راهنمای شستن خودرو با واترجت

شستن خودرو با کارواش صنعتی

خودرو یکی از مهمترین و ارزشمندترین دارایی های هر فردی می باشد. امروزه افراد برای داشتن تمیزترین و شیک ترین اتومبیل، بطور منظم به سراغ کارواش ها مختلف می روند. کارواش های نیز سعی بر آن دارند تا با ارائه باکیفیت ترین و بی نظیرترین خدمات به مراجعه کنندگان خود، رضایتمندی آنها را به دست آورند. همچنین بعضی افراد با استفاده از روش دستی شستشو یا بکارگیری دستگاه واترجت شستشوی خودرو را انجام می دهند. دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی با اعمال آب پر فشار آلودگی ها را از سطح بدنه خودرو حذف می نماید. در این مقاله نحوه شستن خودرو با واترجت بصورت اصولی و مزایای استفاده از این دستگاه تشریح می شود.

مراحل شستشوی خودرو با واترجت

برای شستن خودرو با واترجت ابتدا باید دستگاه را به یک منبع آب متصل کنید. سپس نازل مناسب شستشوی خودرو را به دستگاه متصل نموده و دستگاه را روشن نمایید. در مرحله اول سطح خودرو را بدون استفاده از ماده شوینده و با آب پر فشار شستشو دهید. در مرحله بعد مواد شوینده را بر روی سطح اعمال نموده و در آخر مرحله آبکشی را انجام دهید. برای شستشوی سطح زیرین خودرو از نازل زیرشویی و اتصال آن به دستگاه کارواش صنعتی استفاده کنید. نازل زیرشویی در انتهای خود زاویه دار است تا سطح زیرین خودرو با کیفیت بالا و به راحتی شستشو شود.

شستن خودرو با واترجت صنعتی
شستن خودرو با واترجت صنعتی

مزایای شستشوی خودرو با دستگاه واترجت صنعتی

شستن خودرو با واترجت در سال های اخیر میان بسیاری از افراد رایج شده است. از مهمترین و اصلی ترین مزیت های استفاده از واترجت صنعتی برای شستن خودرو می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– سریع بودن فرایند شستشو

– شستشوی عمیق و ایمن

– شستشوی بخش های با دسترسی دشوار

– از بین بردن سخت ترین لکه ها و آلودگی ها از بدنه خودرو

– آسیب نرساندن به رنگ بدنه اتومبیل در صورت انتخاب نازل مناسب و رعایت فاصله ایمنی

– از بین بردن گل و لای میان رینگ و لاستیک اتومبیل

– ارائه زیبایی و درخشندگی بسیار بی نظیر به اتومبیل

– صرفه جویی فوق العاده در زمان و انرژی

نکات مهم برای شستن ایمن خودرو با واترجت

واترجت صنعتی برای شستشوی خودرو از پمپ فشار قوی بهره می برد. این پمپ قادر است تا با افزایش فشار آب ورودی فرآیند حذف آلودگی های سطح خودرو را تسهیل نماید. با این حال اثر بخش بودن فرآیند شستن خودرو با واترجت و ایمن بودن آن متسلزم توجه به یک سری نکات مهم است. در درجه اول شما بعنوان کاربر واترجت صنعتی باید اصول کار با دستگاه را بطور صحیح فرا بگیرید. در این زمینه کمک گرفتن از یک متخصص فنی یا مطالعه دفترچه راهنما برای یکبار کفایت می کند. همچنین فشار بالای آب خروجی از دستگاه واترجت صنعتی باعث شده تا کاربر با دقت بیشتری با دستگاه کار کند. بنابراین رعایت فاصله ایمن حداقل یک متری از سطح خودرو برای جلوگیری از آسیب احتمالی بدنه هنگام شستن خودرو با واترجت ضرورت دارد. هنگام شستشو خودرو با واترجت دقت کنید که شیشه ها کاملا بسته باشند و در حین شستشو فردی دور و بر دستگاه نباشد. کاربر دستگاه باید مراقب افراد در حال عبور باشد تا فشار آب آسیبی به آنها نرساند. از دیگر نکات مهم برای شستن خودرو با واترجت می توان به تعیین محل خروج آب در محل، مراقبت از سطوح حساس، دور بودن پریز برق از محل شستشوی اتومبیل و دور بودن دستگاه از دسترسی اطفال به دستگاه روشن اشاره نمود.

 

فوم پاشی بر روی سطح خودرو با واترجت
فوم پاشی بر روی سطح خودرو با واترجت

معیار های مهم برای انتخاب واترجت مناسب شستشوی خودرو

معیار هایی برای انتخاب دستگاه واترجت جهت شستن خودرو وجود دارد که هرکدام برای اثربخشی فرآیند و افزایش بازدهی موثر هستند. برند های مختلفی، دستگاه های کارواش صنعتی مناسب شستن خودرو را ارائه می نمایند که جهت انتخاب در بین آنها در نظر گرفتن چند معیار مهم است.

– واترجت با دبی مناسب

– فشار کاری مناسب شستشوی خودرو برای آسیب ندیدن رنگ بدنه و شیشه ها ( حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ بار )

– نازل با زاویه پاشش عریض جهت جلوگیری از آسیب احتمالی و پوشش بخش بیشتری از سطح خودرو برای تسریع در شستشو ( حدود ۲۵ تا ۴۵ درجه)

– قدرت موتور واترجت

– گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش دستگاه

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش