معرفی دستگاه جت واش و سازگاری آن با محیط زیست

سازگاری دستگاه جت واش با محیط زیست

استفاده از تجهیزات مکانیزه مانند جت واش یا واترجت صنعتی به علت نیاز صنایع و افراد و زحمت زیاد نظافت دستی، گسترش یافته است. دستگاه جت واش از آب پر فشار برای حذف آلودگی ها بهره می برد. این دستگاه با استفاده از آب پر فشار هرگونه آلودگی را از بین برده و در نتیجه به کمک آن در کمترین زمان عملیات مد نظر قابل انجام است. کارواش صنعتی را می توان یکی از تجهیزاتی دانست که در محیط های صنعتی می تواند کاربرد بسیار زیادی را در شستشو و تمیز کاری داشته باشد. کارواش صنعتی با مصرف کم آب و حداقلی از مواد شوینده سازگاری مناسبی با محیط زیست دارد. در این مقاله قصد داریم تا مزایای استفاده از جت واش و سازگاری آن با محیط زیست را شرح دهیم.

دستگاه جت واش چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که دستگاه جت واش چیست و اصولا چه کاربردی دارد؟ این دستگاه با اعمال آب فشار قوی در شستشوی دیوار، کف، تجهیزات، ماشین آلات، خودروی سنگین و سبک و … کاربرد دارد. آب فشار قوی به وسیله پمپ دستگاه از آب ورودی به آن تولید می شود. پمپ الکتریکی با حرکت در یک مسیر رفت و برگشتی فشار آب ورودی به واترجت را افزایش می دهد. بنابراین پمپ مهم ترین بخش یک دستگاه واترجت صنعتی است.

آب پس از خروج از پمپ در داخل شلنگ فشار قوی حرکت کرده و به انتهای جت واش می رسد. در این بخش، آب از لنس عبور می کند و از نازل به سمت سطح مورد نظر پاشش می گردد. در بخش نازل دستگاه با توجه به نوع نازل آب را به شکل خاصی به سطح اعمال می کند. زاویه پاشش آب با توجه به نوع نازل می تواند از صفر تا ۶۰ درجه باشد. کاربر با فشار دادن ماشه تفنگی باعث خروج آب از دستگاه و شستشوی سطوح می شود.

 

عملکرد دستگاه جت واش
عملکرد دستگاه جت واش

مزایای استفاده از جت واش

در وهله اول با استفاده از جت واش کیفیت شستشو افزایش پیدا می کند. آلودگی ها و جرم هایی که با شستشوی معمول از بین نمی روند، با اعمال آب پر فشار دستگاه جت واش در یک چشم به هم زدن ناپدید می شوند. نظافت سریع تر از روش های سنتی، مزیت دیگر دستگاه کارواش صنعتی است. حذف شدن آلودگی ها با قدرت بالای فشار آب باعث می شود تا سرعت تمیز کردن محیط چند برابر شود.

در کنار این دو مزیت می توان گفت که با تهیه و استفاده از این دستگاه، نیاز به نیروی خدماتی کاهش پیدا می کند که این مسئله ارتباط مستقیمی با صرفه جویی در زمینه مسائل مالی خواهد داشت. همچنین شما می توانید طول عمر سطوح و وسایل را در شستشو با دستگاه جت واش تضمین کنید، که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. شما می توانید در محیط های صنعتی که نیاز به شستشوی قطعات و تجهیزات وجود دارد، از این دستگاه استفاده داشته باشید. با حذف آلودگی و زنگ، چربی و روغن سطح تجهیزات و قطعات صنعتی به کمک واترجت ، طول عمر آن ها افزایش می یابد.

سازگاری واترجت صنعتی با محیط زیست

جت واش سازگاری خوبی با محیط زیست دارد. این دستگاه نظافتی با توجه به نوع آلودگی ها در مدل های آب گرم و سرد برای از بین بردن آنها قابل استفاده است. هریک از این مدل های کارواش در بسیاری از محیط ها بدون نیاز به مواد شوینده آلودگی ها را از بین می برند. در صورتی که آلودگی ها عمیق و چرب باشند، کارواش صنعتی آب گرم به راحتی برای حذف آنها موثر است. بنابراین در بسیاری از موارد استفاده از دستگاه جت واش بدون نیاز به مواد شوینده انجام می شود. بنابراین از این جهت جت واش سازگاری خوبی با محیط زیست دارد.

صرفه جویی در مصرف آب با استفاده از دستگاه جت واش به سادگی امکان پذیر بوده و شما می توانید با خیال راحت از این محصول استفاده کنید. توانایی شستشوی سریع در کنار فشار بالا و قطرات ریز آب را می توان از مهم ترین عواملی دانست که باعث می شود دستگاه واترجت صنعتی کمترین میزان مصرف آب را برای شستشو داشته باشد. با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می توانیم فرسودگی و تخریب را کاهش دهیم و همچنین نیازی به استفاده مجدد از مصالح برای ساخت قطعات را نخواهیم داشت و می توانیم با استفاده از این دستگاه، طول عمر وسایل را تضمین نماییم.

 

شستشوی سنگفرش با واترجت
شستشوی سنگفرش با واترجت

خرید بهترین جت واش

انتخاب کارواش صنعتی باید در وهله اول براساس زمان مورد نیاز شما در روز و نوع آلودگی انتخاب شود. بعضی از واترجت ها با توجه به نوع عملکرد موتور و هدف ساخت، بیش از یکی دو ساعت در هفته نباید استفاده شوند. بنابراین با توجه به زمان مورد نیاز جت واش اقدام به خرید جت واش کنید. دبی و فشار آب مورد دیگری است که با توجه به نوع آلودگی و حجم آب مورد نیاز باید به آن توجه شود. فشار های زیر ۱۰۰ بار معمولا برای امور روزانه و خانگی کاربردی هستند. شستن حیاط، سنگفرش و سایر سطوح مشابه از جمله کاربرد های این دستگاه هستند. اگر محیط صنعتی و آلودگی ها مقاوم تر باشند، فشار کاری دستگاه واترجت باید بیشتر باشد. واترجت های با فشار تا ۲۵۰ بار معمولا برای امور صنعتی مثل زنگ بری و لایه برداری بکار می آیند. انتخاب بین کارواش آب سرد و مدل های آب گرم نیز به نوع آلودگی ها و چرب یا عمیق بودن آنها بستگی دارد.

نکات خرید واترجت

اگر قصد خرید دستگاه واترجت را دارید، پیش از خرید باید نکاتی را در نظر بگیرید. عواملی که می تواند در قیمت دستگاه بسیار موثر و تاثیرگذار باشند. به عناون مثال اگر می خواهید از دستگاه واترجت هر روز استفاده کنید، میزان نیاز شما در سال بیش از پنجاه ساعت خواهد بود. درنتیجه دستگاهی که مناسب شماست کارواش صنعتی است. چنانچه استفاده شما کمتر از پنجاه ساعت است می توانید از دستگاه کارواش خانگی استفاده کنید.

با توجه به مقدار حجم آلودگی و نوع آن می توانید از دستگاه واتر جت با فشار های مختلفی استفاده نمود. نکته دیگه ای که در قیمت کارواش صنعتی تاثیر دارد برند سازده آن است. خرید از برند های معتبر می تواند قیمت تمام شده دستگاه را افزایش دهد. مزیت خرید از برند ها این است که از کیفیت ساخت آن مطمئن هستید و همچنین اگر دستگاه به مشکلی برخورد کرد می توان از خدمات پس از فروش دستگاه استفاده کرد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش