3 دلیل مهم برای استفاده از دستگاه واترجت در کارخانه‌ها

شستن تجهیزات با کارواش صنعتی

برای تولید کنندگان داشتن تجهیزات نظافتی با کیفیت و کارآمد اهمیت زیادی دارد و بسیاری از آن ها در راستای استفاده از این تجهیزات به مقدار زیادی سرمایه گذاری می نمایند. شستشوی ماشین آلات و خطوط تولید کارخانه ها و کارگاه ها نه یک عمل ظاهری بلکه مرحله مهمی از عملیات تعمیر و نگهداری تأسیسات کارخانه است. فرآیند تولید و پردازش در کارخانه ها همواره با ایجاد آلودگی همراه است و ماهیت این آلاینده ها به نوع مواد اولیه و نحوه پردازش آن ها بستگی دارد. جرم، رسوب، چربی و روغن و … از متداول ترین آلاینده های صنعتی است که در اغلب کارخانه ها، نیروگاه ها، پالایشگاه ها و کارگاه ها تولید می شود و انباشت آن ها در میان تجهیزات و ماشین آلات به استهلاک، کاهش راندمان و کاهش طول عمر آن ها منجر خواهد شد. در چنین شرایطی شستشوی تجهیزات با استفاده از دستگاه واترجت می توان بازدهی یک کارخانه را دگرگون سازد.

دستگاه واترجت چگونه به بهبود تولید کارخانه‌ها کمک می کند؟

انواع دستگاه های شوینده فشار قوی یا واترجت صنعتی برای شستشوی های عمیق و سنگین صنعتی در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی کاربرد دارند و به عنوان تجهیزاتی حرفه ای و پیشرفته فرآیند نظافت و شستشو را دگرگون می سازند. برخی از مزیت های برجسته واترجت های صنعتی در سایت های صنعتی عبارت اند از:

 

کاهش مدت زمان توقف خط تولید

ماشین آلات و تأسیسات صنعتی هر یک به نوبه خود دارای اهمیت زیادی هستند و شستشو جز یکی از مراحل تعمیر و نگهداری آن ها به شمار می آید. دستگاه ها و قطعات مورد استفاده در خطوط تولید و فرآوری کارخانه ها به مرور زمان و به دلایل متعدد آلوده می شوند و اگر این ماشین آلات به دلیل وجود گرد و خاک، روغن، جرم و سایر آلاینده های صنعتی دچار گرفتگی شوند، می تواند به توقف بخش های مختلف کارخانه منتهی گردد. نظافت و شستشوی منظم دستگاه ها و تأسیسات با دستگاه واترجت این اطمینان را می دهد که این پدیده پر هزینه روی نخواهد داد. علاوه بر این، با مراقبت درست از تجهیزات کارخانه، طول عمر مفید آن ها افزایش می یابد و نیاز به تعمیرات متوالی را کاهش می دهد. داشتن دستورالعمل های جامع نظافتی می تواند یک عمل سودمند برای افزایش بهره وری کلی کارخانه باشد.

 

در این رابطه بخوانید :
نظافت اصولی کارخانه با تجهیزات نظافتی

افزایش کارایی و بهره وری کارخانه

در نظر گرفتن هزینه های عملیات نظافت به اندازه مدت زمان صرف شده برای این کار حائز اهمیت می باشد. در یک کارخانه تولیدی جلوگیری از اتلاف وقت یک موضوع مهم جلوه می کند و هیچ یک از صاحبان کسب و کار تمایلی ندارند نیروهای انسانی که در اختیار دارند وقت زیادی را به حذف آلودگی تجهیزات صنعتی اختصاص دهند، در حالی که می توانند طی چند دقیقه با استفاده از دستگاه واترجت و به ویژه واترجت آب گرم تمامی قطعات و تجهیزات آلوده را و جرم گرفته را شستشو دهند. دستگاه های واترجت یا کارواش آب گرم جهت به کارگیری در کارخانه ها و واحدهای صنعتی ابزاری بسیار مناسب و ایده آل به حساب می آیند که به عنوان واترجت آب سرد نیز قابل استفاده هستند. آب گرم پر فشار پاشش شده از واترجت آب گرم آلاینده های صنعتی با ماهیت چرب، روغنی و الکترواستاتیک را به راحتی حذف می نماید. کاربرد مواد شوینده متناسب با نوع دستگاه، تجهیزات و آلودگی بر قدرت پاک کنندگی واترجت می افزاید.

 

 

ایجاد محیطی ایمن تر و تمیزتر

استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی مؤثرترین شیوه برای تمیز نگه داشتن تجهیزات صنعتی یک کارخانه می باشد و علاوه بر این که به کارکرد بهینه ماشین آلات کمک می کند، با کاهش آلودگی ها، محیطی ایمن تر و سالم تر برای افراد مشغول در مجموعه فراهم می گردد. در کارخانه های تولیدی که نسبت به آلودگی حساسیت بالایی دارند، مانند صنایع غذایی یا صنایع دارویی، واترجت آب گرم به دلیل پاشش آب با حرارت بالا در ضد عفونی نمودن سطوح نقش دارد. بنابراین جای تعجب ندارد که شوینده های فشار قوی به عنوان یکی از عناصر اصلی افزایش ضریب ایمنی محیط های کاری و صنعتی مطرح گردند.

 

صنایع وابسته به شستشوی فشار قوی

در این بخش به معرفی برخی از صنایع تولیدی که به عملیات شستشو با واترجت متکی هستند، می پردازیم.

صنایعی مانند :

هوا فضا

نظامی

خودرو سازی

شیمیایی

تجهیزات پزشکی

فولاد و آهن

کشتی سازی

نساجی

و …

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش