اصول نظافت شیرینی فروشی با تجهیزات مکانیزه

نظافت شیرینی فروشی

قنادی ها و شیرینی پزی ها امروزه در سطح شهر ها با تعداد بیشتری دیده می شوند. این فروشگاه ها و مراکز تولیدی از دو بخش فروشگاهی و تولید شیرینی تشکیل شده اند. هر دو بخش با تردد افراد و فرآیند های تولیدی دچار آلودگی می شود. با توجه به اهمیت تمیزی محیط و تاثیر آن بر کیفیت سلامت افراد و محصولات تولیدی، بخش نظافتی باید بطور ویژه مد نظر مدیریت قنادی ها قرار گیرد. نظافت شیرینی فروشی و قنادی با در نظر گرفتن وسعت محیط، حجم آلودگی و ضرورت نظافت روزانه منظم، با استفاده از تجهیزات مکانیزه آسان و با کیفیت بالا انجام می گیرد. تجهیزاتی مانند کفشوی صنعتی و جاروبرقی برای نظافت قنادی بکار می آیند. در این مقاله قصد داریم تا این دستگاه ها و مزایای آن برای شیرینی فروشی ها را شرح دهیم.

 

بخش های نظافتی شیرینی فروشی

نظافت سطوح کف یکی از مهم ترین بخش هایی است که در نظافت شیرینی فروشی باید با دقت بسیار زیادی انجام گیرد. علاوه بر شستشو و تمیز نگه داشتن سطوح کف در بخش فروشگاه و تولید، تمیز کردن بخش های شیرینی پزی شامل آشپزخانه و تجهیزات پخت و پز ماند فر ها باید مد نظر قرار گیرد. تمیز کردن ظروفی که برای تولید یا نگهداری از شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و شما باید در نظافت شیرینی فروشی به این مسائل اهمیت بسیار زیادی دهید. تمامی ابزاری که به صورت مستقیم با شیرینی خام یا پخته شده در ارتباط هستند باید به خوبی شسته شده و نظافت شوند تا در نهایت بتوانید تولید شیرینی را با بهترین کیفیت و در سلامت کامل انجام دهید.

کفشوی قنادی
کفشوی قنادی

 

خطرات عدم نظافت شیرینی فروشی

در صورتی که نظافت قنادی به درستی یا به صورت مکرر انجام نشود چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ در این زمینه باید بدانید که بروز مشکلاتی مانند تجمع آلودگی روی سطوح و همچنین کاهش سطح بهداشت را می توان از مهم ترین خطراتی دانست که در صورت عدم رعایت نظافت در شیرینی فروشی ممکن است رخ دهد. کیفیت محصولات تولیدی در صورتی که نظافت به خوبی انجام نشده باشد، کاهش پیدا می کند و همچنین مشتریان کمتری به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد. در کنار تمامی این موارد می توان به کاهش سطح سلامتی که برای کارکنان می تواند روی دهد و همچنین افزایش خطر مربوط به سر خوردن افراد را می توان از دیگر مواردی دانست که در صورت عدم نظافت شیرینی فروشی می تواند روی دهد و باید دقت بسیار زیادی در این زمینه داشته باشید. ضمن اینکه جریمه های قنادی توسط مراکز بهداشتی به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی مشکلاتی را برای شما بوجود خواهد آورد.

 

جاروبرقی صنایع شیرینی پزی

دستگاه جاروبرقی یکی از تجهیزات کاربردی در هر محیطی برای جمع آوری آلودگی ها می باشد. این دستگاه در تمامی مدل ها دارای پمپ مکش است که با ایجاد خلا در مخزن، سبب کشیده شدن آلودگی ها به داخل مخزن می شود. جاروبرقی در مدل های خانگی، صنعتی و تجاری با توجه به میزان کارکرد مورد نظر، وسعت محیط و نوع مواد موجود در محیط قابل استفاده است. برای شیرینی فروشی ها جاروبرقی تجاری و یا مدل های نیمه صنعتی می توانند نیاز ها را برآورده سازند. از این دستگاه می توانید برای جمع آوری پودر کاکائو، شکر، آرد و سایر مواد پودری ریخته شده روی سطح زمین استفاده کنید. به کمک جاروبرقی آب و خاک نیز می توانید مایعات را در کنار مواد جامد مکش کنید. نظافت داخل فر های شیرینی پزی با جاروبرقی نیمه صنعتی از دیگر بخش های نظافت قنادی با این دستگاه می باشد. سطح جانبی و کف فر شیرینی فروشی ها بعد از مدتی پخت و پز دچار آلودگی های ریز و درشت و چسبان می شود. جاروبرقی نیمه صنعتی همراه با فیلتر مناسب برای جمع آوری این آلودگی ها بهترین گزینه به شمار می آید.

نظافت شیرینی پزی با جاروبرقی
نظافت شیرینی پزی با جاروبرقی

 

کفشوی شیرینی پزی

استفاده از کفشوی صنعتی را می توان یکی از مهم ترین نیازهای نظافتی روزانه برای تمیز کردن شیرینی فروشی دانست. این دستگاه با استفاده از برس های چرخان آغشته به محلول شستشو جرم ها و آلودگی کف را در کمترین زمان از بین می برد. اسکرابر یا کفشوی صنعتی بصورت مکانیزه و با یکبار عبور از سطح آلوده، جرم ها را حذف می کند. ضمن اینکه خشک کن این دستگاه، در حین برس زنی، خشک کردن سطح را انجام می دهد. خشک شدن سطح بعد از شستشو نکته مهمی است که به شما و مشتری ها امکان تردد بلافاصله بعد از پایان کار دستگاه را می دهد. کفشوی شیرینی پزی برای شستشوی سطوح کف در کارگاه و فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد. وسعت اغلب شیرینی فروشی ها کم بوده و به همین دلیل از بین مدل های دستی و خودرویی، دستگاه کفشوی دستی برای این محیط ها قابل استفاده و کاربردی است. به دلیل تردد افراد و لزوم قدرت مانور بالای دستگاه کفشوی ، بهتر است از اسکرابر باطری دار به جای کفشوی کابلی در شیرینی فروشی استفاده کنید. دستگاه کفشوی Bit یکی از مدل های اسکرابر باطری دار است که برای نظافت کف این محیط ها کاربرد دارد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش