مشکلات نظافت سالن صنعتی و نحوه نظافت آن

دستگاه کفشوی سالن صنعتی

امروزه با ایجاد سالن های وسیع و متعدد صنعتی، ورزشی، تجاری و … نظافت این سالن ها به روش سنتی کار ناکارآمدی محسوب می شود. به همین دلیل است که تجهیزاتی در رابطه با نظافت صنعتی طراحی و تولید شده اند که می توانند مشکلات مرتبط با نظافت سالن صنعتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. این تجهیزات مکانیزه مانند کفشوی صنعتی معایب روش های نظافتی را نداشته و مزایای بسیاری را نیز به همراه دارند. در ادامه مشکلات نظافت سالن صنعتی و نحوه حل آنها با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

مشکلات نظافت سالن صنعتی

وسعت بالای سالن های صنعتی از اصلی ترین مشکلات در حین نظافت آن ها می باشد. از طرفی وجود حجم آلودگی زیاد در سالن ها، نظافت سالن صنعتی را با استفاده از روش های سنتی بسیار سخت و غیرممکن می نماید. از دیگر مشکلات در سالن های گسترده و صنعتی تردد بالای افراد و ماشین آلات، انجام شدن عملیات های مختلف و انجام فرآیند های تخلیه و بارگیری اشاره نمود. به همین جهت در این فضاها لزوم نظافت منظم و هر روزه سالن ها مورد توجه است. بنابراین وسعت بالای محیط و انجام عملیات های مختلف ذکر شده در سالن های صنعتی، فرآیند نظافت را سخت و دشوار می نماید. استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مانند دستگاه کفشوی می تواند این مشکلات را حل کرده و نظافت آسان و کم زحمتی را برای شما رقم بزند.

دستگاه کفشوی مناسب سالن صنعتی
دستگاه کفشوی مناسب سالن صنعتی

کفشوی سالن صنعتی

یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در نظافت سالن ها، کفشوی سالن صنعتی است. این دستگاه بعد از نظافت اولیه محیط برای شستن سطوح کف و تمیز کردن آن بکار می آید. کفشوی صنعتی دارای مدل های دستی و خودرویی با منبع تغذیه باتری یا برق مستقیم شهری است. از اسکرابر دستی برای فضاهای کوچک استفاده می شود. برای نظافت سالن صنعتی وسیع به دلیل گستردگی فضا، معمولا از کفشوی خودرویی استفاده می گردد که توسط یک راننده هدایت می شود. کفشوی صنعتی با قابلیت شستشوی سریع و مکانیزه سطوح کف، به سهولت برای شستشوی روزانه سالن های صنعتی کاربردی است. این دستگاه یک یا دو برس مکانیزه دارد که همراه با مواد شوینده و آب سطح را شستشو می دهند. ضمن اینکه تی مکش در حین شستشو به کمک موتور مکنده، آب را از سطح جمع آوری می کند. کار با این دستگاه بسیار ساده است و کاربر با یک آموزش مختصر می تواند آنرا هدایت نماید. از ویژگی های بسیار حائز اهمیت اسکرابرها می توان به قابلیت خشک کردن سطوح بلافاصله پس از نظافت، اشاره نمود. این کار تاثیر بسیار زیادی در افزایش ایمنی افراد هنگام تردد دارد. از طرفی این قابلیت اسکرابرها موجب می شود تا از انتقال آلودگی به بخش های دیگر سالن صنعتی، پیشگیری شود. بهترین کفشوی سالن صنعتی باید با توجه به امکان عبور دستگاه از معابر و تناسب کارایی دستگاه با وسعت محیط انتخاب گردد.

نظافت سالن صنعتی با جاروبرقی

از آنجایی که در سالن های صنعتی، حجم بسیار زیادی از آلودگی ها روی سطوح به وجود می آید. برای جمع کردن آلودگی های کف نیاز به روش نظافتی بسیار قوی است که بتواند تمامی آلودگی ها را بدون پخش نمودن آن ها در فضا جمع آوری نماید. جارو برقی های صنعتی از جمله تجهیزات کاربردی در نظافت سالن صنعتی هستند. این جاروبرقی ها مجهز به فیلتر قدرتمند هستند و از انتقال گرد و غبار به دیگر بخش های سالن جلوگیری می نمایند. همچنین سیستم مکنده قوی آن موجب می شود تا تمامی آلودگی ها و آلاینده های بسیار ریز توسط جاروبرقی جمع آوری شوند. از طرفی برخی از جاروبرقی های صنعتی قابلیت جمع آوری آب و خاک را به صورت همزمان دارند. به همین دلیل استفاده از این جاروبرقی ها در خطوط تولید می تواند بسیار کارآمد و موثر واقع شود. این جاروبرقی ها علاوه بر آلاینده ها، مایعات را نیز جمع آوری می نمایند. بهترین جاروبرقی صنعتی برای نظافت سالن های صنعتی باید دارای چرخ های روان، قدرت نظافتی بالا، ساختار صنعتی و سیستم فیلتراسیون قوی باشد.

نظافت سالن صنعتی با دستگاه جاروبرقی صنعتی
نظافت سالن صنعتی با دستگاه جاروبرقی صنعتی

شستشوی تجهیزات با کارواش صنعتی

یکی دیگر از تجهیزات بسیار پرکاربرد در نظافت سالن صنعتی، کارواش های صنعتی هستند. این تجهیزات با استفاده از آب پر فشار خروجی از پمپ آن، هر نوع جرم، رسوب، آلودگی و لکه های روغنی را از بین می برند. به همین دلیل کارواش صنعتی ، دستگاه بسیار مناسبی برای نظافت و شستشوی خطوط تولید، تجهیزات و ماشین آلات هستند. از آنجایی که برخی از بخش های سالن های صنعتی ممکن است دارای آلودگی های عمیق باشند و نیاز به جرم گیری، رسوب زایی، از بین بردن لکه های روغنی و آلودگی های سخت داشته باشند. استفاده نمودن از این دستگاه در نظافت سالن صنعتی می تواند موجب حذف آلودگی های عمیق و سخت شود. از انواع کارواش های صنعتی می توان به واترجت آب سرد و آب گرم اشاره نمود که با توجه به نوع آلودگی ها و میزان سختی آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما بهترین انتخاب برای نظافت سالن صنعتی سربسته، استفاده از واترجت های آب سرد است. زیرا هنگام استفاده از کارواش های صنعتی آب گرم، بخار تولید می شود. که تولید این بخار می تواند در طولانی مدت موجب فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی شود. مگر اینکه ماشین آلات در محوطه بیرونی شستشو شوند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش