چه عاملی اسکرابر را از شیوه های سنتی متمایز می سازد؟

اسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه است که به منظور شستشوی انواع سطوح سخت همانند سنگ، سرامیک، پارکت، اپوکسی، بتن و … طراحی شده و در بسیاری از محیط های کوچک و بزرگ با کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیزم عملکرد اسکرابر به گونه ای است که برس یا برس های دستگاه به همراه آب یا محلول شوینده، سطح را به طور کامل شستشو می دهد و آب کثیف باقی مانده از شستشو به وسیله سامانه مکنده دستگاه مکش شده و درون مخزن آب کثیف دستگاه جمع آوری می گردد و سطحی تمیز و خشک بر جای می ماند.چرا اسکرابر ؟

گسترش جوامع شهری با افزایش ساخت سازه های بزرگ از جمله مجتمع های مسکونی و تجاری، کارخانه ها و شهرک های صنعتی همراه بوده است که در آن ها استفاده از سیستم سنتی نظافت دیگر پاسخ گو نخواهد بود. انجام نظافت با شیوه های سنتی عملی وقت گیر بوده و گذشته از آن با درگیر کردن تعداد بیشتری از نیروهای انسانی نتیجه ای مطلوب آن چنان که باید و شاید بر جای نمی گذارد. در یک ساعت یک شخص می تواند مساحتی کمتر از 100 متر مربع را نظافت کند و این در حالی است که دستگاه اسکرابر به طور میانگین مساحتی بیش از 1500 متر مربع را تمیز می کند که به این ترتیب می توان تعداد نیروهای خدماتی را به طور چشمگیری کاهش داد. هم چنین نظافت سنتی محدودیت های دیگری در پی دارد؛ به عنوان مثال تی های دستی توانایی حذف جرم ها و آلودگی های میان درزها و شیارهای یک سطح را ندارند و همواره ردی بر روی سطح زمین باقی می گذارند. به مرور زمان این امر موجب کدر شدن سطح و از بین رفتن جلوه طاهری آن می شود که برای برطرف شدن این مشکل فرآیند ساب زنی به کار می رود که آن هم به نوبه خود عملی هزینه بر بوده و احتمال آسیب رساندن به سطح را دارد.

 

اجزای اصلی دستگاه زمین شوی صنعتی

دستگاه اسکرابر با برخورداری از مکانیزم خاص، سرعت عمل بالا و کیفیتی خیره کننده و متفاوت در نظافت طول عمر سطوح را افزایش داده و سبب کاهش قابل توجه هزینه ها می گردد. کفشوی مکانیزه متشکل از بخش هایی است که عملکرد هماهنگ آن ها با یکدیگر کارایی متفاوت این دستگاه را سبب می شود. این اجزا عبارت اند از:

1- مخازن مستقل آب تمیز و کثیف

اسکرابر دارای دو مخزن می باشد که به طور کامل از یکدیگر مستقل هستند که از جنس پلی اتیلن ساخته شده و در برابر خوردگی و ضربه مقاومت دارند. با وجود مخازن آب جداگانه، در هر لحظه از شستشو به طور پیوسته آب تمیز وارد چرخه شستشو شده و آب کثیف دوباره به محیط راه پیدا نخواهد کرد.

2- سامانه مکش

سیستم مکش دستگاه اسکرابر صنعتی مجهز به موتور مکنده، شلنگ مکش و تی لاستیکی می باشد. موتور مکنده درون مخزن آب کثیف و تی در بخش انتهایی دستگاه تعبیه شده اند و آب آلوده به وسیله شلنگ رابط به مخزن انتقال پیدا می کند. همین امر سرعت خشک شدن زمین را به طرز چشمگیری افزایش داده و از بر جای ماندن رد آب جلوگیری می کند.

3- سامانه برس زنی

برس اسکرابر در بخش جلوی آن قرار دارد و حرکت دورانی و پر سرعت خود آلودگی ها را از سطح زمین جدا می سازد. برس ها در انواع مختلفی تولید شده اند که متناسب با جنس سطح و آلودگی انتخاب می شوند.

تک برس

دستگاه زمین شوی صنعتی با پایه تک برس برای شستشوی سطوح صاف و حساس مناسب می باشد.

دو برس

کف شوی دو برسه به منظور تمیز کردن سطوح دارای کثیفی سخت که برای از بین بردن آن ها به فشار برس نیاز است، مناسب و کارآمد خواهد بود.

برس رولی

برس رولی یا سیلندری به منظور نظافت سطوح دارای خلل و فرج و یا دارای زباله های کوچک مناسب است.

لینک های مفید:

اسکرابر : فهرستی از محصولات

 

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش