استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در مراکز تجاری

کفشوی

اماکن تجاری از محیط های پر تردد و محبوب شهری می باشند که هر روزه با حجم زیادی از مشتری ها مواجه هستند. زیبایی بصری این اماکن و تمیزی و پاکیزگی آن ها ، باعث جذب خریداران شده و بر رونق کسب و کار می افزاید. بنابراین استفاده از ابزار های نظافتی برای نظافت و شستشوی کف این مراکز ضروری می باشد. با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی ، دستگاه های نظافتی تولید شده که معایب روش دستی نظافت را بر طرف نموده اند. اسکرابر ، جاروبرقی و واتر جت صنعتی از جمله پر کاربرد ترین این دستگاه ها هستند که برای نظافت و شستشوی سطوح کف مراکز تجاری کاربردی هستند و در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند.

دستگاه های نظافت صنعتی پر کاربرد در مراکز تجاری

نظافت مراکز تجاریاسکرابر صنعتی ، جاروبرقی و واترجت ، دستگاه هایی هستند که بطور متداول برای نظافت و شستشوی سطوح کف مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. جارو برقی ها برای نظافت پله برقی ها و سطوح کف ، واترجت برای شستشوی شیشه و نمای بیرونی و اسکرابر ها جهت شستشو، براق کردن و حتی خوشبو نمودن سطوح کف بکار گرفته می شوند.

 

 

 

اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتی مراکز تجاریاسکرابر صنعتی ، یک کفشوی پر قدرت و با عملکرد سریع است که بوسیله برس های خود آلودگی های سطوح کف را جدا می نماید. این دستگاه ، ابتدا محلول شستشو را بر روی سطح می پاشد و سپس بوسیله برس یا برس های چرخان ، آلودگی ها را از بین می برد. مکش آب و آلودگی همزمان با شستشو و برس زنی سبب شده تا سطح لغزنده نمانده و افراد بصورت ایمن در محیط تردد کنند. اسکرابر با توجه با مشخصات بیان شده ، گزینه مناسبی جهت شستشوی سطوح کف مراکز تجاری می باشد. عملکرد سریع و کاربری آسان این دستگاه، عملیات نظافت مراکز تجاری وسیع را ساده و راحت نموده است. انتخاب اسکرابر مناسب برای این اماکن باید براساس تناسب کارایی و ابعاد دستگاه با مساحت محیط و موانع موجود انجام شود. اسکرابر دستی بیشتر در مغازه ها و مراکز کم وسعت با معابر باریک و نمونه های خودرویی در مراکز وسیع با امکان عبور از ورودی ها و راهرو ها استفاده می گردند. دو کاربرد دیگر کف شوی در مراکز تجاری ، خوشبو کردن محیط از طریق افزودن مواد معطر به مخزن آب تمیز و براق کردن سطوح کف می باشد.

 

جاروبرقی

جارو برقی تجاریدستگاه جاروبرقی ، ذرات و آلودگی های موجود در محیط را بوسیله پمپ مکش به داخل مخزن زباله خود می فرستد. در مراکز تجاری از این دستگاه می توان جهت نظافت فروشگاه ، راهرو ها و حتی پله برقی استفاده نمود. برای نظافت سطوح کف ، به ابزار جانبی خاصی نیاز نیست اما جهت تمیز نمودن پله برقی ها باید یک نازل ثابت را به جاروبرقی متصل کرد. با بکارگیری جاروبرقی جهت نظافت مراکز تجاری ، آلودگی ها به سرعت جمع آوری شده و عملیات با سهولت انجام می پذیرد. جارو برقی مناسب این مراکز باید دارای پمپ مکش و سیستم فیلتراسیون قدرتمندی باشد. هرچه قدرت فیلتر دستگاه در به دام انداختن ذرات ریز بیشتر باشد ، این ذرات با احتمال کم تری به محیط بازگشته و در نتیجه سطح بهداشت و سلامت محیط افزایش می یابد.

این مقاله را از دست ندهید!
کاربرد پولیشر صنعتی در مراکز تجاری

واتر جت صنعتی

واترجت صنعتیواتر جت صنعتی با تجهیز به یک پمپ آب ، قادر است آب را با فشار بالا به سطح پاشش کند. این دستگاه بوسیله آب پر فشار ، آلودگی های باقی مانده بر روی سطح زمین و نمای ساختمان ها را از بین می برد. در صورت عمیق بودن آلودگی ، می توان نوع نازل واتر جت که تعیین کننده نحوه پاشش آب است را تعویض و از نازل های دوار یا با زاویه کم استفاده نمود. افزودن ماده شوینده و تهیه کردن واترجت آب گرم از دیگر راه های افزایش قدرت پاک کنندگی و از بین بردن آلودگی های عمیق و روغنی می باشد. در مراکز تجاری از کارواش صنعتی بیشتر برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می شود. با تجهیز این دستگاه به لنس های بلند می توان شرایط را بری شستشوی بخش های مرتفع نما و شیشه ساختمان ها فراهم نمود. برای انتخاب واترجت مناسب جهت شستشوی شیشه و نمای مراکز تجاری ، پایین بودن فشار کاری به منظور آسیب ندیدن شیشه ها و ساختار صنعتی و مقاوم پمپ و بخش های دیگر اهمیت دارد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش