کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع سیمان

سیمان یکی از پر استفاده ترین موادی است که جهت تولید بتن مورد استفاده قرار می گیرد و از مواد ساختمانی بیشترین کاربرد را در سرتاسر جهان دارا می باشد. اگرچه سیمان کاربردهای گسترده ای دارد و یکی از بزرگ ترین اکتشافات در همه دوران ها به شمار می آید. محصول نهایی سیمان در کارخانه و پس از انجام مراحل مختلف بر روی ماده اولیه، به دست می آید و از آن جایی که سیمان یک ماده ریز و پودری است حجم بسیار بالایی از گرد و غبار سیمان بر روی تأسیسات کارخانه، اتصالات، سازه ها و محوطه کارخانه دیده می شود که سلامت افراد مشغول به کار در آن محل و افرادی که در مجاورت آن هستند نیز با خطر مواجه می شود، علاوه بر آن می تواند عملکرد تجهیزات صنعتی را مختل کند. بنابراین حفظ استانداردهای ایمنی بالا در کارخانه سیمان از جنبه های گوناگون دارای اهمیت می باشد.اهمیت کنترل آلودگی در صنایع سیمان

به منظور افزایش ایمنی کارکنان و مردم مجاور و هم چنین حفظ کیفیت تجهیزات و ابزارهای کارخانه سیمان، لازم است گرد و غبار سیمان کنترل شود. انتخاب مکنده صنعتی با جاروبرقی صنعتی مناسب بهترین شیوه برای مدیریت حجم بالایی از گرد و غبار و ذرات سنگین تر می باشد.

 

 کاربرد جاروبرقی صنعتی در کارخانه سیمان

امروزه مدل های بسیار گوناگونی از دستگاه های جاروبرقی صنعتی سه فاز طراحی و تولید شده است که در صنایع و کارخانه های سیمان کاربردهای فروانی دارند. در کارخانه سیمان مکنده های صنعتی هم به صورت پرتابل و هم به صورت مرکزی قابل استفاده هستند. صنایع سیمان در گروه صنایع سنگین با حجم بالایی از آلودگی قرار می گیرند از همین رو باید جاروهای مخصوص کارهای سنگین که قابلیت کارکرد مداوم و طولانی مدت دارند، مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن لازم است این مکنده ها از سیستم فیلتراسیون قدرتمندی برخوردار باشد زیرا همواره ذرات ریز و پودری در حال مکش بوده و در صورت نبود فیلتر کارآمد، احتمال کم شدن طول عمر فیلتر و آسیب دیدن دستگاه افزایش پیدا می کند.

مکنده صنعتی مناسب برای صنایع سیمان

دستگاه های جاروبرقی صنعتی کارهای سنگین از سیستم نظافت فیلتر یکپارچه با دستگاه و کارآمدی برخوردار می باشند و برخی از انواع مکنده ها نیز سیستم نظافت فیلتر اتوماتیک دارند و عملکرد آن به صورتی است که در هنگام کارکرد دستگاه و در حین عملیات مکش نظافت فیلتر را به طور خودکار انجام می دهد.

 

 

بازیابی سیمان

هر چند تولید سیمان به اندازه زیادی به رشد جوامع کمک نمود اما به همان اندازه نیز عوارض جانبی داشته و به محیط زیست ما آسیب رسانده است. در بسیاری از کشورها قوانین سخت‌گیرانه ای برای اطمینان از این که مواد شیمیایی قابل بازیافت در ترکیب سیمان وجود دارد، وضع شده است. استفاده مجدد از بتن نه تنها سبب کاهش هزینه های تولید بتن می گردد، بلکه موجب می شود مواد بازیافت شده برای اهداف دیگر نیز در دسترس قرار گیرند.

 

 

ویژگی دستگاه های جارو برقی صنعتی سخت کار

دستگاه های جاروبرقی صنعتی مورد استفاده در صنایع سیمان دارای ساختاری صنعتی و بدنه ای بسیار مقاوم هستند و توانایی کارکرد 24 ساعته دارند که انواع تجهیزات، تاسیسات و محوطه کارخانه را تمیز می کنند و با جمع آوری گرد و غبار و ضایعات، مدیریت زباله ها آسان تر انجام می پذیرد. در مراحل تولید سیمان مقدار زیادی ضایعات به وجود می آید که قابل استفاده دوباره هستند و با بهره مندی از مکنده های صنعتی پرتابل یا مرکزی و با قدرت بالایی که دارند، این مواد جمع آوری شده و به چرخه تولید بازگردانده می شوند. به این ترتیب بازیابی مواد سبب افزایش صرفه جویی در هزینه ها می گردد و علاوه بر آن از محیط زیست حافظت می کند.

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش