جاروبرقی تابلو برق چیست و چه کاربردی دارد؟

واترجت صنعتی خط تولید

تابلو برق یک محفظه برای نصب و سیم بندی تجهیزات برقی می باشد که تجهیزاتی مانند کلید ها، قطعات کنترلی و حفاظتی و لوازم نمایشگر همچون ولتاژ، جریان، فرکانس، توان و… درون آن تعبیه می شود. این تابلوها برای جلوگیری از وارد شدن شوک الکتریکی به کاربران تجهیزات و حفاظت تجهیزات و وسایل برقی در برابر عواملی محیطی اهمیت بسزایی دارند. تابلو برق در اصل شامل سوئیچ ها، فیوزها، جداکننده ها، قطع کننده های مدار، رله، قطعات کنترل، دستگاه ای برقی، ترانسفورماتورهای جریان و پتانسیل و تجهیزات دیگر می باشد. این تابلو با استفاده از تجهیزات بکار رفته در آن، وسایل الکترونیکی را در مقابل خطراتی همچون جریان برق، افزایش یا کاهش ولتاژ و سایر شوک های الکتریکی محافظت می کند. تجهیزات برقی به خصوص تابلوهای برقی به کار رفته در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مرور زمان و به دلیل استفاده مداوم از آن ها در معرض آلاینده های ریز و سبک می باشند که آن ها را جذب می کنند. جاروبرقی تابلو برق برای نظافت این تابلوها یک راه حل مناسب و مفید می باشد.

ضرورت نظافت تابلو برق ها

نظافت تابلو برق با جاروبرقی

تابلوهای برق و تجهیزات الکترکی مورد استفاده در آن از قطعات ریز الکترونیکی تشکیل شده و به دلیل انتقال جریان برق یک میدان مغناطیسی خفیف در این تجهیزات بوجود می آید. همچنین گرد و غبار و پرزها اغلب دارای بار الکتریکی مثبت و منفی می باشند. بدین خاطر این ذرات باعث جذب دو چندان پرزها شده و حجم آلاینده افزایش می یابد. جاروبرقی تابلو برق این آلاینده های ریز را جمع آوری و حذف می کند. این جاروبرقی صنعتی با استفاده از سیستم فیلتراسیون مانع از پخش این ذرات به محیط پیرامون می شوند.

آلودگی های متداول و اثر آن بر کاربرد تابلو برق

نشست گرد و غبار بر روی قطعات و سیم پیچ های بسیار ریز به کار رفته در تابلو برق، در ساختار و بخش های داخلی این تجهیزات وارد شده و با ایجاد اختلال در کارکرد آن ها، عملکرد این تجهیزات را تحت تاثیر قرار می دهد. نظافت این تجهیزات سبب عمر مفید قطعات و بهینه سازی فرایند و عملکرد این تجهیزات می شود. بر اساس گستردگی تابلو برق در محیط های صنعتی و حساسیت تجهیزات بکار رفته در آن، استفاده از روش ها و شیوه های سنتی نظافت، قادر به حذف آلایند های ریز نمی باشند. با توجه به حساسیت های این قطعات استفاده از جاروبرقی تابلو برق به عنوان یک روش به روز و مکانیزه می تواند بسیار موثر واقع شود.

نظافت اصولی با جاروبرقی تابلو برق

جاروبرقی تابلو برق یک دستگاه مکانیزه و پیشرفته برای مکش آلاینده ها می باشد. فرایند مکش این دستگاه ها با استفاده از پمپ با مکش و خارج نمودن تمام هوای داخل مخزن که سبب ایجاد خلا شده، و در نهایت موجب انتقال آلاینده ها به داخل دستگاه می شود، صورت می پذیرد. این جاروبرقی صنعتی به منظور سازگاری با عملیات های سنگین و طولانی طراحی و تولید شده است. موتور و پمپ تقویت شده در جاروبرقی تابلو برق نسبت به جاروبرقی های خانگی، قادر به کارکرد طولانی تری می باشد و حجم مخزن آن بزرگتر است. این دستگاه به سیستم فیلتراسیون قوی مجهز است که از ورود کوچکترین ذرات به محیط پیرامون ممانعت کرده و کیفیت هوای پیرامون را تضمین می کند. در صورت افزایش حجم ذرات در فیلتر و خفگی دستگاه، با تکاندن فیلتر می توان منافذ مسدود شده را باز کرد و عملکرد فیلتر را بهبود بخشید. در خرید این دستگاه می بایست به دو پارامتر قدرت مکش و سرعت مکش دقت کرد. با توجه به حساسیت و ماهیت قطعات ریز در تابلو برق، از جاروبرقی تابلو برق با قدرت مکش پایین و سرعت بالا استفاده می شود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش