افزایش بازدهی صنعت سیمان با جاروبرقی صنعتی

سیمان ماده اصلی صنعت ساخت و ساز است که توانایی چسباندن ذرات به یکدیگر را داشته و طی انجام فرآیندهای صنعتی در کارخانه از آهک، سیلیس، رس و اکسیدهای معدنی در دمای بسیار بالا تولید می شود. با توجه به مواد به کار رفته در تولید سیمان، مقادیر بسیار زیادی از مواد پودری و چسبنده در کارخانه وجود خواهد داشت که می توان آن را یکی از بزرگ ترین چالش های پیش رو در صنعت سیمان دانست.

خطرات تولید سیمان

تولید سیمان از ابتدا تا انتها در پنج مرحله صورت می گیرد:

1- استخراج مواد اولیه

2- خرد کردن و ذخیره سازی مواد اولیه

3- پخت مواد اولیه

4- مخلوط کردن و ذخیره سازی سیمان

5- بسته بندی و حمل و نقل ماده نهایی

در هر یک از مراحل تولید سیمان حجم بالایی از مواد ریز و پودری به وجود آمده که به سرعت در هوا پخش می شود. پس از آن، این ذرات ریز و پودری سیمانی در سرتاسر کارخانه پراکنده شده و تمامی تأسیسات و ماشین آلات تولید، کامیون های حمل بار، ساختمان ها و حتی کارکنان و کارگران را در بر می گیرد و در نتیجه یک تهدید کاملاً جدی برای سلامت افراد مشغول به کار در کارخانه، بازدهی تولید و محیط زیست به شمار می آید. در برخی مواقع حتی برای تمیز نمودن محیط و بخش های مختلف کارخانه سیمان، مجبور خواهند بود عملکرد دستگاه ها را متوقف نمایند که حاصل آن چیزی به جز تحمیل هزینه های غیر منتظره (تا 20 درصد کل میزان تولید سیمان) و تضعیف پایداری کسب و کار نخواهد بود.

 

مقابله با آلودگی های سیمانی

بحران آلاینده ها در صنعت تولید سیمان با انجام نظافت های پیوسته با شیوه های کارآمد تا حد بسیار زیادی تعدیل پیدا کرده و مشکلات پیش رو را از میان بر می دارد. نظافت پیوسته خطوط تولید و محیط کارخانه یعنی حذف گرد و غبار و ذرات پودری از مزایای متعددی برخوردار است:

1- افزایش تولید : نظافت های گسترده و دائمی این اجازه را می دهد که خطوط تولید در سرویس کامل قرار داشته باشند و سرعت تولید محصول افزایش یابد.

2- کاهش خرابی (مدتی که کارخانه کار نمی کند): نظافت سریع و ایمن کارخانه سیمان از خرابی ها، توقف عملکرد ماشین آلات و بروز خسارت ها جلوگیری می شود.

3- کاهش هزینه ها : جمع آوری صحیح ضایعات سیمانی پخش شده در محیط کارخانه در هنگام بسته بندی و انتقال مواد، امکان بازگرداندن این مواد را به چرخه تولید فراهم می کند که صرفه اقتصادی و کاهش هزینه ها را در پی دارد.

 

نظافت صنایع سیمان با جاروبرقی صنعتی کارآمد

جمع آوری صحیح آلودگی ها، ضایعات و گرد و غبار سیمانی در یک کارخانه سیمان تنها با بهره مندی از دستگاه های مکنده صنعتی و جاروبرقی صنعتی امکان پذیر می گردد. امروزه طیف گسترده ای از مکنده های صنعتی طراحی و ساخته شده است با شرایط سخت و دشوار محیط های صنعتی هم چون کارخانه های تولید سیمان سازگاری دارند و قادرند روزانه حجم عظیمی از مواد را مکش کنند. دستگاه های جاروبرقی صنعتی ساختار مقاوم با کارایی ویژه دارند و با برخورداری از قدرت فوق العاده گرد و غبار و ذرات پودری به خوبی قابل جمع آوری هستند.

 

 

مکنده صنعتی ثابت و مرکزی به عنوان راه حل هایی کارآمد

سازندگان دستگاه های مکنده و جارو برقی صنعتی با طراحی تجهیزات ویژه راه حل هایی برای آلاینده های صنایع سیمان ارائه می دهند.

1- جاروبرقی صنعتی کارهای سنگین، دارایی پمپ ساید چنل که قابلیت کارکرد دائم دارد.

2- فیلتر قدرتمند با بهره وری بالا که ریسک گرفتگی در آن بسیار پایین است.

3- برخورداری از سیستم تکاننده فیلتر برای نظافت آسان و سریع فیلتر که سبب تضمین ثبات عملکرد مکش می شود.

4- امکان کنترل مقادیر زیادی از پودر سنگین و چسبناک سیمان که در قسمت های مختلف کارخانه پراکنده شده اند.

5- متناسب با حجم مواد و نوع عملیات امکان کاربرد مکنده صنعتی به صورت پرتابل و یا مرکزی وجود دارد.

6- سیستم سایکلون مکنده که جدا سازی گرد و غبار را از مواد درشت تر ممکن می سازد.

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش