سوالات متداول در مورد اسکرابر صنعتی

مزایای زمین شوی صنعتی

دستگاه اسکرابر صنعتی یا زمین شوی یکی از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات نظافتی مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد که امروزه بسیاری از کارفرمایان و مدیران به دنبال تهیه و استفاده از آن هستند. زمین شوی صنعتی از مزیت های بسیار بالایی برخوردار می باشد که شما نیز می توانید در بیم مدل های متنوع آن، یکی از بهترین و مناسب ترین این تجهیزات را تهیه کنید. با استفاده از این دستگاه فرآیند شستشوی سطح و خشک کردن آن بطور همزمان قابل انجام است. برس های چرخان نظافتی و موتور مکش بخش های مهم این دستگاه به حساب می آیند. در این مقاله به سوالات متداول در مورد اسکرابر مانند انواع مدل ها، مزایای آن نسبت به روش دستی و چگونگی انتخاب اسکرابر مناسب پرداخته می شود.

مدل های مختلف زمین شوی صنعتی

از مهمترین انواع اسکرابرها می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– دستی

– خودرویی

– باتری دار

– کابلی

مزایای زمین شوی صنعتیاسکرابرها در مدل های مختلف دستی و خودرویی یا کابلی و باتری دار دارای کارایی و عملکرد بسیار یکسانی هستند. هدایت یک کفشوی به دو صورت دستی و خودرویی صورت می گیرد. مدل های دستی با قرار گرفتن کاربر در پشت دستگاه و هدایت و کنترل دستی آن هدایت می شوند. اسکرابر های دستی از نظر منبع تغذیه به دو دسته کابلی و باتری دار تقسیم می گردند. اسکرابرهای باتری دار بیشتر برای مکان هایی مناسب است که دسترسی مناسب به پریز برق در آن مکان وجود نداشته باشد. در مقابل اسکرابر کابلی قدرت نظافتی بیشتری دارد و بعلت وزن کمتر آن، کاربر در کنترل و حرکت دادن دستگاه کمتر به زحمت می افتد. زمین شوی صنعتی سرنشین دار نیز اغلب در مدل های باتری دار و بعضا دیزلی طراحی و تولید می شود. اسکرابر خودرویی به سادگی به مانند یک خودرو قابل هدایت است. اسکرابر باتری دار دارای چند باتری است که تا ۴ ساعت را نیز شارژدهی می نمایند. در مقابل اسکرابر دیزلی با استفاده از سوخت دیزل کار می کند و برای عملکرد نیازی به استفاده از باتری ندارد. در نتیجه نگرانی تمام شدن باتری وجود ندارد و باید مخزن دستگاه را از سوخت دیزل پر نمود.

 

مزایای اسکرابر نسبت به روش دستی

یکی از مهمترین و اصلی ترین مواردی که سبب شده است تا امروزه بسیاری از صنایع به دنبال استفاده از اسکرابر صنعتی هستند، مزایای اسکرابر در مقابل روش دستی می باشد. شما نیز می توانید در خصوص فواید و مزایای زمین شوی اطلاعات لازم و کافی را به دست آورید. از مهمترین مزیت های استفاده از اسکرابر می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– افزایش سرعت نظافت

– کاهش زمان شستشوی سطوح کف

– تمیزی بسیار فوق العاده و بی نظیر با یکبار حرکت دستگاه بر روی سطح

– کاهش نیاز به نیروی انسانی برای نظافت

– جلب توجه و رضایت کارکنان و ارتقای کلاس کاری مجموعه

استفاده از روش های دستی بی شک در مقایسه با اسکرابر، بسیار سخت و زمان بر بوده و نتیجه حاصل نیز رضایت بخشی لازم را نداشته است و همین امر نیز سبب شده تا بسیاری از افراد استفاده از تجهیزات نظافتی را در اولویت های خود قرار دهند. همچنین شما می توانید با استفاده از این محصول، هزینه های نظافتی خود را به میزان بسیار قابل توجهی، کاهش دهید. با توجه به مزایای ذکر شده و طول عمر بالای دستگاه،‌ در دراز مدت هزینه ای که بابت خرید اسکرابر پرداخت کرده اید، جبران می شود.

مزایای زمین شوی صنعتیاستفاده از ماده شوینده همراه با اسکرابر

یکی از راهکار های شستشوی سطوح کف، استفاده از مواد شوینده به همراه زمین شوی می باشد. البته در بسیاری از مواقع نیازی به این کار نبوده و بدون نیاز به این مواد می توان سطوح کف را با زمین شوی صنعتی تمیز نمود. مواد شوینده همراه با اسکرابر برای تمیز کردن سطوح دارای آلودگی عمیق روغنی، رد لاستیک و سایر آلودگی های مشابه کاربرد دارد. ماده شوینده در این کاربرد ها، سرعت عملیات را افزایش داده و از تکرار چند باره فرآیند شستشو جلوگیری می کند. استفاده از ماده شوینده صنعتی همراه با کفشوی باعث کاهش مصرف آب در فرآیند های حذف آلودگی عمیق نیز می شود.

 

چگونگی انتخاب زمین شوی صنعتی مناسب

بعد از مطالعه و فهم مزایای اسکرابر، حتما به سمت تهیه و خرید آن برای جایگزینی دستگاه با ابزار های دستی نظافت قانع شده اید. گام بعدی انتخاب بهترین زمین شوی صنعتی متناسب با نیاز شما می باشد. موارد مختلفی در انتخاب اسکرابر مناسب کسب و کار وجود دارد. وسعت محیط و موانع موجود در محیط یکی از معیار های مهم در این زمینه به حساب می آید. برای محیط هایی که داری وسعت زیادی هستند، اسکرابر خودرویی کاربردی است و سرعت فرآیند شستشو را چند برابر می کند. البته باید توجه داشت که دستگاه انتخابی بتواند به راحتی در محیط دور بزند و بدون برخورد با وسایل موجود در محیط حرکت کند. در غیر اینصورت استفاده از یک اسکرابر دستی در کنار دستگاه خودرویی نیاز شما را بطور موثر تر برطرف خواهد کرد. در بین مدل های دستی، اسکرابر کابلی قدرت نظافتی بیشتری دارد اما باتوجه به داشتن کابل، در محیط های دارای تردد کمتر ارجحیت دارد. زمین شوی باتری دار نیز باید میزان شارژ متناسب با محیط باشد، تا در حین شستشوی سطوح کف، نیازی به شارژ مجدد باتری و وقفه در عملیات نداشته باشید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش