نحوه نظافت ماشین با جاروبرقی

نحوه نظافت ماشین با جاروبرقی

یک ماشین در معرض انواع آلودگی همچون باقی مانده غذاها، گرد و خاک، موهای حیوانات خانگی و سایر عوامل حساسیت زا می باشد. بنابراین بهترین گزینه نظافت ماشین با جاروبرقی صنعتی بطور مداوم است؛ تا بتوانید از خودرو تمیز خود لذت ببرید. یک ماشین تمیز دارای ذرات بسیار زیاد گرد و غبار است. بنابراین استفاده از جاروبرقی خیلی می تواند کمک کند. مخصوصاً اگر مشکلاتی مانند آسم و آلرژی دارید. پیرامون این موضوع برخی از مراحلی که می توانید در مورد نحوه نظافت ماشین با جاروبرقی انجام دهید در اینجا آورده‌ایم.

نظافت ماشین با جاروبرقی به کمک تجهیزات جانبی

برای جاروبرقی ماشین ، به یک جاروبرقی صنعتی یا تجاری قوی ، انواع مختلف برس و لوازم جانبی نیاز دارید. تجهیزات جانبی جاروبرقی شامل انواع نازل ها، برس های نرم ، باریک و پهن می باشند که به دسترسی تمام قسمت های داخلی خودرو کمک می کنند.

نظافت ماشین با جاروبرقی به کمک تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی جاروبرقی

جمع آوری وسایل شخصی و زباله های درشت

برخی از مواردی که باعث به هم ریختن و شلوغی ماشین می شود اقلام شخصی هستند؛ بنابراین در ابتدا کار آن ها را جمع کنید. همچنین سطل زباله های خودرو از زباله های بزرگ مانند اقلام کاغذی و قوطی ها است. این زباله ها را جمع آوری کرده و در سطل زباله یا در کیسه پلاستیکی قرار دهید. مطمئن شوید که چیزی در کف ماشین، بغل درها و نگهدارنده های ماشین باقی نماند. با استفاده از جاروبرقی آب و خاک می توانید خاک مرطوب ، آب و رطوبت موجود در کف خودرو را جمع آوری کنید.

برای نظافت بهتر با جاروبرقی صنعتی ، کفپوش های ماشین را بردارید تا بتوانید راحت تر آنها و زباله های زیرشان را جاروبرقی بکشید. روکش صندلی ها، زیر و لا به لای صندلی ها، کفپوش ها و هر قسمت دیگری که جاروبرقی می تواند آنجا را تمیز کند جارو برقی کنید. برای تمیز کردن سطح های بزرگ، باید از نازل پهن استفاده کنید. برای دسترسی بخش هایی مانند زیر صندلی، پدال ها، کنسول و بین صندلی ها باید از نازل و سری های کوچکتر استفاده کنید.

 

نحوه نظافت خودرو با جاروبرقی صنعتی
نحوه نظافت خودرو با جاروبرقی صنعتی

نظافت بیشتر خودرو با استفاده از برس

با جاروبرقی فقط کثیفی های روی سطح را از بین می رود. اگرچه ممکن است داخل ماشین پس از جارو برقی تمیز به نظر برسد، اما هنوز مقدار بیشتری خاک در سطوح به دام افتاده است. برای از بین بردن این کثیفی و آوردن آن به سطح، باید از یک برس سفت استفاده کنید. مطمئن شوید که از قلم مویی استفاده می کنید که الیاف سطح پارچه ای را از بین نمی برد. برای دریچه ها، گوشه ها و مناطقی که جاروبرقی نمی تواند تمیز کند، از یک برس نرم برای از بین بردن خاک و گرد و غبار استفاده کنید.

راهنمای انتخاب بهترین جاروبرقی صنعتی

نکاتی در مورد نحوه نظافت ماشین با جاروبرقی

• یک راه نظافت ماشین با جاروبرقی صنعتی این است که این کار را بخش به بخش انجام دهید. قبل از نظافت بخش دیگر، یک قسمت را کاملاً تمیز می کنید. به عنوان مثال، می توانید با یک صندلی شروع کرده و به صندلی بعدی بروید.

• دسترسی و تمیز کردن برخی از قسمت ها به سختی امکان پذیر است مانند زیر پدال ها و یا چین های صندلی. این مناطق با استفاده از لوازم جانبی مانند سری جارو برقی و برس بهتر تمیز می شوند.

• به جای استفاده از جاروبرقی خودرو در کارواش، بهترین راه برای اطمینان از تمیز بودن بی عیب و نقص خودرو ، استفاده از جاروبرقی صنعتی و تجاری با لوازم جانبی اضافی مانند نازل های مخصوص شکاف و برس ها یا لوازم داخلی است.

 

نکاتی در مورد نحوه نظافت ماشین با جاروبرقی
نکات نظافت ماشین با جاروبرقی

از برس یا لوازم داخلی می توان برای تمیزکردن آفتاب گیرها، صندلی ها، داشبورد، سرخط ها، دریچه ها و کنسول استفاده کرد. از یک ابزار شکاف می توان برای از بین بردن گرد و غبار و کثیفی در مناطقی مانند شکاف صندلی ها، بین درها، دریچه ها، زیرسیگاری ها، در کنار گیربکس درها، جا لیوانی ها و حتی صندوق عقب ماشین استفاده کرد.

• می توانید با جاروبرقی صنعتی یا تجاری که دارای برس غلطکی است، موهای حیوانات خانگی را از خودرو کاملا پاک کنید.

• اگر صندلی ماشین شما چرمی است، قبل استفاده از نرم کننده چرم، گرد و غبار را از روی صندلی های چرم ماشین خود با استفاده از یک برس مخصوص بردارید. این امر باعث می شود که ذرات و گرد و غبار روی چرم به منافذ آن مالیده نشوند و در نتیجه سطح آن شکسته شده و خراب شود.

• هنگام نظافت ماشین نیز باید از برسی با موهای نرم استفاده کنید و با حرکت آن در جهت بافت پارچه ها خاک را آزاد کنید. این قسمتی است که اکثر مردم هنگام نظافت ماشین با جاروبرقی آن را فراموش می کنند، اما گرد و خاک زیادی جمع می کند.

با جاروبرقی ماشین ، مطمئن می شوید که آن تمیز است و ذرات گرد و غبار وجود ندارد که ممکن است باعث مشکلات تنفسی مانند آلرژی شود. همچنین ظاهر خودرو را بهبود می بخشد، طول عمر تجهیزات داخل ماشین را افزایش می دهد و از سالم بودن فضای داخلی آن اطمینان حاصل می کند، که این امر ارزش فروش مجدد بهتری به خودرو می بخشد. با این حال، نظافت خودرو با جاروبرقی صنعتی باید به صورت منظم انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تمام آلودگی ها و گرد و غبار را بدون آسیب رساندن به فضای داخلی خودرو برطرف می کنید. شما باید از جاروبرقی و لوازم جانبی مناسب برای اطمینان از تمیز بودن تمام قسمت های ماشین و از بین بردن تمام آلودگی ها، گرد و غبار و موهای حیوانات خانگی استفاده کنید.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش