد. پس از آن که تصمیم گیری برای تهیه هر یک از دستگاه های جاروب صنعتی و اسکرابر انجام شد، حال ویژگی های ماشین نظافتی هم چون منبع تغذیه و نوع هدایت آن بررسی می گردد.

 

 

 

دستگاه اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر سرنشین دار صنعتیدستگاه زمین شوی صنعتی به منظور شستشوی حرفه ای سطوح سخت طراحی و ساخته شده است و این قابلیت را دارد که در محیط های مختلف به کار گرفته شود و با تمیز نمودن سطح زمین محیطی عاری از آلودگی و کثیفی فراهم نماید. اگر منطقه ای بزرگ و وسیع پیش رو داشته باشیم، استفاده از یک دستگاه کف شور صنعتی با ابعاد بزرگ تر مناسب خواهد بود و از طرف دیگر به منظور نظافت یک منطقه کوچک تر از قبیل لابی و راهروی ساختمان و یا اماکن دارای پیچ و خم های بسیار، انتخاب یک کفشور دستی انتخابی ایده آل به شمار می آید.

 

 

 

دستگاه جاروب خیابانی

سوییپر یا جاروب خیابانی به طور معمول در فضاهای باز به کار می رود و می تواند برای محیط های سرپوشیده از جمله پارکینگ ها، کارخانه ها، انبارها و … مورد استفاده قرار گیرد. مکنده شهری دستگاهی بسیار کارآمد و مفید به منظور نظافت عابر های پیاده، پیاده رو ها، پارک ها و معابر مختلف و نقاط مختلف شهر می باشد. همچنین از دستگاه جاروی خیابانی برای جمع آوری فضاهای خارجی پاساژ ها، مجتمع های تجاری و خرید، محیط های آموزشی مانند دانشگاه ها، مراکز تفریحی و دیگر مواردی که می توان نام برد اشاره کرد. علاوه بر این که این جاروی شهری از مزیت های بسیار زیاد و شاخصی بهره مند است، نیز طراحی بسیار فوق العاده ای دارد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که کاربری بسیار بی نظیر و در عین حال ساده ای دارد و کاربر به سادگی قادر به هدایت و کنترل این سوییپر خیابانی است. ساختار این دستگاه، مشابه با جاروبرقی است که ابعادی بزرگتر دارد و بصورت دستی کنترل می شود.

 

جاروب شهری

وجود موتور جلو برنده در این دستگاه این خبری خوشحال کننده برای کاربران این دستگاه است زیرا نیاز به صرف انرژی زیادی برای حرکت آن نیست. و وظیفه کاربر فقط کنترل دستگاه و هدایت دستگاه به جهت های مختلف است. از دیگر توانایی های این دستگاه، چرخش 360 درجه آن است که می تواند در تمامی جهات حرکت کنند و به منظور افزایش راحتی فرد در حرکت و جابجایی دستگاه می باشد. دیگر امکانات این جاروب خیابانی ، وجود خرطومی با سایز و قطر مناسب است. این قابلیت، دستگاه را به موردی مناسب برای جمع آوری آلودگی ها و انواع زباله های بزرگ و کوچک کرده است. در برخی از مدل های پیشرفته تر مکنده خیابانی ، دستگاه به گونه ای طراحی شده است که با ساخت شاسی بلند این امکان را به ما می دهد تا مواردی با حدودی کمتر از 15 سانتی متر را نیز نظافت کرد. مکنده شهری دارای انواع مختلفی می باشد و لحاظ نوع منبع تغذیه به دو دسته باتری دار و بنزینی تقسیم می شوند.

اجاره یا خرید ماشین آلات مقرون به صرفه تر است؟

زمین شوی دستیخرید یا اجاره ماشین آلات نظافت صنعتی معمولاً بر اساس مدت زمانی صورت می گیرد که کاربران قصد استفاده و نگه داری از آن را دارند. مقایسه هزینه اجاره و خرید دستگاه مهم ترین گام تصمیم گیری خواهد بود. اگر نظافت یک محیط برای یک بازه زمانی محدود به عنوان مثال یک ماه بر عهده افراد پیمانکار قرار گیرد، اجاره دستگاه راه کار مناسبی خواهد بود و اگر محیطی وجود دارد که باید به طور مداوم و پیوسته نظافت و شستشو شود، اجاره دستگاه مقرون به صرفه نبوده و خرید تجهیزات مناسب ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد. جهت استفاده های بلند مدت بدون شک خرید دستگاه به لحاظ اقتصادی یک سرمایه گذاری مطمئن است. برای مشتریانی که محیط آن ها به عملیات پیوسته و دائمی نظافت نیاز دارد و وجود آلودگی نگرانی های زیادی برای آن ها به وجود می آورد، خرید ماشین آلات و ابزارهای نظافتی تنها گزینه مناسب به شمار می آید.

 

شناخت شرایط و نیازها

زمین شوی یا اسکرابر دستیپیش از هر اقدامی شناخت شرایط و امکانات محیطی از ملزومات دست یابی به یک تصمیم درست می باشد. تمیزی و پاکیزگی تنها به یک محیط، شرط و یا زمان خاصی محدود نمی شود و با توجه به عوامل مختلف از جمله نوع کاربری محیط، میزان رفت و آمد، شدت و نوع آلودگی و … نظافت آن مکان ضرورت پیدا می کند. اجاره یک دستگاه برای کوتاه مدت شاید منطقی به نظر برسد اما در صورت آلودگی دوباره، فرآیند اجاره دستگاه مجدداً طی شده و مشتریان باید هزینه زیادی بپردازند. تهیه تجهیزات مکانیزه نظافتی به ویژه اسکرابر و جاروب صنعتی این اطمینان را به کاربران می دهد که مادام العمر ابزارهای مورد نظر را هر زمان که بخواهند در اختیار داشته باشند و دیگر مجبور نیستند در فواصل زمانی مختلف هزینه های نامتعارف پرداخت کنند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش